There are 34 matches
|
|
Middlesex County FA - Junior Cup |
2
|
1
|
004
C.B. Hounslow United Social 1st Team (WITHDRAWN)
v
Surrey Fire
[ Round 2 ]
|
|
|
|
3
|
2
|
005
Greens United
v
Hillingdon Abbots Seniors
[ Round 2 ]
Byron Recreation Ground
|
|
|
H:
J.Kiely
R.Maloney
M.Mullane
A:
H.Vaughan(2)
J.Jamison
|
4
|
3
|
007
My Generation Sports
v
South Acton
[ Round 2 ]
Ealing Central Sports Ground
|
|
|
H:
O.Ali(2)
K.Herbert(2)
A:
Y.Al Mussawi(2)
C.Lewis
A.Bahran
Y.Al Mussawi
|
16
|
0
|
008
Supreme Athlectic Sports and social
v
The Wanderers
[ Round 2 ]
|
|
|
|
3
|
2
|
010
Parkfield Reserves
v
Uxbridge Town
[ Round 2 ]
2-2Full time 3-2 AET
|
|
|
A:
A.Omrani(2)
A.Omrani
|
2
|
10
|
011
The Wheatsheaf
v
North Greenford United Social
[ Round 2 ]
|
|
|
A:
L.Chambers(3)
O.Hawkins(2)
D.Pleasant(2)
J.Ranner(2)
W.Tyler
J.Richards
|
4
|
1
|
012
Grosvenor House
v
Spelthorne Sports Club Reserves
[ Round 2 ]
Boston Manor Playing Fields
|
|
|
H:
L.Darbon(2)
C.Simms Cato
K.Weekes
O.Howells
|
3
|
1
|
013
Brentham
v
Sudbury Court
[ Round 2 ]
Brentham Club
|
|
|
H:
R.Aitken(2)
C.Ayabina
|
H
|
-
|
014
Harrow St Mary's
v
Fulham Dynamo Sports (WITHDRAWN)
[ Round 2 ]
[ Home Win was awarded ]
Harrow Recreation Ground
Away Team failed to field (JMH)
|
|
|
|
4
|
3
|
015
Hounslow Wanderers
v
St Martins
[ Round 2 ]
Conquest Club
|
|
|
H:
R.Casse
E.De Castro
J.Sangha(2)
S.Patel
|
|
|
MCFL Senior Open Cup |
1
|
5
|
023
Stedfast United
v
Southall
[ Round 3 ]
Cranford Community College
|
D. Hookway |
|
|
H:
M.Woods
A:
J.Barnes
O.Fredericks(4)
R.Macaskell
|
|
|
MCFL Junior Open Cup |
H
|
-
|
003
Horseed
v
Renegades 1st Team (WITHDRAWN)
[ Round 2 ]
[ Home Win was awarded ]
Cranford Community College
|
|
|
|
2
|
3
|
022
Imperial College Old Boys Reserves
v
Kensington Dragons
[ Round 2 ]
Imperial College Sports Ground
|
P. Andrews |
|
|
H:
D.Garton
L.Thorne
A:
L.Williams(3)
P.Ebied
|
1
|
4
|
024
Bedfont Town
v
Hayes Gate Reserves
[ Round 3 ]
Feltham School
|
L. Tilbury |
|
|
H:
R.Haynes
A:
M.Badda
T.Barrance(2)
N.Cornwall
P.Lorainey
|
|
|
The Sir John Salmond Division Two Cup |
3
|
4
|
003
Barn Elms
v
Hillingdon
[ Round 1 ]
Osterley Sports Club
|
M. Oakes |
|
|
H:
A.Loader
OG
J.Townsend
A:
F.Altomare
L.Sheridan(2)
P.Virdee
L.Sheridan
|
|
|
Premier Division |
3
|
0
|
Bedfont Sports
v
FC Deportivo Galicia
Bedfont Sports Club
|
D. Rousis |
M. Lovell |
J. Pike |
|
|
H:
S.Bridgman
A.Day
S.Sheridan
M.Clark
J.Arean
|
1
|
1
|
Hayes Gate
v
Indian Gymkhana
Springfield Road
|
M. Cannon |
M. Jacobs |
L. Morgan |
|
|
H:
D.Kruck
A:
T.Dennison
|
2
|
2
|
Willesden Constantine
v
Broadfields United
Alperton Playing Fields
|
P. Howard |
J. Ohene |
S. Russell |
