There are 31 matches
|
|
MCFL Junior Open Cup |
-
|
A
|
035
Fulham Dynamo Sports (WITHDRAWN)
v
* Hanworth Villa 3rds
[ Quarter Final ]
[ Away Win was awarded ]
Cranford Community College
|
|
|
|
3
|
2
|
036
Kensington Dragons
v
Hillingdon
[ Semi Final ]
Ealing Central Sports Ground
(Pitch 2)
AET 2-2 90 mins
|
J. Yousif |
J. Pike |
J. Young |
|
|
H:
M.Abdul Hussein
J.Laycock
L.Williams
A:
D.Denyer
T.Veal
S.Taylor
|
|
|
The Alec Smith Premier Division Cup |
1
|
3
|
010
Southall
v
Bethnal Green United
[ Semi Final ]
Argyle Road Sports Ground
|
C. Hartley |
D. Levy |
S. Gill |
|
|
H:
T.Bantleman
A:
M.Boateng
M.Campbell
S.Joseph
M.Campbell
|
|
|
The Jim Rogers President's Division One Cup |
2
|
0
|
021
North Greenford United Social
v
South Acton
[ Semi Final ]
Ealing Central Sports Ground
|
D. Reeve |
L. Benson |
N. Gibbons |
|
|
H:
P.Reed
S.Whall
S.Whall
S.Alfred
|
|
|
P.D.Mardon Division 3 Cup |
0
|
2
|
011
Grange Park
v
* Hanworth Villa 3rds
[ Quarter Final ]
Linford Christie Outdoor Sports Centre
Note: Referee changed 2023hrs 18/3/09
|
M. Sellars |
|
|
A:
J.Bryant
L.Edward
J.Bryant
|
|
|
Premier Division |
3
|
1
|
Broadfields United
v
Indian Gymkhana
Broadfields Community Sports Ground
|
M. Smith |
E. Barnett |
D. Simpson |
|
|
H:
D.Gardner(2)
J.Perry
A:
T.Dennison
|
0
|
4
|
FC Deportivo Galicia
v
Bedfont Sports
Osterley Sports Club
|
I. Thomas |
A. Care |
M. Taylor |
|
|
A:
A.Barlow(2)
K.Harriott(2)
J.Saville
|
-
|
A
|
Hayes Gate
v
Hayes United
[ Away Win was awarded ]
Springfield Road
Hayes Gate -3
points
Refer to Discip - Home team appear to have played a unregistered player score 1-0 home team rule 8Q
|
S. Cudner |
E. Green |
M. Kania |
|
|
H:
N.Griffiths
|
2
|
2
|
Kodak (Harrow)
v
Willesden Constantine
Zoom Leisure
Note: Change of Assistant. 1723hrs 16/3/09
|
S. Farrell |
C. Reid |
S. Lal |
|
|
H:
R.Monk
P.Neale
A:
D.Clarke
C.Thomas
C.Trower
|
-
|
A
|
Newham Borough ( SECP )
v
Marsh Rangers
[ Away Win was awarded ]
Flanders Field
Newham Borough ( SECP ) -3
points
London FA suspension starting 16/3/09 (SCH)home team rule 10(L)10(F)(i)
|
|
|
|
|
|
Division One (Central and East) |
2
|
4
|
Blue Marlin
v
FC Assyria
Barkingside Rec
|
K. Hughes |
|
|
H:
B.Khan
R.Taylor
A:
M.Hiskail
D.Samoo
G.Warner(2)
G.Warner
|
1
|
2
|
FC Team
v
Stonewall
Gleblands North Finchley
Note: Referee changed 2109hrs 15/3/09
|
C. Fernandes |
|
|
H:
A.Croll
A:
I.Drain
D.Edward
D.Edward
|
1
|
0
|
Hendon 'A'
v
The Wilberforce Wanderers
Chase Lodge
|
M. Young |
|
|
H:
D.Turner
D.O'Kane
|
4
|
3
|
Sloane
v
Copland
Royal Hospital South Grounds
Attendance 128
Match Report
|
P. Lehre |
|
|
H:
J.Burden
R.Crisp
R.Jarvand(2)
A:
A.Silcott
M.Simpson(2)
M.Simpson
|
2
|
3
|
