There are 25 matches
|
|
F.A. Vase |
5
|
1
|
Bodmin Town
v
Odd Down (Bath)
[ Second Round Proper ]
3:00 PM
|
|
|
A:
J.Vyner
|
2
|
5
|
Buckland Athletic
v
Downton
[ Second Round Proper ]
Kingskerswell Road
3:00 PM
Attendance 108
|
I. Pattison
|
P. Forse |
S. Nute |
|
|
H:
G.Hammon
S.Revell
S.Revell
|
4
|
3
|
Horndean
v
Willand Rovers
[ Second Round Proper ]
3:00 PM
AET 3-3 90mins
|
A. Connor
|
C. Busby |
S. Nanson |
|
|
A:
D.Baily
G.Rogers
J.Skinner
J.Skinner
|
0
|
0
|
Larkhall Athletic
v
Longwell Green Sports
[ Second Round Proper ]
Plain Ham
3:00 PM
AET 0-0 90mins
|
S. Woodley
|
O. Ballinger |
D. Bradfield |
|
|
A.Tyers
J.Pocock
|
1
|
2
|
New Milton Town
v
Bitton
[ Second Round Proper ]
3:00 PM
Attendance 77
|
K. Bungay
|
C. Brokenshaw |
R. Cody |
|
|
|
1
|
0
|
Newport (IW)
v
Cadbury Heath
[ Second Round Proper ]
3:00 PM
|
C. Hubbard
|
M. Bailey |
C. Arkless |
|
|
|
1
|
4
|
Sherborne Town
v
St Blazey
[ Second Round Proper ]
The Terrace Playing Field
3:00 PM
Attendance 157
|
W. Thomas
|
T. Hughes |
R. Burt |
|
|
H:
M.Caines
|
|
|
Premier Division |
7
|
0
|
Bishop Sutton
v
Barnstaple Town
Lakeview
3:00 PM
Attendance 57
|
B. Cobb
|
A. Rutter |
D. Gillespie |
|
|
H:
W.Hailston
D.Hawkins(3)
P.Sheppard(2)
J.Whittaker
D.Hawkins
|
2
|
0
|
Brislington
v
Gillingham Town
Ironmould Lane
3:00 PM
Attendance 52
|
S. Wales
|
R. Cockle |
N. Brimming |
|
|
H:
A.Nahdi
D.Peters
J.Peart
H.Baker
|
4
|
3
|
Bristol Manor Farm
v
Street
The Creek
3:00 PM
Attendance 46
|
M. Lawrence
|
P. Milton |
S. Yianni |
|
|
H:
D.Dunt
L.Edwards-Samuels
A.Knight
G.Williams
A:
J.Grimstead
S.Murray
P.Ormrod
A.Knight
P.Ormrod
|
4
|
0
|
Hallen
v
Bridport
Hallen Centre
3:00 PM
Attendance 38
|
B. Durie
|
O. Spender |
A. Overthrow |
|
|
H:
A.Bennett
R.Boulton
T.Collett(2)
C.Greening
S.Filkins
|
2
|
3
|
Ilfracombe Town
v
Radstock Town
Marlborough Park
3:00 PM
Attendance 53
|
|
|
H:
L.Francis
R.Turner
A:
I.Reid(2)
J.Townsley
G.Skinner
C.Brown
|
1
|
4
|
Wells City
v
Winterbourne United
Athletic Ground
3:00 PM
Attendance 53
|
A. Moody
|
D. Pratt |
C. Hopkins |
|
|
H:
J.Morgan
A:
A.Wilson(4)
A.McGrane
A.Wilson
|
|
|
First Division |
2
|
1
|
Almondsbury UWE
v
Hengrove Athletic
The Field
3:00 PM
Attendance 27
|
S. Yianni
|
R. Connolly |
P. Fisher |
|
|
H:
J.Connor
S.McElroy
A:
B.Bament
T.Palmer
|
1
|
3
|
Cheddar
v
Welton Rovers
Bowdens Park
3:00 PM
Attendance 51
|
J. Bishop
|
T. Braizer |
T. Ganfield |
|
|
H:
G.Booth
A:
P.Banks(2)
G.Dando
A.Davies
J.Metcalf
|
0
|
4
|
Devizes Town
v
Calne Town
Nursteed Road
3:00 PM
Attendance 68
|
D. Lamport
|
P. Larman |
L. Rudman |
|
|
A:
L.Cox
T.Sibbick(3)
G.Wrona
|
1
|
3
|
Keynsham Town
v
Elmore
Crown Field
3:00 PM
Attendance 35
|
S. Scott
|
K. Holvey |
W. Payne |
|
|
H:
W.Pearce
A:
M.Harvey
T.Kelly(2)
R.Sheriton
J.Skinner
|
1
|
1
|
Roman Glass St George
v
Portishead Town
Oaklands Park
3:00 PM
Attendance 30
|
N. Sykes
|
S. Rudd |
J. Luxton |
|
|
H:
P.Coles
A:
E.Dunn
L.Brice
|
0
|
6
|
Warminster Town
v
Chard Town
Weymouth Street
3:00 PM
Attendance 99
|
K. Williams
|
S. Myers |
R. Hayward |
|
|
A:
T.Ben Salem
S.Clark(3)
G.Spiller
N.Warren
S.Clark
|
3
|
3
|
Wellington
v
Shepton Mallet
North Street
3:00 PM
Attendance 55
|
C. Scriven
|
C. Finean |
J. Farrant |
|
|
H:
A.Butler
C.Lewis(2)
A:
D.Collins
J.French
A.Garlick
K.Bassett
|
|
|
Wiltshire FA - Senior Cup |
1
|
0
|
Bradford Town
v
Trowbridge Town
[ Round 2 ]
Bradford Sports & Social Club
3:00 PM
Attendance 97
|
|
|
H:
D.Shanley
L.Milburn
|
12
|
0
|
Corsham Town
v
Amesbury Town
[ Round 2 ]
Southbank
3:00 PM
Attendance 40
|
|
|
H:
L.Brown(3)
D.King(2)
R.Lye
J.Morris
J.Moss
OG
N.Phillimore
R.Tyrell
M.Windle
B.Moore
|
2
|
1
|
Melksham Town
v
Highworth Town
[ Round 2 ]
The Conigre
3:00 PM
Attendance 75
|
|
|
H:
G.Higdon(2)
I.Jeffery
|
0
|
2
|
Pewsey Vale
v
Shrewton United
[ Round 2 ]
3:00 PM
|
|
|
A:
M.Brownless
D.Foot
|
3
|
0
|
Westbury United
v
Wootton Bassett Town
[ Round 2 ]
Meadow Lane
3:00 PM
Attendance 60
|
|
|
H:
N.Hallett
J.Kirkpatrick
M.Young
P.Beavers
|
|