There are 111 matches
|
|
Under 12 - Emerald Division |
Played |
BSCFC (Youth) U12 Town
v
Ware Youth U12 Reds
1:30 PM
Non MHRML Referee not qualified Kane Edmunds MH 8/3 - No KO shown when refs allocated MH 3/3
|
N. League Referee
|
|
Played |
Hatfield Comet Youth U12
v
Cheshunt Youth U12 Black
1:30 PM
Non MHRML Referee not qualified Michael Woodford MH 8/3 - No KO shown when refs allocated MH 3/3
|
N. League Referee
|
|
Played |
Letchworth Garden City Eagles U12 Zaffre
v
Sumners Youth U12 Cobras
1:30 PM
Non MHRML Referee Angie Searle Club Official MH 8/3
|
N. League Referee
|
|
|
|
Under 12 - Orange Division |
Played |
Hertford Town U12 Hawks
v
Cuffley Youth U12 Zeps
10:30 AM
Non MHRML re qualified Ross McGilley KM 24/03 Non MHRML Referee not advised MH 8/3
|
N. League Referee
|
|
Played |
Lemsford Youth U12 Lions
v
Frontiers Youth U12 Pumas
10:00 AM
|
M. Katsukunya
|
|
|
|
Under 12 - Indigo Division |
Played |
Barnet Azzurri U12
v
Panshanger U12 Tigers
10:00 AM
|
K. Bromfield
|
|
Played |
Chars Youth U12 Yellow
v
Potters Bar United U12 Blacks
1:30 PM
|
O. Pleasance
|
|
Played |
Harlow Town Youth U12 Kites
v
Bury Rangers U12 Reds
10:00 AM
To be played at Goffs Churchgate Non MHRML Referee not qualified David Beer 9/3 MH - Non MHRML Referee not advised MH 8/3
|
N. League Referee
|
|
Played |
Hertford Town U12 Stags
v
Sumners Youth U12 Interpath Hornets
10:30 AM
Non MHRML Referee not qualified Martyn Hicks MH 8/3
|
N. League Referee
|
|
|
|
Under 12 - Purple Division |
Played |
AFC Walkern U12 Whites
v
Standon & Puckeridge Hares FC U12 Yellow
10:30 AM
Non MHRML Referee not qualified Robert Duke MH 8/3 - No KO shown when refs allocated MH 3/3
|
N. League Referee
|
|
Played |
Wormley Rovers Youth U12 Blacks
v
Welwyn Garden City Youth U12 Hurricanes
11:15 AM
Ref J Smith now unavailable MH 4/3
|
G. Stepney-Ricciardi
|
|
Played |
Wormley Rovers Youth U12 Whites
v
Welwyn Pegasus U12 Cobalts
10:00 AM
Ref J Smith now unavailable MH 4/3
|
G. Stepney-Ricciardi
|
|
|
|
Under 12 - Red Division |
Played |
Bury Rangers U12 Whites
v
Welwyn Pegasus U12 Skys
10:00 AM
|
R. Bunce
|
|
Played |
Chase Side Youth U12 Clarets
v
Hoddesdon Town U12 Blacks
10:30 AM
|
A. Molloy
|
|
P |
Lemsford Youth U12 Pumas
v
Ware Youth U12 Clarets
[ Postponed ]
2:00 PM
PRN/U12/7MAR/AT/01/B Postponed 0 Ware youth unable to raise a team AT 08.03
|
|
Played |
Pro Direct Academy Enfield U12 Black
v
Chase Side Youth U12 Blues
10:00 AM
Switched to Chase due to waterlogged pitch
|
J. Kaltenberger
|
|
P |
Sumners Youth U12 Vipers
v
Broxbourne Borough Youth U12 Whites
[ Postponed ]
10:00 AM
PRN/U12/8MAR/AT/02/A - VIPERS UNABLE TO RAISE A TEAM
|
|
|
|
Under 12 - Green Division |
Played |
Bengeo Tigers U12 Sabres
