Go back to LondonMiddx
    Potters Bar United Blacks U12's - Players Wanted         Ware Youth FC U13 Blues (Current Division 2) - Outfield Players Wanted         Hertford Town Youth U11 Stags - Players Wanted         Hertford Town Bucks U13's - Outfield Players Wanted         Elite Level Online Football Training    
Brentwood Sunday Football League
2006-2007 Season
Tuesday, 09 March 2021
Match Day :  Saturday, 20 Jan 2007 Sunday, 21 January 2007 Sunday, 28 Jan 2007
Players Suspended
There are 14 matches
Senior Division League Cup
3 2 Bentley v Havering NALGO [ Round 2 ]
Hartswood (Pitch 2)
 S. SHUTTLEWORTH
H: C.Poole  D.Walker(2)  A: C.Loveridge  J.Taylor
0 2 Romford Royal v Heath Park 'A' [ Round 2 ]
Albermarle Youth House
 B. FOWLE
 A: P.Haines  A.Rigby
Third Division League Cup
5 5 Checkmate v Marshalls Park [ Round 2 ] [ Away Win on penalties ]
Shenfield School
3 - 3 at Full time; 5 - 5 AET; Marshalls Park won 4 - 2 on penalties
 L. SIMPSON
H: P.Bulman  L.Butler  G.Curd  D.March  D.Parkes  A: A.Cheeseman(3)  E.Hart  D.West
3 1 Claremont v West Essex Wanderers [ Round 2 ]
Gays Field
 I. WRIGHT
H: R.Adams(2)  B.Bartlett  A: M.Davidian
Knock Out Cup
0 4 030 Great Danes v A C Boca [ Round 3 ]
Warley Playing Fields
 J. CARROLL
 A: J.Harrison(2)  R.Whitely  A.Worricker
0 7 032 Uphorn Park v Quilters [ Round 3 ]
Hartswood (Pitch 3)
 S. HOWETT
 A: S.Bayley(2)  D.Mint  M.Mint  M.Nunn(2)  C.Woodger
2 3 034 Racing Club Gidea Park v Harold Hill [ Round 3 ]
Hartswood (Pitch 6)
 J. PEMBERTON
H: R.Harvey  D.Lutterloch  A: R.Doyle  J.Huggett(2)
First Division
6 0 Coopers Metrostars v Scotia Billericay
Coopers Company & Coburn School
 B. HARVEY
H: D.Barfoot  C.Bassett  B.Murphy  G.Pereira  D.Shepherd  L.Youlden
1 3 Kingfisher Athletic v Hutton
Wash Road
 J. ADAMS
H: G.Ayres  A: C.Prior  D.Williams(2)
2 3 Warley Stars v Lion Athletic
Warley Playing Fields (Pitch 2)
 P. GANE
H: K.King  D.Madle  A: T.Johnson(3)
Second Division
3 0 Gidea Park Rangers 'A' v Blackmore
Aveley Sports & Social Club
 S. TERRELL
H: R.Moore(2)  P.Sherman
1 1 Old Upminster Hammering v Hollands
Hartswood (Pitch 5)
 M. LAWRENCE
H: D.Reed  A: M.Wallis
1 0 Pilgrims Hatch v Minster Town
Warley Playing Fields (Pitch 6)
 A. SCOLDING
H: B.Howsego
Third Division
1 1 Murphy's Sports Bar 'B' v Murphy's Sports Bar XI
Hartswood
Pitch 1
 D. EDWARDS
H: C.Rice  A: K.Wright
 
Please click here for the Fixtures & Results for Sunday, 21 January 2007 in Microsoft Excel format - Click here to include Goalscorers
Please click here to receive a Printer Friendly email of the Fixtures & Results for Sunday, 21 January 2007.
These teams without fixtures are available to play unless shown as
Senr
1. Byron Red Star
2. Thorndon Park
Div1
3. Doddinghurst Olympic
4. Heath Park 'B'
5. Henderson Sports 'A'
6. Upminster All Stars
Div2
7. Hannakins Farm
8. Henderson Sports 'B'
9. Hornchurch Athletic
10. Wickford Rangers
Div3
11. Gidea Park Rangers 'B'
12. Hornford Park
13. Rose & Crown
14. Spartan Eagles