There are 38 matches
|
|
F.A. Sunday Cup |
1
|
2
|
001
Skew Bridge Rothamsted
v
St Andrews
[ Round 1 ]
Rothamsted Experimental Station
At Harpenden Towns F.C. - Kick-off 2pm
|
|
|
H:
G.Smith
|
|
|
Herts FA Sunday Junior Cup |
4
|
1
|
017
Dynamo Cross
v
Acorn
[ Round 2 ]
|
|
|
A:
N.Palairet
|
4
|
0
|
018
Blackberry Jack
v
Dynamo Letchworth
[ Round 2 ]
Cunningham Hill
(Pitch 2)
|
M. BARRON |
|
|
H:
C.Blow(2)
A.Burns
B.Gorman
|
2
|
3
|
020
Moon & Stars
v
Saints Supporters
[ Round 2 ]
|
|
|
A:
P.Dare(2)
P.Hulkes
|
3
|
5
|
021
Ashwell Reserves
v
Malta
[ Round 2 ]
|
|
|
A:
W.Carberry(3)
P.Hale
S.Timmins
T.Lambert
|
0
|
1
|
022
Wheathampstead Utd
v
Berkamsted Tornadoes Reserves
[ Round 2 ]
Marford Playing Fields
|
|
|
|
3
|
1
|
023
Phoenix Reserves
v
Palace FC
[ Round 2 ]
Toulmin Drive
(Pitch 9)
|
P.H. |
|
|
H:
L.Addlesee
L.Kirkby
J.Latter
|
0
|
9
|
024
Cricketers (Redbourn)
v
AC Enfield
[ Round 2 ]
Rothamsted Park
|
P. GARLARD |
|
|
|
2
|
0
|
025
AFC Oxhey Hall
v
Brookmans Park 'A'
[ Round 2 ]
|
|
|
|
2
|
1
|
027
The Crown (SDSL)
v
KGR
[ Round 2 ]
|
|
|
A:
N.Fellas
|
1
|
3
|
029
Skew Bridge Rothamsted 'A'
v
London Colney Village
[ Round 2 ]
Folly Fields
|
YPEY |
|
|
H:
J.Hardy
A:
M.Savory(2)
J.Slough
D.Jones
D.Murphy
|
6
|
0
|
030
Riverside AFC Seniors Reserves
v
King Harry
[ Round 2 ]
|
|
|
|
4
|
1
|
031
George & Dragon baldock
v
The Fox
[ Round 2 ]
|
SB |
|
|
H:
P.Hodge
M.Niel(2)
M.Payne
|
2
|
1
|
032
The Salisbury
v
Crown Reserves
[ Round 2 ]
|
|
|
A:
C.George
|
2
|
4
|
033
AFC Victoria
v
London Road Reserves
[ Round 2 ]
|
|
|
A:
D.Bryson(2)
D.Hughes
G.Roberts
|
1
|
3
|
034
Oakwood
v
Oaks Reserves
[ Round 2 ]
|
|
|
A:
OG
B.Potts
C.Smith
|
1
|
7
|
035
Baldock Sunday
v
Sawbridgworth Town
[ Round 2 ]
|
|
|
A:
G.Banfield
G.Barber
R.Flanagan(3)
M.Standen(2)
R.Flanagan
|
3
|
3
|
036
AFC Saints
v
White Hart (MW) Reserves
[ Round 2 ]
[ Away Win on penalties ]
Cunningham Hill
(Pitch 3)
3-4 on penalties
|
T. BOUSHER |
|
|
H:
C.Carr(2)
A.Gilbert
|
7
|
1
|
037
Bennetts Hemel
v
Gate
[ Round 2 ]
|
|
|
A:
M.West
|
H
|
-
|
038
Eurpcar
v
Maylands AFC
[ Round 2 ]
[ Home Win was awarded ]
4-2 After penalty shoot-out (4-4)
|
|
|
A:
O.Bilir
T.Esom
M.Hessey(2)
|
2
|
1
|
039
Marshalswick Rovers
v
st Albans Rangers (NLSH)
[ Round 2 ]
Marlborough Pavillion Cottonmill
|
H.V. |
|
|
H:
C.Felton
D.Felton
A.Gaygusuz
I.Taylor
|
|
|
Knockout Cup |
1
|
2
|
001
Icarus
v
Oaks
[ Round 1 ]