v
Rap Aid Youth U12
10:00 AM
No KO shown when refs allocated MH 3/3
|
C. Carrington
|
|
Played |
Lemsford Youth U12 Leopards
v
AFC Walkern U12 Reds
11:30 AM
Non MHRML Referee not qualified Charlie Males MH 9/3
|
N. League Referee
|
|
Played |
Ware Rangers U12 Flamengo
v
Frontiers Youth U12 Jaguars
11:00 AM
|
S. King
|
|
|
|
Under 12 - Yellow Division |
Played |
Buntingford Cougars U12
v
Nazeing Youth U12
10:00 AM
Non MHRML qualified referee Sonnie Wennington MH 8/3
|
N. League Referee
|
|
Played |
Enfield Youth U12
v
Welwyn Garden City Youth U12 Whirlwinds
10:30 AM
Non MHRML ref not qualified Sanjay Backory KM 18/03 Non MHRML Referee not advised MH 8/3
|
N. League Referee
|
|
Played |
Pro Direct Academy Enfield U12 White
v
Bury Rangers U12 Blacks
11:45 AM
Switched to Bury Rangers
|
N. League Referee
|
|
Played |
Wormley Rovers Youth U12 Greys
v
Frontiers Youth U12 Cougars
12:30 PM
|
H. Winter
|
|
|
|
Under 12 - Blue Division |
Played |
Bury Rangers U12 Stripes
v
Bengeo Tigers U12 Javans
11:30 AM
|
R. Bunce
|
|
Played |
Hoddesdon Town U12 Reds
v
Symonds Green U12
10:00 AM
|
O. Pleasance
|
|
Played |
Panshanger U12 Lions
v
Welwyn Garden City Youth U12 Cyclones
10:00 AM
|
S. Godin
|
|
|
|
Under 13 - Division 1 |
3
|
4
|
Norsemen Blue U13
v
Royston Town Youth Diamonds U13
11:45 AM
Non MHRML referee not qualified Charlie Watson MH 7/3 - No KO shown when refs allocated MH 3/3
|
N. League Referee
|
|
|
H:
T.Kain(2)
L.Mills
A:
I.Ezete(3)
L.Reay
L.Mills
I.Ezete
|
1
|
3
|
Stevenage Borough Juniors Barca U13
v
Rap Aid Youth Fit 2 Live U13
12:30 PM
|
B. Neate
|
|
|
H:
G.Bagge
A:
J.Murshid
J.Nuzi
L.Pola-Lopete
H.Murphy
L.Pola-Lopete
|
4
|
0
|
Wormley Rovers Youth Blacks U13
v
Real Stortford Bulls U13
11:30 AM
Non MHRML ref not qualified Mark Hosgood KM 23/03 Non MHRML Referee not advised MH 8/3 - No KO shown when refs alloc/ated MH 3/3
|
N. League Referee
|
|
|
H:
L.Bloomfield
Q.Louis-Lippiatt
L.Munt(2)
H.Pettipher
|
|
|
Under 13 - Division 2 |
7
|
0
|
Hertford Town Harts U13
v
Harlow Town Youth Eagles U13
11:30 AM
|
C. Carrington
|
|
|
H:
D.Ahern
J.Anderson(2)
R.Healy(3)
J.Lee
R.Healy
|
1
|
2
|
Sawbridgeworth Town Juniors U13
v
Letchworth Garden City Eagles White U13
10:00 AM
|
K. Fox
|
|
|
H:
S.Foster
A:
O.Ellis-Holmes
H.Thompson
|
6
|
0
|
Welwyn Garden City Youth Hurricanes U13
v
Hitchin Town Youth Athletico U13
10:00 AM
Non MHRML referee not qualified Graham Carr MH 8/3
|
N. League Referee
|
|
|
H:
T.Davies
B.Foster(3)
C.Monaghan(2)
J.Tarr
|
|
|
Under 13 - Division 3 |
8
|
4
|
Panshanger Lions U13
v
Buntingford Cougars Blues U13
12:00 PM
|
M. Jolley
|
|
|
H:
J.Connolly
A.Gilmore
P.Holmes
OG
L.Rimell(3)
L.Woodgate
A:
O.Chinn
S.Sendall
N.Tye
T.Varney
L.Rimell
