Go back to LondonMiddx
    Potters Bar United Blacks U12's - Players Wanted         Ware Youth FC U13 Blues (Current Division 2) - Outfield Players Wanted         Hertford Town Youth U11 Stags - Players Wanted         Hertford Town Bucks U13's - Outfield Players Wanted         Elite Level Online Football Training    
Brentwood Sunday Football League
2006-2007 Season
Tuesday, 09 March 2021
Match Day :  Sunday, 17 Dec 2006 Sunday, 07 January 2007 Sunday, 14 Jan 2007
Players Suspended
There are 7 matches
5 6 Heath Park 'B' v Sungate [ Round 4 ]
Warley Playing Fields (Pitch 6)
After Extra Time
 Appointed by ECFA
First Division
7 1 Warley Stars v Doddinghurst Olympic
Warley Playing Fields (Pitch 2)
 L. SIMPSON
H: I.Cameron(3)  P.Ingram  K.King  M.Mills(2)  A: J.Conway
Second Division
2 1 Hollands v Henderson Sports 'B'
Warley Playing Fields
 S. MEREDITH
H: C.Baines  D.Woollaston  A: T.Amass
0 3 Old Upminster Hammering v Pilgrims Hatch
Hartswood (Pitch 5)
 H. PAFFETT
 A: J.Fleming  B.Howsego  G.Jones
Third Division
7 2 Checkmate v Gidea Park Rangers 'B'
Shenfield School
 J. ADAMS
H: P.Bulman(2)  D.Grennell(3)  D.March(2)  A: L.Pottle  B.Whitehouse
9 1 Marshalls Park v Rose & Crown
Sawyers Hall College of Science & Technology (Pitch 2)
 M. LAWRENCE
H: D.Groom  E.Hart(3)  T.Marshall  B.Ross(4)  A: T.Roberts
5 2 Murphy's Sports Bar 'B' v West Essex Wanderers
Hartswood (Pitch 6)
 J. PEMBERTON
H: L.Atkins  D.Pallett  A.Sheridan(3)  A: M.Davidian  C.Marks
 
Please click here for the Fixtures & Results for Sunday, 07 January 2007 in Microsoft Excel format - Click here to include Goalscorers
Please click here to receive a Printer Friendly email of the Fixtures & Results for Sunday, 07 January 2007.
These teams without fixtures are available to play unless shown as
Senr
1. Bentley
2. Byron Red Star
3. Great Danes
4. Harold Hill
5. Havering NALGO
6. Heath Park 'A'
7. Quilters
8. Romford Royal
9. Thorndon Park
Div1
10. Coopers Metrostars
11. Henderson Sports 'A'
12. Hutton
13. Kingfisher Athletic
14. Lion Athletic
15. Racing Club Gidea Park
16. Scotia Billericay
17. Upminster All Stars
Div2
18. A C Boca
19. Blackmore
20. Gidea Park Rangers 'A'
21. Hannakins Farm
22. Hornchurch Athletic
23. Minster Town
24. Wickford Rangers
Div3
25. Claremont
26. Hornford Park
27. Murphy's Sports Bar XI
28. Spartan Eagles
29. Uphorn Park