There are 32 matches
|
|
Surrey County FA - Sunday Intermediate Cup |
3
|
2
|
AFC Lanes
v
Bisley FC
[ Round 1 ]
Valley Sports Ground
|
K. Horn
|
|
|
H:
M.McNally
I.Miller
D.Murray
|
2
|
1
|
Epsom Rangers
v
Old Wimbledonians
[ Round 1 ]
|
M. Osborne
|
|
|
H:
J.McLeod
M.Sargent
A:
P.Kenny
|
2
|
2
|
Putney Lions
v
AFC Chase
[ Round 1 ]
[ Home Win on penalties ]
Putney won 5-4 on pens
|
|
|
|
|
|
Surrey County FA - Sunday Junior Cup |
2
|
1
|
Alexandra United
v
JB Rangers
[ Round 3 ]
Alexandra Park
|
D. Wyatt
|
|
|
H:
O.Henderson
P.Rapson
|
6
|
0
|
Barnes AFC Reserves
v
Chessington Sports
[ Round 3 ]
|
|
|
|
4
|
0
|
Claygate Casuals
v
Dynamo Molesey
[ Round 3 ]
Goals Soccer Centre Tolworth
|
R. Van Niekerk
|
|
|
H:
L.Draper
D.McLaughlin(2)
J.Miles
|
4
|
1
|
Gordon's School Old Boys
v
A.M.Y. FC
[ Round 3 ]
|
|
|
|
0
|
3
|
Partizan Bookham
v
Lingfield Sunday
[ Round 3 ]
Lower Road Rec
|
D. Preece
|
|
|
|
4
|
3
|
Priest Hill
v
Arantes United
[ Round 3 ]
Glyn School Playing Fields
|
B. Whittington
|
|
|
H:
J.Edwardson
A.Grant
J.Stewart
S.White
|
0
|
1
|
Sheen Park Rangers or Chertsey Harriers
v
Lower Kingswood
[ Round 3 ]
|
L. Torz-Brown
|
|
|
A:
N.Ayling
|
3
|
2
|
The Crabtree
v
The Duke of Buckingham
[ Round 3 ]
|
|
|
A:
G.Chalke
L.Killeya
|
|
|
Premier Division |
H
|
-
|
AFC Rhodrons
v
Ewell Town
[ Home Win was awarded ]
King Edward Rec
|
|
|
|
1
|
0
|
Chessington United
v
Kingston Road
Kingston Uni Sports Ground
|
D. Hillson
|
|
|
H:
C.Croft
|
0
|
3
|
Royal Admiral
v
Oxshott Royals Seniors
Kingston Uni Sports Ground
|
T. Smith
|
|
|
A:
U.Kraja
T.Resch
A.Smith
|
1
|
3
|
Tolworth FC
v
Sutton Albion
Surbiton Town FC
|
D. Vernon
|
|
|
H:
S.Rideout
A:
D.Mallett(2)
M.Wilkes
|
|
|
Division Two |
4
|
1
|
Art Brut
v
AFC Ewell
Esher College
|
C. Blackie
|
|
|
H:
E.Barr-James(2)
J.Burns
J.West
|
6
|
0
|
Mitcham Imperials
v
Jolly Gardeners
ARCHBISHOP LANFRANC ACADEMY
|
T. Samuels
|
|
|
H:
J.Robinson-Young
D.Sibthorpe(3)
R.Tanner(2)
|
|
|
Division Three |
3
|
5
|
Hersham
v
White Rose Athletic
Desborough Island
|
J. Lyons
|
|
|
H:
D.Healey(2)
L.Hunt
A:
A.Pillay
M.Rogerson
D.Vyas(2)
C.Walsh
|
3
|
2
|
Old Wimbledonians Reserves
v
Mickleham Badgers
Old Wimbledonians Sports Ground
|
D. Collyer
|
|
|
H:
O.Kupolati(3)
A:
D.Yeomans(2)
|
2
|
1
|
Sutton Knights
v
Kingston Boys
Nescot Sports Ground
|
P. Dowell
|
|
|
H:
C.Hopgood
L.Sampson
A:
R.Osman
|
|
|
Division Four |
0
|
11
|
Cobham Village
v
Woking Utd
Leg of Mutton Field
|
J. Goodall
|
|
|
A:
H.Ahmed(4)
J.Byrne(2)
S.Khan(3)
L.Noel(2)
|
3
|
1
|
Effingham Park Utd
v
Charnwood Cavaliers
Leatherhead Leisure Centre
Late result
|
B. Browne
|
|
|
|
2
|
5
|
Old Wimbledonians 'A'
v
AFC Cannons
Old Wimbledonians Sports Ground
(Pitch 2)
|
R. Scott
|
|
|
H:
A.O'Donoghue(2)
A:
D.Jennison
A.Moore(2)
R.Quigley
O.Wilson
|
3
|
2
|
Sutton Common Rovers
v
Banstead Utd
Hannibal Way Rec
|
B. Stopani
|
|
|
H:
T.Jacques
A.Rixon-Nicholls
J.Rixon-NIcholls
A:
B.Hill
G.Young
|
2
|
2
|
The Cricketers
v
Ceramica
Goals Soccer Centre Tolworth
|
W. Douglas
|
|
|
H:
D.Boulden
R.Philip
A:
J.Annable
K.Boafo-Narty
|
|
|
Division Five |
0
|
4
|
Ashtead Colts
v
Mondial
Ashtead Rec
Late result
|
T. Clark
|
|
|
|
9
|
2
|
ECS Classic XI
v
Walton Wanderers
King Edward Rec
(Pitch 2)
|
S. Malczewski
|
|
|
H:
G.Bell(5)
L.Britton(3)
I.Erdogan
A:
R.Hartt
L.Williams
|
1
|
4
|
Hersham Royals
v
AFC Tolworth
Tattenham Way Rec
|
J. Allen
|
|
|
A:
S.Cross
C.Gaynor
N.Hall
L.Heather
|
4
|
3
|
Surbiton Dynamos
v
Molesey Strollers
Fairfield Rec
|
D. Elliott
|
|
|
A:
K.Hudson
R.Moore
J.Morton
|
|
|
Division Six |
1
|
4
|
FC Beddington
v
Alexandra United Reserves
Alexandra Park
(Pitch 3)
|
I. Tyne
|
|
|
A:
M.Bassett
R.Freeman
P.New
C.Smith
|
4
|
0
|
Wandgas Sunday Reserves
v
Fetcham United
Wandgas Sports and Social Club
|
A. Henry
|
|
|
H:
L.Brown
S.Munroe
H.Thompson(2)
|
7
|
1
|
Willoughby
v
Motor Racing Club Ewell
Victoria Rec
|
D. Christmas
|
|
|
H:
A.Alexandru(3)
B.Davis
O.Donoghue
O.Scott
G.Symon
|
|