|
|
H:
L.Krasniqi(Labinot)
L.Krasniqi(Linor)
A:
D.Gardner
M.Woolley
|
|
|
Division One (Central and East) |
1
|
3
|
Blue Marlin
v
Hendon 'A'
Barkingside Rec
|
G. Smith |
|
|
H:
Y.Rughoo
A:
A.Bolger
D.Roper
D.Turner
|
3
|
1
|
Copland
v
Stonewall
Stonebridge Recreation Ground
|
M. Smith |
|
|
H:
OG
A.Silcott
B.Williams
A:
N.Carter
B.Williams
|
3
|
4
|
FC Team
v
St Johns Arsenal Deaf
Copthall Playing Fields
Note: Change of Venue. PJK
|
I. Thomas |
|
|
H:
M.Lassman
A.Rones(2)
A:
M.Byfield(2)
H.Er(2)
M.Byfield
|
1
|
1
|
The Wilberforce Wanderers
v
London United Football Academy
Tufnell Park Playing Fields
|
J. Noblemunn |
|
|
H:
R.De Caux
A:
K.Thomas
C.Douglas
C.Nkemayang
|
|
|
Division One (West) |
9
|
3
|
North Kensington
v
Imperial College Old Boys
Birkbeck Avenue
|
L. Benson |
|
|
H:
C.Hall(2)
M.Mkoloma
S.Philogene
N.Simon(3)
A.Tensue(2)
A:
P.Farr(2)
S.Walters
N.Simon
|
|
|
Division Two |
0
|
4
|
C.B. Hounslow United Social 'A'
v
LPOSSA
Osterley Sports Club
|
P. McCrossan |
|
|
A:
D.Williams(4)
D.Williams
|
-
|
A
|
Hilltop
v
Maiwand
[ Away Win was awarded ]
Northwick Park Playing Fields
Home team suspended by the London FA fined as per rule 10L
|
|
|
|
|
|
Division Three Hounslow and District |
2
|
4
|
AMU
v
West Side Rangers
Northwick Park Playing Fields
|
J. Yousif |
|
|
H:
S.Bahadar
H.Mahnavi
A:
S.Lewis
L.Newton
OG
P.Scofield
S.Vanterpool
|
7
|
4
|
Hanworth
v
AFC Heathrow
Marble Hill Park
|
R. Gilchrist |
|
|
H:
A.Light(2)
D.Pollard(2)
G.Pollard
N.Whiting(2)
A:
A.Hathaway(3)
J.Parker
A.Light
A.Hathaway
|
4
|
1
|
West London Saracens
v
Eutectic
Cranford Community College
|
M. Rodriguez |
|
|
H:
D.Cleaton
T.Hendricks
A.Nye
P.Osuhor
A:
D.Chilton
|
|
|
Senior Reserve Division |
2
|
5
|
Hillingdon Reserves
v
Brentham Reserves
Coney Green
|
M. Jarrett |
|
|
H:
R.Gnaulati
OG
A:
M.Pryce(2)
L.Wade(3)
R.Gnaulati
L.Wade
|
3
|
4
|
Indian Gymkhana Reserves
v
Kodak (Harrow) Reserves
Indian Gymkhana Sports Club
|
P. Savva |
|
|
H:
S.Liddar
J.Padan
R.Samra
A:
R.Monk(3)
G.Worley
J.Padan
R.Monk
|
1
|
2
|
Kensington Dragons Reserves
v
C.B. Hounslow United Social Reserves
Ealing Central Sports Ground
|
D. Russell |
|
|
H:
T.Madden
A:
A.Osmond
M.Williams
|
|
|
Miscellaneous |
10
|
0
|
Hanworth Villa 3rds
v
AFC Ashford (WITHDRAWN)
Rectory Meadows
|
A. Care |
|
|
H:
M.Blake(3)
D.Brown(2)
S.Davis(3)
G.Miller
S.Osmond
|
2
|
13
|
Renegades Res (WITHDRAWN)
v
Feltham Reserves
|
D. Price |
|
|
H:
M.Hill(2)
A:
S.Doran(2)
D.Ebosky
A.Graham
A.Juett(7)
P.Mayers
I.Sparrow
|
2
|
2
|
Sandgate
v
ASW (WITHDRAWN)
Bourne Farm Playing Fields
Referee changed due to injury (SCH)
|
D. Lea |
|
|
H:
S.Hutchings
D.Kennedy
A:
G.Chisora
F.Hincker
|
|