Go back to LondonMiddx
    Enfield Town Youth FC - U7's & U14's Players Wanted         Ware Youth Clarets U16's - Defenders Wanted         Cheshunt FC U9's - Goalkeeper Wanted         Global Football Academy U14 Santos - Players Wanted         West Herts Stags U14s - Players Wanted         Bushey & Oxhey U11 Rhinos - Goalkeeper & Outfield Players Wanted         Omonia Youth U15 Gold - Goalkeeper Wanted         Hemel Aces Under 12 Stingers - Goalkeeper & Outfield Players Wanted         Enfield Borough FC U14's - Players Wanted         Hatfield Comets Under 13's - Goalkeeper & Outfield Players Wanted         Hemel Hempstead Rovers Youth FC U11's - Player Wanted         Berkhamsted Raiders Under 16's - Striker Wanted         Harpenden Colts Hawks U16 - Players Wanted         Harvesters FC - Experienced Coach Wanted         Hertford Town Youth U10 Lions - Players Wanted         Edgware Town FC Youth - Players Wanted         Knebworth Youth U16, U12 & U6-U10 - Players Wanted         Berkhamsted U14's - Players Wanted         Broxbourne Borough Youth U11's - Players Wanted         Hertford Heath Under 15's - Goalkeeper Wanted         Broxbourne Borough Youth U15's - Striker & Left Back Wanted         Girls of All Ages, Female Coaches & Female Adult Players Wanted         Everett Rovers Under 11 - Players Needed         High Performance Goalkeeping Training Centres (Weekly)         Half Term Goalkeeping Camp    
Cherry Red Records Combined Counties Football League
Member of the National League System
2005-2006 Season
Thursday, 12 December 2019
Match Day :  Tuesday, 06 Sep 2005 Saturday, 10 September 2005 Monday, 12 Sep 2005
Players Suspended
There are 33 matches
1 4 Bedfont v Bromley [ 1st Qualifying Round ]
0 3 Chessington & Hook United v Hassocks [ 1st Qualifying Round ]
6 3 Southall (WITHDRAWN) v Mildenhall Town [ 1st Qualifying Round ]
1 3 Three Bridges v Chipstead [ 1st Qualifying Round ]
Shout! Records Reserve Challenge Shield - Group 2
0 2 Farnham Town Reserves v Hartley Wintney Reserves
 Peter Harris
 A: s.jarvis  T.Shipman
Shout! Records Reserve Challenge Shield - Group 3
0 0 Sandhurst Town Reserves v Merrow Reserves
 Alan Watkins  Rodney Van-Niekerk
Shout! Records Reserve Challenge Shield - Group 4
4 2 Staines Lammas Reserves v Chobham Reserves
 Stephen Earl
H: P.Ellery  J.Milne  g.nash(2)  A: M.Greer(2)
Shout! Records Reserve Challenge Shield - Group 7
0 1 Crescent Rovers Reserves v Farleigh Rovers Reserves
 Joe O'Neill
 A: A.Stokes
Premier Division
0 0 Ash United v Merstham
Attendance 60
 Brian Fish  Rebecca Scott-Mullen  Lewis Gordon
2 2 Bedfont Green v Frimley Green
Attendance 10
 Richard Hailstone
H: A.Simmonds  J.Williams  A: J.Ruddock  s.shepherd
0 1 Cobham v Westfield
Attendance 20
 Craig Melinn  Richard Hailstone  Adrian Hudson
 A: G.Hawkins
4 0 Colliers Wood United v Feltham
Attendance 55
 David Crick  Kerry Turner  Pasi Piepponen
H: R.Bedj-Beds  a.finn  f.flemming(2)
3 2 Godalming Town v Sandhurst Town
Attendance 85
 Lee Collins
H: D.Newman(2)  a.tchankou  A: M.Anderson  D.Wilde
3 1 Horley Town v Raynes Park Vale
Attendance 67
 Roger Inions  Keith Slaughter
H: J.Davy  E.Lywood  OG  A: g.knowlden
3 4 Mole Valley Predators v Cove
Attendance 32
 Adam Macintyre
H: A.McCollin  J.Morrison  D.Woods  A: a.crittenden(2)  OG  d.turner
4 1 North Greenford United v Guildford United
Attendance 42
 Dave Sheldrake
H: J.Hill(3)  G.Meakin  A: M.Edwards
3 1 Reading Town v Farnham Town
Attendance 50
 Sam Hourigan
H: g.lewis(2)  OG  A: O.Pike
Premier Division Reserves
1 1 Cove Reserves v Mole Valley Predators Reserves
 Reuben Simon
H: j.andrews  A: m.cousins
0 1 Egham Town Reserves v Chessington & Hook United Reserves
 Phil Smith
 A: h.noah
0 2 Frimley Green Reserves v Bedfont Green Reserves
 Tim Cale
 A: c.brown  A.Turner
1 1 Raynes Park Vale Reserves v Cobham Reserves
 Peter Aylesbury
H: N.Achene  A: B.Thornley
2 1 Westfield Reserves v Ash United Reserves
 Terry Pusey
H: G.Pummell(2)  A: A.Wake
Division One
3 1 AFC Wallingford v Monotype
Attendance 43
 Martin Read
H: g.darsonni  a.taha  z.taha  A: a.nourse
2 2 Bookham v Warlingham
Attendance 43
 Graeme Train  David Ryland  Anthony Beckett
H: J.Green  R.Seale  A: D.Macdiarmid(2)
4 2 Coney Hall v Staines Lammas
Attendance 54
 S. Potter  Tony Usher  Alan Briggs
H: P.Allen  J.Flaherty  l.foulsham  C.Gadd  A: C.Bullen  S.Ryan
2 3 Farleigh Rovers v Tongham
Attendance 29
 Ian McCormack
H: L.banton-brown(2)  A: d.batchelor  J.Packer(2)
5 0 Hanworth Villa v Crescent Rovers
Attendance 60
 Gerry Hemment  Micheal Jones
H: d.grave  d.higgs  m.pollard  m.shrubb  j.silbery
1 0 Hartley Wintney v Chobham
Attendance 48
 Marcus Heap  Clive Tidey
H: T.Gooding
5 3 Netherne v Sheerwater
Attendance 21
 Richard Ireson  David Roper  Rod Chatfield
H: j.campbell(2)  K.Dalrymple(2)  R.Smeddles  A: J.Jones(2)  L.Morley
3 0 Worcester Park v Shottermill & Haslemere
Attendance 28
 Phillip Nash
H: E.Afful  M.Callicott(2)
Division One Reserves
0 3 Sheerwater Reserves v Bookham Reserves
 Phillip Rush
 A: S.Butler(2)  J.Piercy
1 7 Tongham Reserves v Coney Hall Reserves
 Tony Kemsley
H: c.rickwood  A: a.bristow(2)  r.elvin(2)  d.onngei(2)  a.perry
3 2 Warlingham Reserves v Worcester Park Reserves
 John Wilkins
H: S.Mart(2)  a.ramsier  A: r.gannon  A.Martin
 
Please click here for the Fixtures & Results for Saturday, 10 September 2005 in Microsoft Excel format - Click here to include Goalscorers
Please click here to receive a Printer Friendly email of the Fixtures & Results for Saturday, 10 September 2005.
These teams without fixtures are available to play unless shown as
RCSG1
1. AFC Wallingford Reserves
RCSG6
2. Colliers Wood United Reserves
PremR
3. Colliers Wood United Reserves
Div1
4. Merrow