There are 40 matches
|
|
F.A. Cup |
1
|
1
|
Hillingdon Borough
v
Oxford City
[ First Round Qualifying ]
|
|
|
H:
S.Towle
|
2
|
2
|
St Margaretsbury
v
Leighton Town
[ First Round Qualifying ]
|
|
|
H:
C.Hardy
R.Howard
|
|
|
Challenge Trophy |
1
|
2
|
003
Padbury United BTFC
v
Buckingham Athletic
[ Round 1 ]
after extra time
|
|
|
H:
J.Nash
A:
G.Hawkins
D.Wiffin
|
1
|
2
|
024
Abbey
v
Brache Sparta
[ Round 1 ]
|
|
|
|
|
|
Reserve Challenge Trophy |
1
|
2
|
001
Ampthill Town Reserves
v
Old Bradwell United Reserves
[ Round 1 ]
|
|
|
|
3
|
0
|
002
Colney Heath Reserves
v
Markyate Reserves
[ Round 1 ]
|
|
|
|
1
|
3
|
003
Mursley United Reserves
v
Holmer Green Reserves
[ Round 1 ]
|
|
|
|
1
|
2
|
005
Stony Stratford Town Reserves
v
Sun Postal Sports Reserves
[ Round 1 ]
|
|
|
|
2
|
3
|
006
Winslow United Reserves
v
Langford Reserves
[ Round 1 ]
|
|
|
|
0
|
2
|
008
Amersham Town Reserves
v
Risborough Rangers Reserves
[ Round 1 ]
|
|
|
|
3
|
1
|
009
Dunstable Town 98 Reserves
v
Tring Athletic Reserves
[ Round 1 ]
|
|
|
|
2
|
3
|
010
Kings Langley Reserves
v
Cockfosters Reserves
[ Round 1 ]
|
|
|
|
5
|
1
|
013
Royston Town Reserves
v
Pitstone & Ivinghoe Reserves
[ Round 1 ]
|
|
|
|
|
|
Premier Division |
5
|
1
|
Beaconsfield SYCOB
v
Royston Town
|
|
|
H:
A.Arthur
L.Callender
K.Cotton
D.Markman
M.Polidore
A:
I.Thorne
|
4
|
2
|
Hanwell Town
v
Brook House
|
|
|
H:
A.Patton
K.Rowlands(2)
L.Sheekey
A:
K.Chakoadzas
J.Periera
|
3
|
1
|
Harpenden Town
v
Haringey Borough
|
|
|
H:
D.Bound
P.Swendell
P.Turner
A:
B.Adebaki
|
0
|
1
|
Hoddesdon Town
v
Broxbourne Borough V&E
|
|
|
A:
W.Pullen
|
2
|
1
|
Holmer Green
v
Greenacres (Hemel)
|
|
|
H:
D.Moakes
J.O'Neil
A:
C.Bowe
|
1
|
0
|
Leverstock Green
v
Bedford United & Valerio
Match Report
|
|
|
H:
S.Boad
|
2
|
0
|
Potters Bar Town
v
Harefield United
|
|
|
H:
K.Hyde
L.Talbot
|
2
|
1
|
Ruislip Manor
v
Biggleswade Town
|
|
|
H:
P.Franklin
B.Payne
A:
M.Phillips
|
|
|
Division One |
3
|
3
|
Biggleswade United
v
Colney Heath
|
|
|
H:
N.Dimmock(2)
M.Tyler
A:
D.Caine
S.Margerrison
D.Parrott
|
2
|
1
|
Cockfosters
v
Stony Stratford Town
|
|
|
H:
M.Gilbert(2)
A:
B.Quill
|
2
|
1
|
New Bradwell St Peter
v
Brimsdown Rovers
|
|
|
H:
P.Sloley(2)
A:
P.Dodds
|
1
|
0
|
Pitstone & Ivinghoe
v
Haywood United
|
|
|
H:
L.Head
|
3
|
0
|
Sun Postal Sports
v
Ampthill Town
|
|
|
H:
B.Cowen(2)
M.Woolner
|
1
|
0
|
The 61 FC
v
Shillington
|
|
|
H:
J.Smith
|
0
|
1
|
Tring Athletic
v
Langford
Match Report
|
|
|
A:
S.Starling
|
0
|
1
|
Welwyn Garden City
v
Kings Langley
|
|
|
A:
S.Smith
|
|
|
Division Two |
4
|
2
|
Arlesey Athletic
v
Winslow United
|
|
|
H:
L.Donnelly
C.Humble
K.Milligan
A.Ward
A:
C.Hill(2)
|
0
|
4
|
Caddington
v
Amersham Town
|
|
|
|
3
|
1
|
Cranfield United
v
Mursley United
|
|
|
H:
D.Billington
G.Forbes
L.Ingerson
A:
K.Williams
|
4
|
2
|
Crawley Green
v
Kent Athletic
|
|
|
|
0
|
0
|
Old Bradwell United
v
Flamstead
|
|
|
|
0
|
2
|
Risborough Rangers
v
Old Dunstablians
|
|
|
A:
G.Capehorn
S.Covington
|
3
|
2
|
Totternhoe
v
Kentish Town
|
|
|
H:
O.Brown
S.Pennington
D.Power
A:
D.Dawson
S.Stopa
|
|
|
Reserve Division One |
1
|
2
|
Haywood United Reserves
v
Leverstock Green Reserves
|
|
|
|
0
|
1
|
London Colney Reserves
v
Harpenden Town Reserves
|
|
|
|
|
|
Reserve Division Two |
4
|
3
|
Buckingham Athletic Reserves
v
Abbey Reserves
|
|
|
|
1
|
0
|
Flamstead Reserves
v
New Bradwell St Peter Reserves
|
Farries J |
|
|
|
|