There are 19 matches
|
|
Middlesex Federation Football League Cup |
2
|
2
|
050
Woodberry Downs
v
Junior All Stars
[ Round 3 ]
[ Home Win on penalties ]
Low Hall Sports Pavilion
2-2 AET 4-1 pens.
|
V. Mentor |
|
|
H:
E.Yildirim(2)
A:
M.Mohamed
Y.Mohamed
|
|
|
The Alec Smith Premier Division Cup |
1
|
4
|
011
Brazilian
v
Southall
[ Quarter Final ]
Islington Tennis Centre
1-1 90 mins
|
D. Thomas |
T. Ibrahim |
TBA2 |
|
|
H:
I.Mayoral
|
|
|
Jeff Nardin-Reserve Division Cup |
4
|
2
|
012
North Hayes Academicals Reserves
v
Imperial College Old Boys Reserves
[ Semi Final ]
Little Harlington Playing Fields
AET 2-2 @ 90 mins.
|
B. Fitzpatrick |
M. Jacobs |
A. Mirza |
|
|
H:
G.Tackley(4)
A:
S.Barclay(2)
|
|
|
Premier Division |
4
|
1
|
Bison
v
FC Deportivo Galicia
Meadhurst Club
|
M. Smith |
L. Lowery |
S. Podsadny |
|
|
H:
D.Cooper
G.Didd
P.South
P.Timba
A:
D.Rey
|
3
|
3
|
Neasden Foundation
v
Kings Meadow
Conquest Club
|
R. Hazell |
P. McCrossan |
H. Cooper |
|
|
H:
S.Fearon
S.Simmons(2)
A:
E.Lake
J.Ranger(2)
|
0
|
3
|
Spelthorne Sports
v
Sport London e Benfica
Spelthorne Sports Club
|
L. Horne |
S. Williams |
A. Williams |
|
|
A:
C.Felix
A.Ferreira
S.Macedo
|
1
|
3
|
Wraysbury
v
Walthamstow Avenue & Pennant
The Memorial Ground
|
M. Byrne |
|
|
H:
H.Harris
A:
N.Justin(2)
N.Sang
|
|
|
Division One |
0
|
0
|
Harefield Ex-Servicemens
v
The Wilberforce Wanderers
Taylor's Meadow
|
D. Hookway |
|
|
|
3
|
2
|
Hayes United
v
Stonewall
Rosedale College
|
I. Thomas |
|
|
H:
H.Hussein
I.Osman
P.Saydee
A:
I.Drain
D.Edward
|
|
|
Division Two |
4
|
1
|
Hillingdon & Barnhill
v
AGBLC of Hackney (Withdrawn)
Conquest Club
NOTE.....This match has been reversed inagreement by both teams.
|
S. Qayyum |
|
|
H:
D.Busz
J.Dehaan
B.Hand
A.Hathaway
A:
D.Dyalo
|
0
|
1
|
Imperial College Old Boys
v
London United Football Academy
Imperial College Sports Ground
|
N. Howard |
|
|
A:
M.Oyalowo
|
|
|
Division Three (East) |
6
|
3
|
Acton Town
v
New Life Assembly
Gurnell Leisure Centre
|
A. Hickman |
|
|
H:
D.Busby(3)
E.Hawthorne(2)
B.Thapa
A:
Y.Buko(Yemi)
Y.Buko(Yoola)(2)
|
0
|
18
|
Freezywater
v
FC Baresi
Town Mead Leisure Park
Note: Referee changed 1716hrs 26/02/07
|
L. Moody |
|
|
A:
A.Abdillahi
O.Barracks(4)
J.Cannon
Z.Ibrahim
H.Osman(3)
A.Shikheey
M.Smith(5)
H.Yaqub(2)
|
|
|
Division Three (West) |
5
|
4
|
Brunel University
v
Barn Elms
Brunel University Playing Fields
|
L. Tilbury |
|
|
H:
R.Evans(2)
R.Exley(2)
D.Kendall
A:
A.David(2)
D.Pope
H.Simpson
|
|
|
Reserve Division |
2
|
2
|
Brentham Reserves
v
Harrow Club Reserves
Brentham Club
|
S. Kenworthy |
|
|
H:
A.Clark(2)
A:
R.Defoe
D.McGillivary
|
1
|
2
|
C.B. Hounslow United 3rds
v
Spelthorne Sports Reserves
Osterley Sports Club
(Pitch 3)
|
R. Dean |
|
|
H:
F.Brown
A:
M.Mukasa
D.Powers
|
5
|
0
|
Hounslow Wanderers Reserves
v
FC Tilburg Regents Reserves
Warren Farm Sports Centre
(Pitch 2)
|
D. Bines |
|
|
H:
R.Carroll(2)
I.Omo
S.Patel
S.Patel
|
3
|
1
|
South Acton Reserves
v
Stonewall Reserves
Carville Hall Park
|
A. Serpant |
|
|
A:
J.Stanghon
|
|
|
Miscellaneous |
3
|
0
|
Islington Shooting Stars (RESIGNED)
v
North Hayes Academicals
Islington Tennis Centre
|
P. Walsh |
|
|
H:
W.Bello(2)
A.Bonds
|
|