St Michaels
(Pitch 4)
|
M.M. |
|
|
H:
C.Read
A:
R.Taaffe(2)
|
4
|
1
|
002
Vision
v
Crown
[ Round 1 ]
Cunningham Hill
|
J.S. |
|
|
H:
R.El Bouchikhi(2)
M.Rattabs
J.Robertson
A:
L.Wynne
|
3
|
1
|
005
Millers
v
Mermaid Athletic
[ Round 1 ]
Toulmin Drive
(Pitch 6)
|
B.W. |
|
|
H:
B.Fletcher
T.Garratt
M.Smith
A:
OG
|
2
|
4
|
012
Phoenix
v
Hogs Head
[ Round 1 ]
|
M.W. |
|
|
H:
C.Dew(2)
A:
J.Arnold
N.Campanella(2)
P.Halbert
|
|
|
Challenge Cup |
4
|
3
|
004
Radlett
v
Wheathampstead '89
[ Round 1 ]
Radlett
|
G.W. |
|
|
H:
C.Da Silva
D.Davis(3)
A:
A.Gale(3)
|
|
|
Premier Division |
4
|
1
|
Emerald Vale
v
Brookmans Park
Toulmin Drive
|
M. BEST |
|
|
H:
S.Furnell
S.Pearson
C.Taylor(2)
A:
P.Griffiths
|
1
|
1
|
London Road
v
Queens Head Sandridge
Foxcroft
|
K. MOORE |
|
|
H:
D.McCafferty
A:
P.Turner
|
|
|
Division One |
2
|
6
|
Church End
v
Queens Head Sandridge Reserves
Westminster Lodge
(Pitch 5)
|
M.N. |
|
|
H:
C.Ainley
S.Armoogum
A:
S.Chowdhury
D.Elliott
S.Lawrence
G.White(2)
D.Yeo
|
2
|
1
|
Six Bells
v
Riders
St Michaels
(Pitch 9)
|
P.F. |
|
|
H:
R.Farmer
R.Gentleman
A:
C.Doyle
|
|
|
Division Two |
2
|
6
|
Brookmans Park Reserves
v
Skew Bridge Rothamsted Reserves
Vet College
|
N.H. |
|
|
H:
S.Willy(2)
A:
J.Barbakoff
S.Hazelton
S.Jones
M.King(2)
B.Ralphs
|
4
|
3
|
New Greens
v
Radlett Reserves
St Michaels
(Pitch 3)
|
R.Bo. |
|
|
H:
H.Abdelouahad
S.Barter
L.Harrington
T.Robbins
A:
J.Fraser
E.Hood
OG
|
1
|
4
|
Robin Hood
v
Emerald Vale Reserves
Westminster Lodge
(Pitch 7)
|
P.S. |
|
|
H:
W.Lambert
A:
B.Dye
P.Holland
C.Tavener(2)
J.Ineson
|
|
|
Division Four |
5
|
1
|
Old Albanians
v
Cottonmill Warriors
Toulmin Drive
(Pitch 3)
|
|
|
H:
J.Crane(3)
D.Hagen(2)
A:
J.Brookman
J.Crane
|
9
|
0
|
Radlett 'A'
v
Marquis of Granby
Toulmin Drive
(Pitch 5)
|
D. SEARLl |
|
|
H:
M.Allen(5)
P.Jackman(3)
G.Simmonds
|
|
|
Division Five |
3
|
8
|
Harpenden Arms
v
St Albans Royals
Rothamsted Park
(Pitch 2)
|
A. WALKER |
|
|
H:
A.Kravicek
M.Sloboda
A.Wilson
A:
R.Goodhew(4)
A.Killinger(2)
S.Lye
G.Sutton
|
2
|
8
|
Sandridge Sports Reserves
v
Saints Supporters Reserves
Westminster Lodge
(Pitch 8)
|
M. MYRING |
|
|
H:
C.Draddy
B.Randall
A:
M.Chard
A.Cornish(2)
D.Cotton(3)
P.Karim
P.Tuffin
C.Draddy
|
|
|
Miscellaneous |
5
|
1
|
Sandridge Sports
v
Colney Heath Queens Head (WITHDRAWN)
Spencer Recreation Ground
|
B.H. |
|
|
H:
D.Gower
M.Taylor(2)
C.Wickens(2)
A:
J.Franklin
P.Edwards
|
|