|
|
|
Under 13 - Division 4 |
2
|
4
|
East Herts Youth Blues U13
v
Ware Youth Clarets U13
10:00 AM
|
G. Milazzo
|
|
|
H:
W.Albury
R.Morah-Wray
A:
A.Best
C.Smith
V.Thomas(2)
R.Foulkes
|
4
|
2
|
Hatfield Comet Youth U13
v
Paringdon Youth Leopards U13
10:30 AM
Non MHRML Referee not qualified Matt Pope MH 10/3 - No KO shown when refs allocated MH 3/3
|
N. League Referee
|
|
|
H:
J.Greenham
G.Head
R.Redwood Aiken(2)
A:
K.Davies
O.King
J.Greenham
L.Ali
|
5
|
0
|
Stevenage Borough Juniors Santos U13
v
Hoddesdon Town Reds U13
10:30 AM
Non MHRML Referee not qualified Kieran Weston MH 8/3
|
N. League Referee
|
|
|
H:
A.Collins
N.Fletcher
O.Mackulin
J.Sherwood
H.Taylor
L.Groom
A.Smart
|
|
|
Under 13 - Division 5 |
0
|
1
|
Welwyn Garden City Youth Tornadoes U13
v
Hertford Heath Juniors U13
11:30 AM
Non MHRML ref qualified David Kempton MH 12/3
|
N. League Referee
|
|
|
A:
H.Loukaides
H.Castle-Owen
A.Jones
|
|
|
Under 13 - Division 6 |
1
|
5
|
Tottenhall U13
v
Harlow Town Youth Harriers U13
Non MHRML Referee D Gosnell Club official MH 8/3 - No KO shown when refs allocated MH 3/3
|
N. League Referee
|
|
|
H:
D.Ellington
A:
C.Emeka-Anyanwu
A.Liggitt(2)
Z.Rapley(2)
J.Bascombe
|
1
|
1
|
Ware Lions Whites U13
v
Hoddesdon Town Blues U13
12:00 PM
Non MHRML Referee not qualified Paul Hill MH 10/3
|
N. League Referee
|
|
|
H:
A.Leak
A:
C.Vanstone
F.Leak
|
0
|
4
|
Welwyn Garden City Youth Cyclones U13
v
Lemsford Youth Tigers U13
1:00 PM
|
M. Katsukunya
|
|
|
A:
R.Abba(2)
L.Canny
C.Eaton
L.Karai
R.Abba
|
2
|
9
|
Welwyn Pegasus Azures U13
v
Hitchin Town Youth Sporting U13
12:00 PM
|
J. Green
|
|
|
H:
W.Evans
H.Pottinger
A:
L.Allen(2)
L.Atkinson
H.Mayor(3)
S.Pathak
L.Rogers-Ezewuike
O.Watkins
N.De Souza
|
2
|
5
|
Wodson Park U13
v
BSCFC (Youth) Rovers U13
10:00 AM
Non MHRML Referee not qualified Ian Searle MH 7/3
|
N. League Referee
|
|
|
H:
L.Davolls
J.Hegarty
A:
S.Doherty
D.Joy Oleary
J.Miller(2)
J.Roberts
H.Brooks
|
|
|
ORC U13 Premier Division Cup |
2
|
5
|
004
St Margaretsbury Hawks U13
v
Stevenage Borough Juniors Boca U13
[ Quarter Final ]
12:00 PM
Match rescheduled due to St Margaretsbury s rearranged League Cup match 10/02
|
C. Ridley
|
|
|
H:
G.Collins
G.Howard
A:
S.Coughlin-Brown
J.Davies(2)
Z.Linton
A.Mcdowell
F.Afilaka
W.Cowe
|
3
|
2
|
005
Welwyn Pegasus Royals U13
v
Cheshunt Youth Ambers U13
[ Quarter Final ]
10:00 AM
AET. (2-2 at FT)
Match rescheduled due to postponements and both teams having free weekend requests in Feb GW 03/02
|
J. Green
|
|
|
H:
T.Cox
K.Fleming
O.Lester
A:
G.Andreou
A.Burch
G.Childs
|
|
|
ORC U13 Division Three Cup |
1
|
2
|
001
Pro Direct Academy Enfield White U13
v
Whitewebbs Eagles Youth U13
[ Round 1 ]
11:45 AM
