There are 38 matches
|
|
Intermediate Division 1 |
1
|
1
|
N P L
v
Real Holmesdale
N P L Sports Club
|
M. Coughlan
|
|
|
H:
A.Petroo
A:
J.Jordan
M.Bourahla
|
0
|
4
|
Old Plymouthians
v
Cheam Village Warriors
Croygas Sports Ground
(Pitch 2)
change of referee
|
K. Corrick
|
|
|
A:
J.Elsey(2)
T.Larkin(2)
T.Larkin
|
2
|
3
|
Old Rutlishians
v
Westminster Casuals
Old Rutlishians Association
2:30 PM
|
R. Ireson
|
|
|
H:
C.Bain
B.Liffen
A:
J.Clifford
D.Maunsell
OG
A.Dunleavy
|
4
|
2
|
South East London
v
Project Clapham
Griffin Sports Ground
change of referee
|
D. Sanford
|
|
|
H:
D.Frederick
C.Reid
D.Scott
W.Walker
A:
J.Holroyd
M.Malton
C.Allotey
|
|
|
Intermediate Division 2 |
2
|
1
|
AC Malden
v
Ashtead
Riverhill Sports Ground
|
R. Smith
|
|
|
H:
A.Meghani
D.Musafiri
A:
N.Talling
A.Meghani
D.Amos
|
1
|
3
|
Balham
v
Old Boys Clapham
Wimbledon Common Extension
|
D. Collyer
|
|
|
H:
A.Neill
A:
M.Belk
M.Breen
A.Zagajewski
T.Jelliffe
S.Harman
|
3
|
2
|
Sutton High
v
Brockham
Raynes Park Playing Fields
change of referee
|
N. Sitch
|
|
|
H:
A.Baker
D.Lynham
J.Short
A:
S.Minihane
D.Nickols
A.Baker
A.Russill
|
3
|
0
|
Tolworth Athletic
v
Kerria Knights
Goals Deckers Tolworth
2:00 PM
|
M. Thomas
|
|
|
H:
D.Iollo
A.Wall(2)
J.Hodden-Brown
|
1
|
5
|
Westside
v
Trinity
Oberon Playing Fields
|
C. Beaumont
|
|
|
H:
J.Saunders
A:
B.Lamb(2)
B.Rivers(2)
A.Zandu
J.Saunders
|
|
|
Junior Division 1 |
5
|
1
|
St Andrews
v
N P L Reserves
Wimbledon Common Extension
(Pitch 2)
change of referee
|
V. Ninkovic
|
|
|
H:
S.Lewis
C.Paton(2)
S.Rebelo(2)
A:
M.Ford
L.Hogan
M.Ford
|
5
|
2
|
UK F F
v
Shirley Town
Prince Georges Playing Fields
12:00 PM
|
S. Pike
|
|
|
H:
A.Dieng(2)
B.Jackson
J.Kamara
D.Williams
A:
J.Harris
M.Ingram
D.Williams
|
|
|
Junior Division 2 |
3
|
2
|
Oakhill United
v
Battersea Reserves
Croydon Postal Sports Ground
(Pitch 2)
change of referee
|
G. Crickett
|
|
|
H:
C.Davari
S.Deacon
J.White
A:
E.Bonti(2)
J.White
|
1
|
6
|
Old Addiscombe
v
Old Boys Clapham Reserves
Warlingham High School
Home team comments removed the website is not the place for such comments
|
J. Godfrey
|
|
|
H:
A.Gillam
A:
J.Chun
M.Fairbrother
I.Kibble
J.Kubik(2)
E.Shingler
P.Stanley
N.Home
|
7
|
0
|
Redhill Town
v
Old Plymouthians Reserves
The Ring Earlswood Common
|
J. Gayford
|
|
|
D.Oguntona
|
4
|
2
|
Wilf Kroucher
v
Old Rutlishians Reserves
Prince Georges Playing Fields
|
T. Mcintosh
|
|
|
H:
M.Igbavboa
J.Patel(3)
A:
S.Berry
O.Hicks
J.Patel
M.Lines
|
|
|
Junior Division 3 |
H
|
-
|
Destiny Academy
v
UK F F Reserves
[ Home Win was awarded ]
Prince Georges Playing Fields
(Pitch 3)
Match postponed UKFF failed to arrive, game awarded
|
|
|
|
5
|
1
|
Epsom Athletic 'A'
v
Old Town
Nescot Sports Ground
(Pitch 2)
CHANGE OF REFEREE
|
M. Riches
|
|
|
H:
R.Clarke
R.Newton(2)
A.Parker
B.Purdy
A:
M.Tramontin
R.Newton
D.Walker
|
2
|
0
|
Norbiton Dragons
v
Tooting Bec 'A'
Fairfield Recreation Ground
2:00 PM
|
T. Shaw
|
|
|
H:
S.El-Sbahi
M.Youla
S.El-Sbahi
M.Taylor
|
4
|
2
|
Rollers Athletic
v
Cheam Village Warriors Reserves
