There are 24 matches
|
|
Surrey County FA - Intermediate Cup |
0
|
1
|
019
Tongham
v
Project Clapham
[ Round 1 ]
Tongham Recreation Ground
|
M. Matlak
|
|
|
|
|
|
Premier Division |
1
|
5
|
Chiddingfold
v
AFC Spelthorne Sports
Chiddingfold Recreation Ground
|
B. Dann
|
|
|
H:
E.Jackson
A:
J.Horsfall
G.Kelly
D.Rix
M.Weston(2)
E.Jackson
D.Rix
|
0
|
3
|
Farnborough North End
v
Milford & Witley
Rushmoor Community Football Ground
|
N. Rolland
|
|
|
A:
S.Marriage
F.Onabanjo
J.Stow
J.Melbourne
C.Collyer
|
0
|
3
|
Godalming & Farncombe Athletic
v
Shottermill & Haslemere
Holloway Hill Recreation Ground
|
C. Etherington
|
|
|
A:
L.Poupart
M.Reed(2)
G.Hawkins
M.Reed
|
0
|
0
|
Merrow
v
Lightwater United
The Urnfield
|
A. Smithers
|
|
|
T.Goodship
T.Hardman
|
5
|
6
|
Royal Holloway Old Boys
v
Bedfont Town
Royal Holloway College Playing Fields
|
P. Falzon
|
|
|
H:
A.Blyth
J.Clotsworthy
R.Govier
A.Norwood(2)
A:
M.Abiola
M.Bayford
C.Gibson
J.Hadley
T.Hadley
D.Nichols
A.Norwood
G.Olulode
|
2
|
2
|
Worplesdon Phoenix
v
Cranleigh
Worplesdon Memorial Ground
|
R. Petri
|
|
|
H:
C.Moore
M.Wardle
A:
OG
L.Palmer
C.Moore
M.Povey
|
1
|
4
|
Yateley
v
University of Surrey
The Green Yateley
|
R. Harris
|
|
|
H:
L.Walters
A:
B.Davidson
O.Della Casa
P.Platt(2)
|
|
|
Division One |
2
|
2
|
AFC Molesey
v
Woking & Horsell
West Moseley Recreation Ground
|
M. Ackerman
|
|
|
H:
R.Harle
W.Pidgley
A:
G.Flynn
R.Taylor
R.Harle
R.Taylor
|
3
|
3
|
Ockham
v
Old Salesians
Hautboy Meadow
|
J. Rolland
|
|
|
H:
D.Newstead
D.Roberts(2)
A:
S.Carpenter(2)
A.Loaiza
D.Roberts
S.Carpenter
|
0
|
1
|
Pyrford
v
Chobham Burymead
Pyrford Cricket Ground
|
D. Keen
|
|
|
A:
A.Carr
R.Shelton
|
0
|
1
|
Shalford
v
Knaphill Athletic
Shalford Park
|
G. Comley
|
|
|
A:
C.Ayton
A.Timblick
|
|
|
Premier Reserve Division |
5
|
2
|
AFC Spelthorne Sports Reserves
v
Chiddingfold Reserves
Spelthorne Sports Ground
|
P. Bakhuizen
|
|
|
H:
J.Gray(2)
D.Harris
M.Mukasa
D.Potter
A:
D.Tye(2)
J.Gray
C.Bridger
|
4
|
0
|
Cranleigh Reserves
v
Royal Holloway Old Boys Reserves
Snoxhall Playing Field
|
C. Williams
|
|
|
H:
J.Lee
J.Malcolm(2)
K.Ransom
J.Oxenham
|
2
|
3
|
Lightwater United Reserves
v
Merrow Reserves
Lightwater Leisure Centre
|
J. Knowles
|
|
|
H:
T.Conway
I.Goswell
A:
T.Scott
M.Thompson
I.Weller
C.Pestle
|
1
|
3
|
Milford & Witley Reserves
v
University of Surrey Reserves
Burton Pavillion
|
J. Jones
|
|
|
H:
K.Lyall
A:
D.Coleman
C.Lock
H.Mortada
G.Dale
D.Coleman
|
1
|
0
|
Shottermill & Haslemere Reserves
v
Worplesdon Phoenix Reserves
Woolmer Hill Sports Ground
|
R. Butler
|
|
|
H:
C.Brophy
C.Brophy
I.Abouchakra
|
|
|
Reserve Division One |
4
|
4
|
Bedfont Town Reserves
v
Elm Grove Seniors Reserves
Ashford Recreation Ground
|
C. Devlin
|
|
|
H:
C.Dixon
S.Gladman
N.Lowe
L.Pedro
A:
M.Florio
J.Miles
D.Rose(2)
M.Cosstick
B.Hankins
|
6
|
0
|
Chobham Burymead Reserves
v
Pyrford Reserves
Chobham Recreation Ground
|
R. Hall
|
|
|
H:
M.Fox(2)
S.Jeal(3)
T.Marshall
|
4
|
2
|
Knaphill Athletic Reserves
v
Shalford Reserves
Waterers Park Recreation Ground
|
S. Elson
|
|
|
H:
G.Butler(2)
D.Liss
D.Rodger
A:
A.Saunders(2)
S.Bell
|
0
|
1
|
Millmead Reserves
v
Windlesham United Reserves
Surrey Sports Park
|
A. Freeman
|
|
|
A:
D.Silk
W.Taylor
A.Stuart
|
5
|
0
|
Old Salesians Reserves
v
Ockham Reserves
Farnborough Gate
|
T. Price
|
|
|
H:
L.Bolt
OG
S.Robbens
J.Taylor
J.Vaughan
J.Hudson
D.Brion
|
3
|
1
|
Woking & Horsell Reserves
v
Godalming & Farncombe Athletic Reserves
Woking & Horsell Cricket Club
|
M. Webb
|
|
|
H:
M.Burningham
A.Chafer(2)
A:
B.Harris
A.Chafer
D.Chapman
|
|
|
Miscellaneous |
H
|
-
|
Elm Grove Seniors
v
Unis Old Boys (WITHDRAWN)
[ Home Win was awarded ]
Whiteley Village Sports Ground
Unis OB unable to raise a side
|
A. Morrison
|
|
|
|
|