Rescheduled due to rearranged League Shield matches for Pro Direct Academy Enfield White GW 17/02
Moved from 20th Jan as Pro Direct in AFA Cup
|
A. Bullock
|
|
|
|
1
|
4
|
006
Waltham Cross U13
v
Barnet Azzurri U13
[ Quarter Final ]
12:30 PM
|
J. Bonsignore
|
|
|
A:
T.Cozzolino
F.Kraven
V.Le
G.OPOKU
E.Egilmez
G.OPOKU
|
1
|
1
|
007
Ware Lions Blacks U13
v
Hoddesdon Town Blacks U13
[ Quarter Final ]
[ Away Win on penalties ]
10:00 AM
AET (1-1 at FT). Hoddesdon Town Blacks win 3-1 on pens
Match rearranged from 24/02 due to Ware Lions Blacks free weekend request GW 07/01
|
M. Kaal
|
|
|
H:
D.Casey
A:
D.Bourdice
D.Casey
C.Mason
|
|
|
ORC U13 Division Five Cup |
1
|
2
|
007
Buntingford Cougars Whites U13
v
Wormley Rovers Youth Whites U13
[ Quarter Final ]
10:00 AM
|
J. Fisher
|
|
|
H:
OG
A:
J.Cable
J.Eliot
D.Jelley
|
|
|
Under 14 - Premier Division |
1
|
5
|
Letchworth Garden City Eagles Black U14
v
Cuffley Youth Vipers Blues U14
10:00 AM
Non MHRML Referee not qualified Ben Gooray MH 10/3 - Ref T Carr now unavailable due to ko times being changed at club MH 6/3
|
N. League Referee
|
|
|
H:
D.Tilbury
A:
J.Clemence
B.Salmon
J.Shenouda
H.Tilley(2)
J.Gear
H.Tilley
|
|
|
Under 14 - Division 1 |
2
|
1
|
Broxbourne Borough Youth Whites U14
v
Sumners Youth Cobras U14
11:45 AM
Non MHRML Referee not qualified M Tebutt MH 9/3
|
N. League Referee
|
|
|
H:
L.Sadler(2)
A:
A.Nicholls
L.Sadler
|
5
|
3
|
Chars Youth U14
v
Wormley Rovers Youth Blacks U14
10:00 AM
|
H. Winter
|
|
|
H:
S.Bellini
K.Fenney(2)
S.Gava
B.Privett
A:
I.Ayoade(2)
A.Best
I.Ayoade
|
4
|
2
|
Panshanger Panthers U14
v
Newhall Rangers U14
10:00 AM
Non MHRML Referee not qualified Grant Gray MH 8/3
|
N. League Referee
|
|
|
H:
C.Alves
F.Dawson
A.Seal-Nymn(2)
A:
L.Morl(2)
S.Kirby
|
12
|
1
|
St Margaretsbury Scarlets U14
v
Sumners Youth Vipers U14
10:00 AM
St Margaretsbury FC
|
C. Ridley
|
|
|
H:
A.Adeyi
D.Heath-Addison(4)
L.Kailou
R.Montgomery(2)
M.Oral
J.Sheehan(3)
A:
P.Didio
D.Heath-Addison
|
|
|
Under 14 - Division 2 |
0
|
3
|
* BSCFC (Youth) Athletic U14
v
* St Margaretsbury Eagles U14
Double Header
10:00 AM
To be played at John Warner St Marg - LH
|
B. Hudson
|
|
|
A:
D.Scott(2)
T.Travis
R.Roberts
|
2
|
0
|
* Buntingford Cougars Blues U14
v
* Welwyn Garden City Youth Typhoons U14
Double Header
12:30 PM
|
J. Fisher
|
|
|
H:
O.Baker
F.Bentley
S.Miles
|
10
|
0
|
HDYFC Blacks U14
v
Potters Bar United Blacks U14
1:30 PM
Non MHRML Referee not qualified Sean Davin MH 8/3 - No KO shown when refs allocated MH 3/3
|
N. League Referee
|
|
|
H:
M.Baah
J.Davin(2)
A.Eyre
S.Fantastico(4)
E.Meta
A.Yerlinkaya
M.Baah
|
5
|
1
|
Panshanger Tigers U14
v
Ware Youth Clarets U14
2:00 PM
|
M. Jolley
|
|
|
H:
A.Bird(3)
I.Mughal
J.Williamson
A:
D.Selfe
A.Bird
|
3
|