St Johns Arsenal Deaf
v
London United Football Academy
Walker Cricket Ground
|
J. Lancaster |
|
|
H:
R.Dixon
H.Er
A:
C.Nkemayang(3)
K.Opoku
|
|
|
Division One (West) |
0
|
1
|
Harrow St Mary's
v
Stedfast United
Harrow Recreation Ground
|
D. Price |
|
|
A:
M.Perry
L.Mwenze
|
2
|
7
|
My Generation Sports
v
Hounslow Wanderers
Ealing Central Sports Ground
Note: Assisatants added 1253hrs 20/3/09
|
D. Lea |
N. Hickes |
D. Bines |
|
|
H:
H.Amer
K.Herbert
A:
E.De Castro
W.Harvey
R.Howard(2)
S.Mitchell
J.Sangha
R.Sidhu
K.Herbert
T.John
|
2
|
1
|
North Kensington
v
Brentham
Birkbeck Avenue
NOTE.....CHANGE OF OPPONENTS ( fix sec 14-3-09 )
|
P. McCrossan |
|
|
H:
N.Simon(2)
A:
E.Thomas
L.De Angeli
|
|
|
Division Two |
2
|
0
|
Greens United
v
Hilltop
Byron Recreation Ground
|
N. Andrea |
|
|
H:
J.Kiely
M.Mullane
|
5
|
1
|
Junior All Stars
v
Warren
Cranford Community College
|
P. Savva |
|
|
H:
I.Ibrahim
M.Sarwa(2)
I.Warsame(2)
A:
G.Whittingham
M.Cobb
|
0
|
1
|
Maiwand
v
Barn Elms
North Acton Playing Fields
2 PM Kick off !
|
L. Barnett |
|
|
A:
S.Cribbert
|
0
|
4
|
The Wanderers
v
LPOSSA
Dormers Wells Leisure Centre
Note: Referee changed 2029hrs 18/3/09
|
B. Fitzpatrick |
|
|
A:
H.Galbraith
J.Karamath
D.Williams(2)
M.Morrison
|
|
|
Division Three Hounslow and District |
4
|
3
|
AFC Heathrow
v
Hanworth
Bedfont Sports Club
|
P. Andrews |
|
|
H:
A.Durrant
S.Mills
B.O'Mant
K.Parr
A:
A.Light
G.Pollard
N.Whiting
D.Theobald
|
4
|
0
|
Eutectic
v
AMU
Osterley Sports Club
|
S. Russell |
|
|
H:
C.Newbury(2)
R.Rowles(2)
|
3
|
1
|
Sandgate
v
West London Saracens
Bourne Farm Playing Fields
|
M. Jacobs |
|
|
H:
R.Carolan
S.Hutchings
K.Raeburn
A:
D.Cleaton
D.Hutchings
|
|
|
Senior Reserve Division |
1
|
5
|
Brentham Reserves
v
Hayes Gate Reserves
Brentham Club
|
D. Rousis |
|
|
H:
A.West
A:
D.Barrance
L.Bartley(3)
M.Sargeant
|
2
|
0
|
Feltham Reserves
v
Sloane Reserves
Feltham School
2:30 kick off
|
M. Rodriguez |
|
|
H:
S.Doran
J.Jamerson
|
0
|
1
|
* Hillingdon Reserves
v
* Kodak (Harrow) Reserves
Coney Green
Double Header
DOUBLE HEADER AT HILLINGDON
|
L. Morgan |
|
|
A:
R.Webber
G.Worley
|
3
|
2
|
* Indian Gymkhana Reserves
v
* North Kensington Reserves
Indian Gymkhana Sports Club
Double Header
DOUBLE HEADER AT INDIAN GYMKANA
|
R. Gilchrist |
|
|
H:
H.Liddar
K.Marld(2)
A:
H.Hamdan
M.Mkoloma
K.Marld
M.Mkoloma
|
3
|
2
|
* Kodak (Harrow) Reserves
v
* Hillingdon Reserves
Coney Green
Double Header
Double Header AT HILLINGDON
|
L. Morgan |
|
|
H:
T.Dyer
R.Webber(2)
A:
C.Nolan
C.Rosier
R.Webber
|
0
|
1
|
* North Kensington Reserves
v
* Indian Gymkhana Reserves
Indian Gymkhana Sports Club
Double Header
Double Header AT INDIAN GYMKANA
|
R. Gilchrist |
|
|
A:
G.Bansal
H.Matharu
|
|