There are 38 matches
|
|
Intermediate Division 1 |
0
|
1
|
Old Rutlishians
v
Battersea
Old Rutlishians Association
12:00 PM
|
P. Rogers
|
|
|
A:
D.Lewis
O.Semjonovs
|
3
|
2
|
Puretown
v
Old Plymouthians
Tolworth Court Sports Ground
2:00 PM
|
M. Thomas
|
|
|
H:
N.Conley
L.Humble
D.Mccann
A:
P.Fernando
M.Long
L.Humble
M.Long
|
|
|
Intermediate Division 2 |
2
|
1
|
Balham
v
AC Malden
Wimbledon Common Extension
2:00 PM
change of referee
|
G. Hadley
|
|
|
H:
T.Edney
R.Richardson
A:
D.Musafiri
Z.Elberkri
L.Appiah
|
2
|
2
|
Kerria Knights
v
Sutton High
Coney Hall Recreation Ground
|
I. Brash
|
|
|
H:
A.Corps
D.Nunn
A:
A.Loftus
B.Orrin
A.Baker
|
1
|
2
|
Westside
v
Tolworth Athletic
Oberon Playing Fields
change of referee
|
D. Nunn
|
|
|
H:
Z.Guest
A:
D.Iollo
R.Perez
G.Dauley
|
|
|
Junior Division 1 |
2
|
0
|
UK F F
v
Westside Reserves
|
R. Smith
|
|
|
H:
C.Stewart
A.Toth
H.Facony
L.Oluwa
|
|
|
Junior Division 2 |
0
|
0
|
Battersea Reserves
v
Old Plymouthians Reserves
Roehampton Playing Fields
|
C. Griffith
|
|
|
|
5
|
3
|
Old Boys Clapham Reserves
v
Crescent Rovers 'A'
Wimbledon Common Extension
(Pitch 9)
|
M. Sullivan
|
|
|
H:
D.Barrett(2)
M.Fairbrother
E.Shingler
P.Sommer
A:
J.Loud
T.Mulcahy
M.Fairbrother
|
|
|
Junior Division 3 |
2
|
7
|
Croydon Greenside
v
AFC Ewell
Coombe Lodge Playing Fields
|
N. Sitch
|
|
|
H:
L.Barnett
C.De-Lulio
A:
S.Clancy(3)
T.Hitch(2)
L.Quenault
S.Clancy
|
2
|
2
|
Destiny Academy
v
Tooting Bec 'A'
Prince Georges Playing Fields
(Pitch 3)
|
D. Sanford
|
|
|
H:
J.Burr
A:
B.Sanderson
N.Tevari
|
4
|
0
|
Epsom Athletic 'A'
v
Rollers Athletic
Nescot Sports Ground
(Pitch 2)
change of referee
|
J. Seddon
|
|
|
H:
A.Parker(2)
B.Purdy
D.Purdy
A.Parker
A.Adebiyii
|
1
|
1
|
UK F F Reserves
v
Norbiton Dragons
Prince Georges Playing Fields
UK F F Reserves -1
point
Norbiton Dragons +2
points
UK FF Reserves played an unregistered player due to an Administration error, 1 point deducted 2 points awarded to Norbiton
|
S. Pike
|
|
|
H:
A.Domi
A:
S.El-Sbahi
|
|
|
Junior Division 4 |
0
|
2
|
Old Plymouthians 'A'
v
Crescent Rovers 'B'
Croygas Sports Ground
(Pitch 2)
change of referee
|
M. Pepin
|
|
|
A:
A.Bithead
M.Hassett
K.Botting
|
4
|
3
|
Old Rutlishians 'A'
v
Cheam Village Warriors 'A'
Nursery Rec
(Pitch 2)
|
M. Coughlan
|
|
|
H:
P.Lines(3)
J.Mapp
A:
A.Ewin
D.Noonan(2)
P.Lines
D.Noonan
|
0
|
5
|
Sutton High Reserves
v
Norton
Raynes Park Playing Fields
|
A. Streeter
|
|
|
A:
L.Ababid
K.Anthony
M.Hastings(2)
J.Kerrane
J.Kerrane
|
5
|
1
|
Wanderers
v
Shaftesbury Town 'A'
Belair Park
|
V. Ninkovic
|
|
|
H:
G.Bird
R.Goodall
T.Nicholson(2)
D.Tracey
A:
M.Mir
P.Garner
C.Burfield
|
2
|
0
|
Worcester Park 'B'
v
Redhill Town Reserves
Manor Park
|
P. Read
|
|
|
H:
L.Atanda
S.Winnen
|
|
|
League Senior Cup |
4
|
5
|
003
Real Holmesdale
v
Old Boys Clapham
[ Round 1 ]
John Ruskin Playing Fields
AET
|
G. Bird
|
|
|
H:
J.Jordan(2)
D.Macdiarmid(2)
A:
M.Belk
M.Breen
E.Labi(2)
I.Walsh
D.Macdiarmid
|
1
|
2
|
006
Westminster Casuals
v
Project Clapham
[ Round 1 ]
Richardson Evans Playing Fields
7:12 AM
|
P. Stevens
|
|
|
H:
A.Thirsk
A:
R.Algar
J.Holroyd
|
1
|
5
|
007
Brockham
v
Cheam Village Warriors
[ Round 1 ]
Brockham Recreation Ground
2:00 PM
|
D. Rowland
|
|
|
A:
J.Elsey(2)
C.Hastings
T.Larkin
L.Norman
P.Killeen
|
|
|
Surrey County Junior Cup |
-
|
A
|
045
Trinity Reserves
v
Smallfield
[ Round 2 ]
[ Away Win was awarded ]
Trinity Mid Whitgiftian Association
Trinity withdrawn from competition
|
|
|
|
2
|
1
|
048
Crescent Rovers Reserves
v
St Andrews
[ Round 2 ]
|
E. White
|
|
|
A:
S.O'Brien
S.O'Brien
|
3
|
3
|
049
Dunsfold
v
Old Rutlishians Reserves
[ Round 2 ]
[ Home Win on penalties ]
A E T Dunsfold won 5 - 3 on penalties
|
|
|
A:
A.Blenkinsop
O.Hicks
D.Hyslop
K.Paukku
|
1
|
3
|
054
Wilf Kroucher
v
Sporting Kitz Vets
[ Round 2 ]
Nursery Rec
|
|
|
H:
M.Igbavboa
N.Perry-Greene
|
8
|
1
|
059
Wandle AFC
v
Worcester Park 'A'
[ Round 2 ]
|
|
|
A:
J.Waters
|
4
|
2
|
064
A F C Reigate
v
Old Addiscombe
[ Round 2 ]
|
|
|
A:
T.Bolger
G.McNamara
|
1
|
2
|
065
Cheam Village Warriors Reserves
v
Reigate Priory Reserves
[ Round 2 ]
Nescot Sports Ground
(Pitch 4)
change of referee
|
|
|
H:
A.Tanous
S.Okello
|
H
|
-
|
071
AFC Molesey Reserves
v
Hambledon
[ Round 2 ]
[ Home Win was awarded ]
|
|
|
|
2
|
1
|
073
Redhill Town
v
Racing Epsom
[ Round 2 ]
The Ring Earlswood Common
change of referee
|
|
|
|
3
|
2
|
075
Guildford United
v
Shirley Town
[ Round 2 ]
|
|
|
A:
L.Gray
M.Ingram
|
|
|
Surrey County Lower Junior Cup |
0
|
4
|
073
Ashtead Reserves
v
AFC Bedfont Green Reserves
[ Round 2 ]
Ashtead Recreation Ground
2:00 PM
|
|
|
|
-
|
A
|
075
Worplesdon Phoenix 'A'
v
Woking Tigers
[ Round 2 ]
[ Away Win was awarded ]
|
|
|
|
|
|
Middlesex Junior Trophy |
3
|
3
|
011
N P L Reserves
v
F C Shepperton
[ Round 2 ]
[ Away Win on penalties ]
N P L Sports Club
AET. 2 - 4 Penalties
|
|
|
H:
P.Arnstein
C.Davis
C.Davis
|
|
|
England Deaf Cup |
4
|
2
|
001
Manchester United Deaf
v
Fulham Deaf
[ Round 1 ]
|
|
|
A:
B.Lampert
J.Wylde
J.Wylde
|
|
|
Miscellaneous |
5
|
3
|
Battersea Ironsides 'A'
v
Thornton Heath Rovers (WITHDRAWN)
Prince Georges Playing Fields
change of referee
|
R. Brum
|
|
|
H:
E.Ako(2)
J.Hamilton
R.Rankin
R.Thompson
E.Ako
|
2
|
10
|
Croygas Phoenix (WITHDRAWN)
v
N P L
Croygas Sports Ground
|
D. Collyer
|
|
|
H:
R.Pinto(2)
A:
M.Davies(2)
J.Hill(2)
R.Lupton(2)
F.McIntosh(3)
L.O'Neill
F.McIntosh
|
4
|
1
|
Stoneleigh Town (WITHDRAWN)
v
Shaftesbury Town
Nescot Sports Ground
|
P. Chandler
|
|
|
H:
R.Appleby(2)
M.Dackombe
L.Matthews
A:
L.Hart
R.Appleby
L.Hart
|
6
|
1
|
Westside 'A'
v
John Fisher O B (WITHDRAWN)
Oberon Playing Fields
(Pitch 2)
|
T. Shaw
|
|
|
H:
M.Ayer
R.Barrett
L.Burgess
A.Burke Morton
A:
M.Loftus
A.Burke Morton
S.Williams
|
|