0
|
* St Margaretsbury Eagles U14
v
* BSCFC (Youth) Athletic U14
Double Header
11:00 AM
|
B. Hudson
|
|
|
H:
C.Finnerty-Reid
J.Ives(2)
R.Hunt
|
2
|
3
|
Stevenage Borough Juniors Spartans U14
v
Paringdon Youth Lions U14
12:30 PM
Non MHRML Referee not Kieran Weston MH 8/3 - Ref J White now unavailable MH 3/3
|
N. League Referee
|
|
|
H:
A.Barker
A:
C.Littlechild
J.Olawoyin(2)
R.Davidson-Osuagwu
|
2
|
3
|
* Welwyn Garden City Youth Typhoons U14
v
* Buntingford Cougars Blues U14
Double Header
1:45 PM
To be played at Buntingford - LH
|
J. Fisher
|
|
|
H:
M.Bossman(2)
A:
S.Gurney
S.Miles
J.Shanks
N.Gibson
|
|
|
Under 14 - Division 3 |
2
|
1
|
Enfield Youth U14
v
Hertford Heath Juniors United U14
10:00 AM
|
T. Andrade
|
|
|
H:
M.Mir
A.Stone
A:
F.Beeby
D.Schwartz-Gee
F.Beeby
|
1
|
3
|
Sawbridgeworth Town Juniors U14
v
Pro Direct Academy Enfield White U14
12:00 PM
|
K. Fox
|
|
|
H:
P.Mosley
A:
Y.Coskun
M.Melandri(2)
|
4
|
0
|
Stevenage Borough Juniors Vipers U14
v
Real Stortford Falcons U14
12:30 PM
|
F. Walker
|
|
|
H:
D.Ellis(2)
S.Peach
K.Stenning
|
|
|
Under 14 - Division 4 |
1
|
2
|
BSCFC (Youth) Rovers U14
v
Bury Rangers Reds U14
12:30 PM
Friedberg Non MHRML Referee qualified Kenny Ward MH 8/3
|
N. League Referee
|
|
|
H:
N.Horwood
A:
I.O'Connor
O.Radcliffe
T.Small
I.O'Connor
|
1
|
4
|
East Herts Youth U14
v
Ware Lions Blacks U14
11:30 AM
No KO shown when refs allocated MH 3/3
|
G. Milazzo
|
|
|
H:
M.Nigro
A:
C.Humphreys(3)
F.Roper
|
4
|
1
|
Harlow Town Youth Kestrels U14
v
Pro Touch SA Enfield U14
12:00 PM
|
P. Hufton
|
|
|
H:
M.Patil
C.Sellick(2)
L.Witt
|
3
|
2
|
Stevenage Borough Juniors Cobras U14
v
Hertford Town Harts U14
10:30 AM
|
F. Walker
|
|
|
H:
S.Peacock
H.Sollis(2)
A:
E.King
A.Krzykala
J.Gregory
A.Krzykala
|
|
|
Under 14 - Division 5 |
2
|
6
|
BSCFC (Youth) United U14
v
Hitchin Town Youth Lions U14
10:30 AM
Friedberg Non MHRML Referee A Nortey Club Official MH 8/3
|
N. League Referee
|
|
|
H:
C.Anderson(2)
A:
R.Furr
L.Kennedy
C.Newland(2)
OG
F.Petrou
N.Harris
F.Campbell
|
2
|
1
|
* Hoddesdon Town Blacks U14
v
* Letchworth Garden City Eagles Blue U14
Double Header
To be played at Letchworth Garden City Eagles Blue - LH
|
T. Carr
|
|
|
H:
J.Mainwaring(2)
A:
L.Rudge
J.Mainwaring
L.Rudge
|
4
|
4
|
Lemsford Youth Lions U14
v
Welwyn Garden City Youth Tornadoes U14
11:30 AM
|
M. Katsukunya
|
|
|
H:
T.Connolly
J.Monery(2)
O.Stadler
A:
C.Storm(4)
A.Badagola-Vitorino
H.Smith
|
0
|
4
|
* Letchworth Garden City Eagles Blue U14
v
* Hoddesdon Town Blacks U14
Double Header
10:00 AM
KO time changed from 12pm to 10am MH 6/3
|
T. Carr
|
|
|
A:
G.Boorer
A.Eccleston
C.Grana(2)
J.Heron
G.Boorer
|
4
|
0
|
Standon & Puckeridge Hares FC U14
v
Potters Bar Crusaders Knights U14