Oasis Academy Shirley Park
1:00 PM
|
R. Rose
|
|
|
H:
J.Guevara-Millan
A.Henry
R.Lewis
A.Otchere
A:
L.Carr
J.Prichard
A.Tanous
|
|
|
Junior Division 4 |
3
|
1
|
Norton
v
Worcester Park 'B'
Garratt Park
|
E. White
|
|
|
H:
C.Anderson
K.Anthony
G.Kouzon
A:
N.Harding
L.Powell
|
H
|
-
|
Shaftesbury Town 'A'
v
Crescent Rovers 'B'
[ Home Win was awarded ]
King George's Park
Crescent Rovrs "B" unable to field a team. Game awarded
|
|
|
|
|
|
Surrey County Lower Junior Cup |
3
|
0
|
010
Manorcroft United
v
Battersea Ironsides 'A'
[ Round 1 ]
|
|
|
|
-
|
A
|
019
Wheatsheaf Royals
v
AFC Bedfont Green Reserves
[ Round 1 ]
[ Away Win was awarded ]
|
|
|
|
1
|
3
|
030
Crescent Rovers 'A'
v
S.A.Stainash
[ Round 1 ]
Wallington Sports & Social Club
(Pitch 2)
|
|
|
|
0
|
4
|
031
Westside 'A'
v
Wallington
[ Round 1 ]
Oberon Playing Fields
(Pitch 2)
|
|
|
|
5
|
3
|
034
Old Rutlishians 'A'
v
Thornton Heath Rovers (WITHDRAWN)
[ Round 1 ]
Prince Georges Playing Fields
(Pitch 4)
2:00 PM
|
|
|
H:
P.Lines(4)
S.MacLean
P.Lines
|
4
|
3
|
035
Shalford Social Reserves
v
AFC Ewell
[ Round 1 ]
|
|
|
A:
T.Hitch
C.Keogh
O.Stevens
W.Chipperton
|
10
|
2
|
040
Sutton High Reserves
v
West End Village Reserves
[ Round 1 ]
Raynes Park Playing Fields
(Pitch 2)
|
|
|
|
2
|
1
|
047
Oxshott Royals
v
Croydon Greenside
[ Round 1 ]
rowland
|
|
|
A:
OG
D.Griffiths
|
4
|
3
|
048
Ashtead Reserves
v
Cheam Baptist Church
[ Round 1 ]
Ashtead Recreation Ground
|
|
|
H:
L.Cordery
L.Culley
A.Milner(2)
M.Sillett
|
-
|
A
|
053
Monotype Seniors
v
New Life Reserves
[ Round 1 ]
[ Away Win was awarded ]
|
|
|
|
0
|
1
|
054
Cheam Village Warriors 'A'
v
St Martins
[ Round 1 ]
Nescot Sports Ground
(Pitch 4)
|
|
|
J.Graham
|
|
|
London Junior Cup |
H
|
-
|
006
Blackheath United
v
Inter Old Boys
[ Round 1 ]
[ Home Win was awarded ]
|
|
|
|
-
|
A
|
008
L.O.A.S.S FC
v
Battersea
[ Round 2 ]
[ Away Win was awarded ]
4 - 3 A E T. L.O.A.S.S. FC removed from competition by LFA Played an ineligible player.
|
|
|
A:
B.Caulcrick
K.Humperson
D.Olaniyan
B.Caulcrick
|
|
|
Miscellaneous |
H
|
-
|
John Fisher O B (WITHDRAWN)
v
Old Plymouthians 'A'
[ Home Win was awarded ]
John Fisher Sports Ground
1:00 PM
Old Plymouthians "A" unable to field a team. Game awarded
|
|
|
|
7
|
0
|
Shaftesbury Town
v
Bletchingley (WITHDRAWN)
Roehampton Playing Fields
change of referee/ 2nd ref pulled out
|
M. Sullivan
|
|
|
H:
B.Clifton(2)
S.Francis(2)
R.Gemmell(2)
D.Kelly
J.Swain
|
9
|
0
|
Stoneleigh Town (WITHDRAWN)
v
Tooting & Mitcham Jnrs (WITHDRAWN)
Nescot Sports Ground
Moved from Junior Division 1 to Miscellaneous. Gordon Worsfold Tooting & Mitcham being moved to Division 3 this division is too strong for the
|
M. Pepin
|
|
|
H:
R.Appleby
M.Dackombe
C.Jackson
L.Matthews
S.Murphy(5)
S.Murphy
|
2
|
3
|
Trinity Reserves
v
Westside Reserves
Trinity Mid Whitgiftian Association
Moved from Junior Division 1 to Miscellaneous. G Worsfold, Trinity moving to Junior Div 2 CHANGE OF REFEREE again
|
S. Watson
|
|
|
H:
G.Doran(2)
A:
I.Amir
A.Kouman(2)
L.Oluwa
|
|