Go back to LondonMiddx
    Potters Bar United Blacks U12's - Players Wanted         Ware Youth FC U13 Blues (Current Division 2) - Outfield Players Wanted         Hertford Town Youth U11 Stags - Players Wanted         Hertford Town Bucks U13's - Outfield Players Wanted         Elite Level Online Football Training    
Brentwood Sunday Football League
2006-2007 Season
Tuesday, 09 March 2021
Match Day :  Sunday, 28 Jan 2007 Sunday, 04 February 2007 Sunday, 11 Feb 2007
Players Suspended
There are 17 matches
Senior Division League Cup
3 0 Harold Hill v Byron Red Star [ Round 2 ]
Henderson Sports & Social Club
 I. WRIGHT
H: F.McArdle(3)
First Division League Cup
3 6 Warley Stars v Upminster All Stars [ Round 2 ]
Warley Playing Fields (Pitch 2)
 H. PAFFETT
H: P.Ingram(2)  OG  A: P.Hammond  S.Hammond(2)  P.Thompson(2)  D.Vincent
Second Division League Cup
2 1 A C Boca v Hollands [ Round 2 ]
Hartswood (Pitch 5)
 S. MOORE
H: L.Bartle  W.Gilburt  A: R.Lynn
0 3 Minster Town v Henderson Sports 'B' [ Round 2 ]
Henderson Sports & Social Club
Minster Town's Home game
 A. RUSSELL
 A: D.Milton  J.Mullane  N.Sawyer
Senior Division
2 1 Bentley v Thorndon Park
Hartswood (Pitch 2)
 D. EDWARDS
H: D.Hickson  R.Sammons  A: J.Benson
0 1 Heath Park 'A' v Quilters
Warley Playing Fields
 J. CAWSON
 A: T.Swindells
2 7 Romford Royal v Havering NALGO
Albermarle Youth House
 S. SHUTTLEWORTH
H: J.Douglas  OG  A: K.Harman(2)  M.Lendon  C.Loveridge  A.Quinn(2)  J.Taylor
First Division
2 3 Heath Park 'B' v Scotia Billericay
Warley Playing Fields
 A. SCOLDING
H: J.Ballard  T.Milton  A: J.Robinson  B.Taylor(2)
- A Kingfisher Athletic v Doddinghurst Olympic [ Away Win was awarded ]
Wash Road
POSTPONED - Kingfisher Athletic no team - Awarded to Doddinghurst Olympic
4 2 Racing Club Gidea Park v Hutton
Hartswood (Pitch 6)
 T. DARKE
H: J.Davies  D.Joffe  D.Lutterloch  J.Piper  A: P.Gilbert  C.Prior
Second Division
7 1 Hornchurch Athletic v Hannakins Farm
Hylands Park
 S. HOWETT
H: C.Aldridge  J.Bolton  P.Moule  G.Wilson(4)  A: I.Brassett
4 3 Pilgrims Hatch v Blackmore
Hartswood
 P. GANE
H: B.Howsego  H.Lutehmiah  R.Perkin  D.Piper  A: N.Thomas  R.Wixon(2)
6 1 Wickford Rangers v Old Upminster Hammering
Runwell Parish Council Playing Fields
 J. BATES
H: B.Davies(2)  J.Ellaway(3)  R.Murnane  A: D.Reed
Third Division
0 8 Checkmate v Marshalls Park
Shenfield School
 R. HUNT
 A: A.Cheeseman  B.Ross(5)  T.Walker  D.West
4 1 Claremont v Uphorn Park
Gays Field
 S. TERRELL
H: R.Adams(3)  B.Bartlett  A: OG
5 1 Murphy's Sports Bar XI v Rose & Crown
Hartswood (Pitch 3)
 F. COTTON
H: M.Gowland  P.Hargan  J.James  OG(2)  A: T.Roberts
6 2 Spartan Eagles v Gidea Park Rangers 'B'
Old Brentwoods
 M. LAWRENCE
H: M.Carr  C.Lodge(3)  C.Lodge  N.MacDonald  A: M.Clarkson  S.Hewett
 
Please click here for the Fixtures & Results for Sunday, 04 February 2007 in Microsoft Excel format - Click here to include Goalscorers
Please click here to receive a Printer Friendly email of the Fixtures & Results for Sunday, 04 February 2007.
These teams without fixtures are available to play unless shown as
Senr
1. Great Danes
Div1
2. Coopers Metrostars
3. Henderson Sports 'A'
4. Lion Athletic
Div2
5. Gidea Park Rangers 'A'
Div3
6. Hornford Park
7. Murphy's Sports Bar 'B'
8. West Essex Wanderers