10:30 AM
|
W. Owen
|
|
|
H:
G.Clark(4)
G.Clark
|
|
|
U14 League Shield – Kevin Huttlestone Memorial Cup |
0
|
4
|
027
Whitewebbs Eagles Youth Green U14
v
Lemsford Youth Pumas U14
[ Semi Final ]
10:00 AM
|
A. Willicombe
|
|
|
A:
O.Anyaegbunam
B.Herbert
M.Hyseni(2)
J.Warner
|
|
|
Under 15 - Division 1 |
7
|
1
|
Panshanger Pumas U15
v
Ryan FC Red U15
10:00 AM
|
B. Webb
|
|
|
H:
O.Afolabi(2)
F.Aitken
B.Cracknell
T.Felicien-Brunt(2)
C.Gilhooly
A:
C.Barrows
L.Winer
|
3
|
5
|
Stevenage Borough Juniors Harriers U15
v
Panshanger Lions U15
10:00 AM
Non MHRML Ref Darren Windsor MH 8/3-Ref B Neate now unavailable due to change of ko time MH 4/3
|
B. Neate
|
|
|
H:
H.Grainger
L.Marshall
M.Mercer
A:
J.Brewer
O.Parsbey(2)
J.Read
Z.Read
|
|
|
Under 15 - Division 2 |
1
|
1
|
Wormley Rovers Youth Reds U15
v
Hertford Town Woodside U15
10:00 AM
|
T. Burris
|
|
|
H:
L.Bamford
A:
S.Theocharous
M.Watling
|
|
|
Under 15 - Division 3 |
1
|
0
|
Elite Feet Southgate Lions U15
v
Real Stortford Saracens U15
11:30 AM
|
T. Andrade
|
|
|
H:
L.Ferraglioni
D.Bridle
|
|
|
Under 15 - Division 4 |
2
|
1
|
BSCFC (Youth) United U15
v
Royston Town Youth Eagles U15
10:30 AM
Non MHRML Referee qualified Kenny Ward MH 8/3
|
N. League Referee
|
|
|
H:
F.Brown
H.Elms
A:
H.Walley
C.Jeffrey
|
3
|
1
|
Panshanger Jaguars U15
v
Parsloe Athletic U15
12:00 PM
|
B. Webb
|
|
|
H:
J.Barker
L.Crimmin(2)
A:
D.Foss
L.Crimmin
|
|
|
Under 15 - Division 5 |
3
|
1
|
Bury Rangers Whites U15
v
Lemsford Youth Phoenix U15
12:00 PM
|
L. Hurley
|
|
|
H:
T.Lewy
R.Mcclean
Z.Sherlock
A:
A.Griffin
T.Lewy
T.Ewen
|
|
|
Under 15 - League Cup |
H
|
-
|
024
Risden Wood Youth Hunters U15
v
Whitewebbs Eagles Youth Green U15
[ Semi Final ]
[ Home Win was awarded ]
12:30 PM
Score was 1-2 but Risden Wood go through to Final. Whitewebbs withdrew from Cup.
|
B. Newell
|
|
|
H:
G.Edgeworth
A:
J.Kemp
M.Viret-Mulqueen
O.Cornhill
J.Shote
|
|
|
U15 Senior Supplementary Cup |
2
|
0
|
Broxbourne Borough Youth Blues U15
v
Real Stortford Lions U15
10:00 AM
Non MHRML Referee not advised MH 8/3
|
J. Mann
|
|
|
H:
J.Coquenao
B.Mills
C.Kuossev
D.O'Shea
|
5
|
5
|
Bury Rangers Reds U15
v
Letchworth Garden City Eagles Blue U15
10:00 AM
Non MHRML ref Chris Wheeler Club Official MH 12/3
|
N. League Referee
|
|
|
H:
J.Lock(2)
S.Palmer
M.Parker
J.Root
A:
P.Mavro
OG
G.Ryan
C.Smith(2)
C.Smith
|
|
|
U15 Intermediate Supplementary Cup Group B |
3
|
3
|
Stevenage Borough Juniors Falcons U15
v
Wodson Park U15
10:00 AM
|
A. Marshall
|
|
|
H:
G.Aylott
L.Guemache
J.Thomas
A:
D.Barker
G.Bovington
W.Rautenbach
H.Field
A.Leonard
|
|
|
U15 Junior Supplementary Cup Group A |
1
|
1
|
Hertford Town Blues U15
v
Welwyn Garden City Youth Whirlwinds U15
10:00 AM
