There are 29 matches
|
|
Surrey County FA - Sunday Lower Junior Cup |
0
|
10
|
Dundonald
v
Dormansland Rockets
[ Quarter Final ]
Wimbledon Common extensions
|
W. Douglas
|
|
|
|
2
|
1
|
Palace Saint Germain
v
Sutton Common Rovers
[ Quarter Final ]
|
|
|
A:
J.Meredith
|
|
|
Senior Challenge Cup |
1
|
1
|
Kingston Road
v
Old Wimbledonians
[ Quarter Final ]
[ Away Win on penalties ]
Chrystie Rec
AET Old Wimbledonians won 4-3 on pens
|
D. Rowland
|
|
|
H:
A.Childs
A:
R.Mavin
|
3
|
0
|
Putney Town
v
Royal Admiral
[ Quarter Final ]
|
R. Kun
|
|
|
H:
R.Hodkinson
F.Scaramastra
M.Teska
|
|
|
Senior Charity Cup |
6
|
0
|
Inter Wallington
v
Ewell FC
[ Round 2 ]
Wallington Sports & Social Club
|
J. Crichlow
|
|
|
H:
O.Kent(2)
C.Lennard-Dwyer(4)
|
0
|
4
|
Tolworth FC
v
Chessington United
[ Round 2 ]
Surbiton Town FC
|
S. Malczewski
|
J. Costelloe |
J. O'Malley |
|
|
A:
K.Campbell(2)
M.Kerly
S.Murphy
|
|
|
Intermediate Charity Cup |
6
|
1
|
Old Wimbledonians Reserves
v
Mickleham Badgers
[ Round 2 ]
Old Wimbledonians Sports Ground
|
L. Wright
|
|
|
H:
Z.Akdeniz(2)
J.Crowley(3)
O.Kupolati
A:
OG
|
|
|
Junior Charity Cup |
4
|
2
|
Hersham Royals
v
AFC Tolworth
[ Round 1 ]
Tattenham Way Rec
AET, 2-2 after 90 mins
|
N. Keirs
|
|
|
H:
G.Barnes
S.Leatherby(2)
M.Powponne
A:
C.Amorosi
S.Cross
|
|
|
Premier Division |
1
|
4
|
AFC Rhodrons
v
Poplar
King Edward Rec
|
D. Vernon
|
|
|
A:
A.Coleman
S.Collins
D.Mison
J.Smith
|
|
|
Division One |
H
|
-
|
AFC Chase
v
Wandgas Sunday
[ Home Win was awarded ]
Manor Park
10:30 AM
Wandgas failed to fulfil
|
B. Lee
|
|
|
|
0
|
4
|
AFC Lanes
v
Epsom Rangers
Valley Sports Ground
|
K. Horn
|
|
|
A:
L.Bonniface
J.Evans
J.McLeod(2)
|
|
|
Division Two |
1
|
5
|
A.M.Y. FC
v
Claygate Casuals
Alexandra Rec
|
R. Scott
|
|
|
A:
D.Connor(2)
J.Fontana
S.Hill(2)
|
3
|
0
|
Art Brut
v
Berrylands United
Esher College
|
L. Kasturiratne
|
|
|
H:
E.Buzzing
T.Coyne
B.Penty
|
4
|
1
|
Chessington Sports
v
AFC Ewell
Chessington Cricket Club
|
M. Todino
|
|
|
H:
A.Craven
J.Mowatt
S.Mowatt(2)
A:
C.Taylor
|
H
|
-
|
Priest Hill
v
Jolly Gardeners
[ Home Win was awarded ]
Glyn School Playing Fields
Jolly Gardeners failed to fulfil
|
|
|
|
|
|
Division Three |
6
|
3
|
Alexandra United
v
Hersham
Alexandra Park
|
J. Allen
|
|
|
H:
J.Duff(2)
O.Henderson
T.Henderson(2)
J.Wilgoss
A:
P.Flack
C.Poole(2)
|
5
|
2
|
Lower Kingswood
v
Kingston Boys
Tattenham Way Rec
(Pitch 5)
|
B. Stopani
|
|
|
H:
R.Bugden
R.Pearson
A:
N.Sabaratnam(2)
|
4
|
1
|
Partizan Bookham
v
Sutton Knights
Lower Road Rec
|
S. Howlett
|
|
|
H:
B.Franklin
J.Harding(2)
B.Oliver
|
4
|
2
|
Surbiton Sports
v
White Rose Athletic
Manor Park
(Pitch 2)
|
G. Allman
|
|
|
H:
L.Dominic
K.Nathan
P.Ubah(2)
|
|
|
Division Four |
0
|
6
|
AFC Cannons
v
Effingham Park Utd
Tattenham Way Rec
(Pitch 2)
|
D. Preece
|
|
|
A:
J.Dawson
A.McLeod
R.Parker
B.Stevenson
S.Wells
A.Wilkinson
|
5
|
1
|
Sutton Knights Reserves
v
Banstead Utd
Nescot Sports Ground
(Pitch 2)
Late result
|
P. Dowell
|
|
|
A:
A.Gilligan
|
1
|
2
|
The Cricketers
v
Cobham Village
Goals Soccer Centre Tolworth
|
D. Hillson
|
|
|
A:
D.Race(2)
|
|
|
Division Five |
3
|
1
|
Ashtead Colts
v
Walton Wanderers
Ashtead Rec
|
T. Smith
|
|
|
|
5
|
1
|
Banstead Old Boys
v
Molesey Strollers
Tattenham Way Rec
(Pitch 3)
|
J. Goodall
|
|
|
H:
L.De Jong
G.Kirkaldie
J.Simmons(3)
A:
H.Langford
|
1
|
6
|
ECS Classic XI
v
Surbiton Dynamos
King Edward Rec
(Pitch 2)
|
T. Clark
|
|
|
H:
L.Britton
|
|
|
Division Six |
0
|
3
|
Alexandra United Reserves
v
AFC Tadworth
Alexandra Park
(Pitch 2)
|
A. Henry
|
|
|
A:
H.Flynn
M.Hartwell(2)
|
1
|
0
|
Motor Racing Club Ewell
v
FC Beddington
Churchfields Rec
|
D. Christmas
|
|
|
H:
D.Botes
|
2
|
2
|
Reigate Road Rangers
v
Dynamo Kingston
Glyn School Playing Fields
|
B. Browne
|
|
|
H:
K.Shan
J.Wilkie
|
4
|
4
|
Willoughby
v
Old Kingstunions Reserves
Victoria Rec
|
J. Tough
|
|
|
H:
A.Alexandru(2)
T.Walden(2)
A:
D.Bublys
T.Monerville(2)
G.Veprauskas
|
|