Go back to LondonMiddx
    Ware Youth Clarets U16's - Defenders Wanted         Cheshunt FC U9's - Goalkeeper Wanted         Global Football Academy U14 Santos - Players Wanted         West Herts Stags U14s - Players Wanted         Bushey & Oxhey U11 Rhinos - Goalkeeper & Outfield Players Wanted         Omonia Youth U15 Gold - Goalkeeper Wanted         Hemel Aces Under 12 Stingers - Goalkeeper & Outfield Players Wanted         Enfield Borough FC U14's - Players Wanted         Hatfield Comets Under 13's - Goalkeeper & Outfield Players Wanted         Hemel Hempstead Rovers Youth FC U11's - Player Wanted         Berkhamsted Raiders Under 16's - Striker Wanted         Harpenden Colts Hawks U16 - Players Wanted         Harvesters FC - Experienced Coach Wanted         Hertford Town Youth U10 Lions - Players Wanted         Edgware Town FC Youth - Players Wanted         Knebworth Youth U16, U12 & U6-U10 - Players Wanted         Berkhamsted U14's - Players Wanted         Broxbourne Borough Youth U11's - Players Wanted         Hertford Heath Under 15's - Goalkeeper Wanted         Broxbourne Borough Youth U15's - Striker & Left Back Wanted         Girls of All Ages, Female Coaches & Female Adult Players Wanted         Everett Rovers Under 11 - Players Needed         High Performance Goalkeeping Training Centres (Weekly)         Half Term Goalkeeping Camp    
Cherry Red Records Combined Counties Football League
Member of the National League System
2005-2006 Season
Wednesday, 11 December 2019
Match Day :  Wednesday, 05 Oct 2005 Saturday, 08 October 2005 Tuesday, 11 Oct 2005
Players Suspended
There are 29 matches
0 0 Hythe & Dibden v Hartley Wintney [ Round 1 ] [ Away Win on penalties ]
4-5 pen.
3 0 Sandhurst Town Reserves v Reading Town Reserves [ Round 1 ]
Captain Oi! Records Premier Reserve Challenge Cup
1 2 002 Cobham Reserves v Raynes Park Vale Reserves [ Round 1 ]
K.O. 12 NOON
 Steve Richardson
H: J.Moussi  A: L.Harkness  R.toulson
Lemon Recordings Division One Challenge Cup
1 4 006 Tongham v Coney Hall [ Round 2 ]
 Gerry Hemment
H: J.Packer  A: J.Flaherty  E.Umut(2)  J.Wheelhouse
4 2 007 Staines Lammas v Chobham [ Round 2 ]
Attendance 25

K.O. 1-30 P.M.
 Dave Cooper
H: C.Bullen  J.Coombs  D.Webb(2)  A: E.Maxwell  B.Nyakudya
Shout! Records Reserve Challenge Shield - Group 2
2 3 Farnham Town Reserves v Ash United Reserves
Attendance 20
 Peter Aylesbury
H: a.dooler  J.Frommholz  A: L.Rawlings(3)
Shout! Records Reserve Challenge Shield - Group 7
6 0 Farleigh Rovers Reserves v Crescent Rovers Reserves
 David Roper
H: T.Hogsden  A.Major(4)  a.yazdabadi
Premier Division
5 1 Ash United v Chipstead
Attendance 45
 Carl Berry
H: d.bartley(3)  p.drage  G.Evans  A: d.hornsby
1 4 Bedfont Green v Merstham
 David Jones
H: D.Vertannes  A: j.carr(2)  A.Carvall  m.nugent
4 1 Colliers Wood United v North Greenford United
Attendance 35
 Andy Roberts
H: R.Bedj-Beds  f.flemming(3)  A: J.Hill
2 4 Feltham v Sandhurst Town
Attendance 29

K.O. 1 P.M.
 Ben Wright
H: J.Melseaux(2)  A: M.Anderson(2)  P.Mulvaney  G.Nesbitt
1 2 Frimley Green v Guildford United
Attendance 29
 Shaun Scott
H: m.brewer  A: D.May  r.murray
2 0 Godalming Town v Westfield
Attendance 68

K.O.2 P.M.
 Jim Paterson
H: D.Newman(2)
1 0 Horley Town v Bedfont
Attendance 32
 Andy Mawby  Adrian Hudson
H: D.Redwood
4 0 Mole Valley Predators v Farnham Town
Attendance 28
 Craig Melinn
H: J.Cornwall(2)  m.lyons(2)
0 5 Raynes Park Vale v Cobham
Attendance 38

K.O.12 NOON
 Adam Macintyre
 A: N.Andrews  M.Knight(2)  M.Rose  N.Tooley
0 2 Reading Town v Chessington & Hook United
Attendance 40
 James Vallance
 A: r.shoefield  D.Smith
Premier Division Reserves
1 1 Chessington & Hook United Reserves v Colliers Wood United Reserves
 Steve Tyler
H: R.Head  A: B.Fleet
0 1 Cove Reserves v Bedfont Green Reserves
 Tom Welburn
 A: t.mcCarthy
1 2 Egham Town Reserves v Frimley Green Reserves
K.O. 1 P.M.
 Roger Inions
H: l.hunte  A: s.gale  n.thomas
1 1 Westfield Reserves v Mole Valley Predators Reserves
 Rod Chatfield
H: S.Wilding  A: S.Maclaren
Division One
4 2 Bookham v Farleigh Rovers
 Joe O'Neill
H: P.Farrell  b.loney  C.Woodward(2)  A: A.Bridgeman  B.Lippett
2 0 Crescent Rovers v Merrow
Attendance 15
 Barrie Gale
H: C.Henderson-Smith  T.Mulcahy
2 2 Monotype v Netherne
Attendance 20

kicks off at 1.00 p.m.
 Terry Pusey
H: D.Burgess(2)  A: r.cox  K.Dalrymple
0 2 Shottermill & Haslemere v AFC Wallingford
Attendance 20
 Tim Cale
 A: z.taha(2)
3 5 Worcester Park v Hanworth Villa
Attendance 46
 Phil Smith
H: E.Afful  W.East  D.Knowledon  A: m.grave  m.pollard  b.sidwell(2)  j.silbery
Division One Reserves
2 3 Chobham Reserves v Warlingham Reserves
K.O. 2 P.M.
 Ian Hempel
H: M.Konate(2)  A: d.featherstone  D.Macdiarmid(2)
1 3 Coney Hall Reserves v Bookham Reserves
 Ian McCormack
H: s.hayhoe  A: a.brooker  S.Butler  S.Thomson
0 6 Sheerwater Reserves v Staines Lammas Reserves
K.O. 1 P.M.
 Phillip Nash
 A: D.Harford  M.Harrison(2)  j.hayter  D.Leedham
 
Please click here for the Fixtures & Results for Saturday, 08 October 2005 in Microsoft Excel format - Click here to include Goalscorers
Please click here to receive a Printer Friendly email of the Fixtures & Results for Saturday, 08 October 2005.
These teams without fixtures are available to play unless shown as
RCSG1
1. AFC Wallingford Reserves
2. Tongham Reserves
RCSG2
3. Hartley Wintney Reserves
RCSG3
4. Merrow Reserves
RCSG5
5. Worcester Park Reserves
Prem
6. Cove
PremR
7. Hartley Wintney Reserves
Div1
8. Sheerwater
9. Warlingham
Div1R
10. Merrow Reserves
11. Tongham Reserves
12. Worcester Park Reserves