Non MHRML Referee Not qualified Jordan Baker MH 8/3
|
N. League Referee
|
|
|
H:
M.Dickinson
A:
I.Rodriguez
C.Armstrong-Saul
G.Maurice
|
|
|
U15 Junior Supplementary Cup Group B |
1
|
8
|
Letchworth Garden City Eagles Aqua U15
v
Hertford Town Stags U15
10:00 AM
|
T. Mallindine
|
|
|
H:
O.Hojeer
A:
A.Brewer
G.Clarke
L.Heppenstall(3)
W.Lightfoot
J.Walton
T.Welch
D.Crawford
L.Heppenstall
|
3
|
5
|
Welwyn Garden City Youth Cyclones U15
v
Pro Direct Academy Enfield White U15
10:00 AM
|
R. Bullimore
|
|
|
H:
D.Eason
M.Hume
T.King
M.Hume
|
|
|
ORC U15 Division Three Cup |
4
|
1
|
005
Wormley Rovers Youth Blacks U15
v
Ware Youth Clarets U15
[ Quarter Final ]
2:00 PM
Non MHRML Referee not advised MH 8/3 - Ref K Flanagan now unavilable MH 4/3
|
N. League Referee
|
|
|
T.Davidson
R.Bright
|
4
|
6
|
006
Stevenage Borough Juniors Hawks U15
v
Welwyn Garden City Youth Typhoons U15
[ Quarter Final ]
12:30 PM
Non MHRML ref not qualified Ryan Humphreys KM 19/03 Non MHRML Referee not advised MH 8/3
|
N. League Referee
|
|
|
H:
L.Batten(2)
N.Garrod
A.Humphreys
A:
B.Gaylor
Z.Murphy(2)
M.Tanner(2)
F.Walker
Z.Murphy
|
|
|
ORC U15 Division Four Cup |
2
|
1
|
004
Enfield Youth U15
v
Whitewebbs Eagles Youth Whites U15
[ Quarter Final ]
10:00 AM
Match rescheduled due to free week request for Whitewebbs Eagles GW 10/02
|
A. Gopaul
|
|
|
H:
Y.Ajoodha
N.Pedder
A:
K.Scales
R.Ayinla
C.Reidy
|
|
|
Under 16 - Premier Division |
1
|
0
|
Standon & Puckeridge Hares FC U16
v
Bury Rangers Reds U16
12:30 PM
Non MHRML qualified Referee Neil Pinner MH 8/3
|
N. League Referee
|
|
|
H:
D.Garrod
L.Clark
M.Bartlam
|
10
|
0
|
Stevenage Borough Juniors U16
v
St Margaretsbury Hawks U16
12:30 PM
Ref A Marshall unavailable see notes - Non MHRML ref Simon Philpott Club Official MH 10/3
|
N. League Referee
|
|
|
H:
H.Benson
M.Davison(3)
A.Doherty(2)
C.Kengne(3)
J.Mascot
|
2
|
3
|
Sumners Youth Cobras U16
v
Lemsford Youth Tigers U16
2:00 PM
|
P. Hufton
|
|
|
H:
J.Padbury
B.Yeats
A:
J.Dickinson
J.Wiseman(2)
J.Dickinson
|
|
|
Under 16 - Division 1 |
-
|
A
|
AFC Walkern Migs U16
v
Hoddesdon Town Blues U16
[ Away Win was awarded ]
10:30 AM
PRN/U16/6MAR/AT/01/A Postponed. AFC unable to raise a team AT 07.03
|
|
|
|
2
|
3
|
Lemsford Youth Lions U16
v
BSCFC (Youth) Athletic U16
10:00 AM
|
F. Mazloum
|
|
|
H:
R.Bowden
B.Foster
A:
F.Hannam
L.Hannam
T.Mcfadyen
M.Chikunya
|
6
|
0
|
Wormley Rovers Youth Blacks U16
v
Norsemen U16
12:00 PM
|
T. Burris
|
|
|
H:
C.Davidson
C.Fitzgerald
A.Merson(2)
OG
A.Woodford-Smith
A.Merson
E.Iroajanma
|
|
|
Under 16 - Division 2 |
2
|
1
|
* Bury Rangers Whites U16
v
* Harlow Town Youth Hawks U16
Double Header
10:00 AM
To be played at Bury Rangers 3G pitch
|
B. Compton
|
|
|
H:
A.Cozzi
J.Straker
A:
