There are 22 matches
|
|
Surrey County FA - Intermediate Cup |
3
|
1
|
032
Milford & Witley
v
Millmead
[ Round 2 ]
Burton Pavillion
|
N. Wells
|
|
|
H:
B.Howard(2)
L.Stevens
A:
A.Jones
B.Howard
A.Jones
|
2
|
1
|
033
Chiddingfold
v
Windlesham United
[ Round 2 ]
Chiddingfold Recreation Ground
1:30 PM
|
C. Williams
|
|
|
H:
T.Spicer
D.Tye
A:
J.Goulter
T.Spicer
R.Pegg
|
7
|
2
|
034
Merrow
v
Lightwater United
[ Round 2 ]
The Urnfield
|
M. Elson
|
|
|
H:
J.Blason(3)
J.Whittaker(4)
A:
R.Bourne
I.Millington
J.Whittaker
A.Bourne
|
2
|
6
|
035
Pyrford
v
AFC Molesey
[ Round 2 ]
Pyrford Cricket Ground
|
P. Ashdown
|
|
|
H:
D.Jackson
A.Stacey
A:
W.Pidgley(5)
B.Thorne
R.Mitchell
|
6
|
0
|
036
Horsley
v
Knaphill Athletic
[ Round 2 ]
|
|
|
R.Sutton
|
3
|
6
|
046
Chobham Burymead
v
Real Holmesdale
[ Round 2 ]
Chobham Recreation Ground
|
D. Thompson
|
|
|
H:
J.Thompson(3)
J.Thompson
|
|
|
Premier Division |
0
|
1
|
Farnborough North End
v
Bedfont Town
Rushmoor Community Football Ground
|
C. Etherington
|
|
|
A:
I.Joseph
A.Hennessy
M.Abiola
|
4
|
1
|
Godalming & Farncombe Athletic
v
University of Surrey
Holloway Hill Recreation Ground
|
T. Greaves
|
|
|
H:
S.Ford
S.Lydon(3)
A:
B.Ellwood
S.Lydon
|
2
|
0
|
Shottermill & Haslemere
v
Worplesdon Phoenix
Woolmer Hill Sports Ground
|
P. Falzon
|
|
|
H:
B.Traviss(2)
B.Traviss
A.Marshall
|
1
|
0
|
Yateley
v
Royal Holloway Old Boys
The Green Yateley
|
D. Keen
|
|
|
H:
L.Walters
S.Cunningham
|
|
|
Division One |
3
|
0
|
Old Salesians
v
Ockham
Farnborough Gate
|
S. Craig
|
|
|
H:
S.Carpenter
R.Clark
S.Cranny
J.Reedman
J.Miller
|
5
|
2
|
Shalford
v
Elm Grove Seniors
Shalford Park
|
A. Freeman
|
|
|
H:
D.Akerman(4)
L.Tanner
A:
J.Abbott
R.Wood
I.Chandler
|
|
|
Premier Reserve Division |
5
|
1
|
AFC Spelthorne Sports Reserves
v
Milford & Witley Reserves
Spelthorne Sports Ground
|
M. Todino
|
|
|
H:
J.Heather
M.Lanchester(2)
M.Mukasa
D.Potter
A:
K.Lyall
M.Mukasa
A.Stefanon
|
2
|
3
|
Lightwater United Reserves
v
Yateley Reserves
Lightwater Leisure Centre
|
A. Cooles
|
|
|
H:
T.Caton
S.Charlwood
A:
C.Blackie
C.Maple
S.Thomas
S.Charlwood
|
1
|
1
|
Royal Holloway Old Boys Reserves
v
Chiddingfold Reserves
Royal Holloway College Playing Fields
|
L. Stevens
|
|
|
H:
T.Massip
A:
J.Williams
J.Williams
|
2
|
2
|
University of Surrey Reserves
v
Merrow Reserves
Surrey Sports Park
|
J. Knowles
|
|
|
H:
R.Howells
N.Miller
A:
J.Balkwill
M.Thompson
J.Balkwill
|
-
|
A
|
Worplesdon Phoenix Reserves
v
Shottermill & Haslemere Reserves
[ Away Win was awarded ]
Worplesdon Memorial Ground
Worplesdon Phoenix unable to raise a team.
|
M. Bradley
|
|
|
|
|
|
Reserve Division One |
1
|
0
|
Bedfont Town Reserves
v
Shalford Reserves
Ashford Recreation Ground
|
S. Rudrum
|
|
|
H:
K.Alzubaidi
|
4
|
1
|
Knaphill Athletic Reserves
v
Godalming & Farncombe Athletic Reserves
Waterers Park Recreation Ground
|
M. Matlak
|
|
|
H:
M.Loader
B.Roberts
J.Roberts(2)
A:
A.Mitchell
A.Leane
J.Surubsole
|
1
|
5
|
Millmead Reserves
v
Woking & Horsell Reserves
Surrey Sports Park
|
R. Simkin
|
|
|
H:
J.Shepherd
A:
A.Chafer(2)
F.Lucas(2)
L.Philip
L.Pullen
F.Lucas
|
4
|
2
|
Ockham Reserves
v
Old Salesians Reserves
Hautboy Meadow
|
R. Sharpe
|
|
|
H:
R.Morton
J.Tytherleigh
M.Vousden
R.Zubiena
A:
B.Hutchinson
S.Robbens
T.Byrne
|
2
|
0
|
Windlesham United Reserves
v
Chobham Burymead Reserves
Field of Remembrance
2:00 PM
|
G. Hodgkinson
|
|
|
H:
L.Burrows
S.Kendall
L.Burrows
|
|