There are 23 matches
|
|
Surrey County FA - Sunday Intermediate Cup |
3
|
1
|
Inter Wallington
v
Battlebridge Old Boys
[ Round 1 ]
Wallington Sports & Social Club
|
T. Samuels
|
|
|
H:
O.Kent
C.Lennard-Dwyer
L.Wilson
|
2
|
3
|
Old Kingstunions
v
FC Morden
[ Round 1 ]
Fairfield Rec
(Pitch 2)
|
L. Wright
|
|
|
H:
H.Agwuebo
|
3
|
1
|
Wandgas Sunday
v
Rose Hill Athletic
[ Round 1 ]
Wandgas Sports and Social Club
|
J. Crichlow
|
|
|
H:
P.Nichols(2)
B.Penfold
|
|
|
Senior Challenge Cup |
1
|
0
|
Putney Town
v
Sutton Knights
[ Round 2 ]
Barns Elms Sports Trust
|
R. Scott
|
|
|
H:
J.Bedford
|
|
|
Intermediate Challenge Cup |
5
|
1
|
Alexandra United
v
Hersham
[ Quarter Final ]
Alexandra Park
|
M. Todino
|
|
|
H:
B.Brown
H.Cleanthi
J.Duff
T.Henderson
A.Howells
A:
A.Parker
|
6
|
2
|
Priest Hill
v
Mitcham Imperials
[ Quarter Final ]
Glyn School Playing Fields
|
P. Dowell
|
|
|
H:
A.Grant(2)
Z.Nightingale(3)
S.White
A:
B.Camara
M.Sabek
|
|
|
Junior Challenge Cup |
3
|
5
|
Charnwood Cavaliers
v
Woking Utd
[ Round 2 ]
Surbiton Town FC
|
A. Henry
|
|
|
H:
J.Yeates(3)
A:
R.Abdoullahi
B.Hizaoui(2)
L.Noel(2)
|
|
|
Premier Division |
0
|
4
|
Ewell Town
v
Chessington United
Kingston Uni Sports Ground
|
B. Whittington
|
|
|
A:
D.Amos
C.Harding(2)
C.Young
|
|
|
Division Two |
3
|
5
|
AFC Ewell
v
Chessington Sports
Nescot Sports Ground
(Pitch 3)
|
B. Stopani
|
|
|
H:
W.Chipperton
A.Garrett
B.Johnston-Smith
|
3
|
2
|
Berrylands United
v
A.M.Y. FC
Roehampton Playing Fields
|
T. Burton
|
|
|
H:
J.McReavy
J.Mundy
L.Naldrett
|
|
|
Division Three |
2
|
0
|
Kingston Boys
v
White Rose Athletic
king Edwards Rec
|
D. Hillson
|
|
|
H:
P.Arulampalam
T.Rubakanthan
|
0
|
1
|
Old Wimbledonians Reserves
v
Lower Kingswood
Old Wimbledonians Sports Ground
|
D. Preece
|
|
|
A:
N.Ayling
|
|
|
Division Four |
4
|
1
|
AFC Cannons
v
Banstead Utd
Tattenham Way Rec
(Pitch 2)
|
I. Tyne
|
|
|
H:
J.Curry
L.Padfield(3)
A:
B.Hill
|
4
|
0
|
Effingham Park Utd
v
Sutton Knights Reserves
Leatherhead Leisure Centre
|
M. Sullivan
|
|
|
H:
O.Hinkley
S.Wells
A.Wilkinson(2)
|
6
|
0
|
Sutton Common Rovers
v
Old Wimbledonians 'A'
Hannibal Way Rec
|
J. Catley
|
|
|
H:
T.Jacques(2)
M.Moody
A.Rixon-Nicholls(2)
J.Rixon-NIcholls
|
|
|
Division Five |
1
|
1
|
AFC Tolworth
v
Banstead Old Boys
Victoria Rec
|
R. Kun
|
|
|
H:
J.Goodwin
|
4
|
5
|
Mondial
v
Dundonald
Kingston Uni Sports Ground
|
N. Keirs
|
|
|
A:
L.Alexander
B.Finch
J.Fitzgerald(2)
C.Samuel
|
2
|
0
|
Surbiton Dynamos
v
ECS Classic XI
Fairfield Rec
|
D. Christmas
|
|
|
|
|
|
Division Six |
1
|
1
|
AFC Tadworth
v
Alexandra United Reserves
Tattenham Way Rec
|
H. Hutchings
|
|
|
A:
M.Bassett
|
2
|
1
|
Dynamo Kingston
v
Willoughby
Fairfield Rec
(Pitch 4)
|
B. Bennett
|
|
|
A:
J.McCann
|
4
|
1
|
Fetcham United
v
FC Beddington
Glyn School Playing Fields
(Pitch 2)
|
C. Gooding
|
|
|
H:
K.Hosking
D.Morgan(3)
|
1
|
2
|
Old Kingstunions Reserves
v
Wandgas Sunday Reserves
Fairfield Rec
(Pitch 3)
|
T. Smith
|
|
|
H:
E.Sutas
A:
C.Bright
T.Leahy
|
1
|
4
|
Reigate Road Rangers
v
Motor Racing Club Ewell
Glyn School Playing Fields
(Pitch 3)
|
D. Wyatt
|
|
|
H:
R.Shan
A:
D.Botes
L.Pearson(2)
A.Peatey
|
|