H.Myers
A.Cozzi
H.Myers
|
0
|
0
|
* Chase Side Youth Blues U16
v
* Stevenage Borough Juniors Lions U16
Double Header
To be played at SBJ Lions
|
G. Connell
|
|
|
A.Forde
|
7
|
1
|
Chase Side Youth Clarets U16
v
Cuffley Youth Jets Whites U16
11:30 AM
Non MHRML ref not qualified Neswell Lyons KM 10/03 Non MHRML Referee not advised MH 8/3 - Ref A Gilbey now unavailable MH 5/3
|
N. League Referee
|
|
|
H:
E.Dixon
H.Gallagher
H.Jones
G.Mccluskey
D.Medhurst
L.Samiotis(2)
A:
J.Trigg
A.Scott-Boyle
|
0
|
6
|
* Harlow Town Youth Hawks U16
v
* Bury Rangers Whites U16
Double Header
To be played at Bury Rangers 3G pitch
|
B. Compton
|
|
|
A:
C.Brissett(4)
J.Montague-Day
J.Straker
C.Brissett
|
2
|
1
|
* Stevenage Borough Juniors Lions U16
v
* Chase Side Youth Blues U16
Double Header
10:00 AM
To be played at SBJ Lions
|
G. Connell
|
|
|
H:
T.Montague
B.Morcombe
A:
C.Pieri
B.Morcombe
A.Forde
|
1
|
6
|
Wodson Park U16
v
Letchworth Garden City Eagles Gold U16
12:00 PM
|
D. Keywood
|
|
|
H:
A.Styczynski
A:
O.Hatfield(2)
O.Haynes
L.Sibley(2)
A.Tebbutt
A.Corbett
L.George
|
|
|
Under 16 - Division 3 |
2
|
1
|
Lemsford Youth Panthers U16
v
Bury Rangers Stripes U16
2:00 PM
No KO shown when refs allocated MH 3/3
|
L. Jones
|
|
|
H:
M.Lane
C.Maciver
A:
A.Brightman-Brooks
A.Brightman-Brooks
|
1
|
2
|
St Margaretsbury Eagles U16
v
BSCFC (Youth) Rangers U16
11:30 AM
St Margaretsbury FC Non - MHRML Referee not qualified Andy Smith MH 8/3
|
N. League Referee
|
|
|
H:
O.Pleasance
A:
M.Berg(2)
J.Shelford
M.Berg
|
|
|
Under 18 - Division 2 |
1
|
1
|
BSCFC (Youth) United U17
v
Bury Rangers Whites U17
10:30 AM
Non MHRML Referee not qualified A Pulford & Mark Amos MH 10/3 - Ref D Norris taken by HFA for county cup MH 6/3
|
N. League Referee
|
|
|
H:
J.Quelch
A:
M.Ainge
D.Kelly
R.Timpson
|
3
|
3
|
Bury Rangers Blacks U18
v
Southbury Youth U17
12:00 PM
No KO shown when refs allocated MH 3/3
|
L. Jones
|
|
|
H:
F.Bennett
A.Davis
OG
A:
T.Beadle(2)
B.Price
J.Harler
|
|
|
Under 18 - Division 3 |
3
|
1
|
Wodson Park U17
v
Ware Lions Blacks U18
10:00 AM
|
D. Keywood
|
|
|
H:
M.Milne
S.Scott(2)
A:
L.Mccurry
C.Bacon
E.Roberts
|
|
|
U18 Div 1 Supplementary Cup Group A |
-
|
A
|
Hoddesdon Town Blacks U18
v
Wormley Rovers Youth U18
[ Away Win was awarded ]
PRN/09/03/18/A LW - forfeited game.
|
|
|
|
|
|
U18 Div 3 Supplementary Cup Group A |
1
|
2
|
Bury Rangers Blacks U17
v
Welwyn Garden City Youth Hurricanes U18
2:00 PM
|
N. League Referee
|
|
|
H:
J.Mimms
A:
R.Hennessey(2)
B.Wilson
S.Matibe
|
|
|
Miscellaneous |
P |
Frontiers Youth Panthers U13
v
Hatfield Town Youth Blue U13 (WITHDRAWN)
[ Postponed ]
10:00 AM
PRN/U13/10/03/B - Hatfield Unable to field a team - Non MHRML Referee not advised MH 8/3
|
|
|