There are 26 matches
|
|
Human Recruitment Premier Division |
1
|
5
|
Aston Village
v
Plough
Lodge Lane - Aston
|
R. Trinder
|
|
|
H:
R.Duggan
A:
M.Clarke
S.Hartley
M.Outram
K.Shaw
C.Telling
D.Brooks
C.Telling
|
1
|
4
|
Joker
v
AFP
Sorby Way - Wickersley
|
S. Royston
|
|
|
H:
D.Conway
A:
J.Hemmingway
G.Hibbert
D.Smith
S.Thornton
O.Yates
|
2
|
2
|
Maltby Haynook
v
Anstonians
Bill Hawes - Bramley
|
Mick Bell
|
|
|
H:
S.Dickinson
P.Staniforth
A:
N.Holland
P.Wilks
|
0
|
5
|
Reresby Arms
v
Treeton CC
Silverwood CW - Dalton
|
D. Heap
|
|
|
A:
L.Dean
S.Marsden
W.Smith
J.Somerset
L.Williams
J.Lindsay
L.Dean
|
|
|
Rotherham Round Table Championship |
5
|
0
|
Fitzwilliam Arms
v
KP Pewter pot
Rawmarsh Leisure Centre - Rawmarsh
|
I. Smith
|
|
|
H:
J.Bamford(2)
R.Johnson
A.Wiles
A.Wiles
A.Wiles
|
3
|
5
|
Pewter Pot
v
Manor Hotel
Silverwood CW - Dalton
|
R. Allott
|
|
|
H:
A.Littlewood
W.Senior(2)
A:
M.Hayes
P.Slater
J.Thomas
A.Wallace(2)
T.Salt
|
1
|
6
|
Thrybergh Top Club
v
Brinsworth Whitehill
Thybergh Comprehensive School
|
R. McVeigh
|
|
|
H:
W.Donnelly
A:
M.Blakemore
J.Davies
C.Fleming
N.Longhurst(2)
G.Mason
G.Mason
|
3
|
3
|
Thurcroft Top Club
v
Wickersley Youth Old Village
Thurcroft Welfare - Thurcroft
|
|
|
H:
T.Sykes
D.Temple
D.Vernon
A:
A.Elwell
J.Maxfield
K.Nix
R.Seddon
|
3
|
1
|
Todwick Villa
v
FC Maltby Miners Welfare
Goosecarr Lane - Todwick
|
P. Walton
|
|
|
H:
J.Mcglynn
D.Payne(2)
A:
S.Strachan
M.Wood
P.Roberts
|
|
|
Pizza Pizza Division 1 |
5
|
1
|
Brinsworth Crusaders JFC
v
Queens Rawmarsh
Phoenix Sports - Brinsworth
Queens Rawmarsh -3
points
|
R. Woodburn
|
|
|
H:
A.Goddard
L.O'Neill
A.Rafter
C.Rollinson
D.Turner
A:
M.Ramsden
L.O'Neill
|
3
|
3
|
Monkwood
v
Wainwrights Homestead
Dearne Valley College
|
R. Hadfield
|
|
|
H:
L.Ellis
M.Peart(2)
A:
T.Quinn(3)
M.Peart
|
0
|
11
|
Rawmarsh Ryecroft
v
Thorpe Hesley Village
Rawmarsh Welfare (Hill 60) - Rawmarsh
|
C. Holland
|
|
|
A:
L.Dalton(3)
C.Hetherington(2)
L.Webster(6)
L.Webster
|
0
|
1
|
Thorpe Travellers
v
Three Magpies
Concord Park
(Pitch 2)
|
P. Moore
|
|
|
A:
J.Morris
C.Dalton
|
|
|
Discount Sports Division 2 |
3
|
3
|
Aston Rosegarth
v
Hoyland Common Falcons
Lodge Lane - Aston
|
R. Trehern
|
|
|
H:
D.Fisher
R.Taylor(2)
A:
S.Dyer
B.Evans
S.Ledger
|
5
|
0
|
Aughton FC
v
Clifton FC
Burgoyne Park - Aston
|
R. Mclean
|
|
|
H:
J.Brumley(3)
C.Hobson
A.Mcmahon
|
1
|
0
|
Chapeltown Celtic
v
Bramley Travellers
Barkers Park
|
Steven Beresford
|
|
|
H:
J.Garner
Y.Folly
|
4
|
3
|
Herringthorpe Club
v
Aston Athletic
Hollings Lane - Thrybergh
|
J. Barber
|
|
|
H:
D.Darkins
P.Draper
Z.Mccloud(2)
A:
D.Kent
M.Neil(2)
S.Foster
|
3
|
4
|
Hill Top FC
v
RUSC 85 The Colin
Sorby Way
|
N. Walker
|
|
|
H:
D.Nuttall(2)
J.Williams
A:
A.Hughes(2)
N.Parker(2)
G.Jones
|
|
|
Division 3 |
H
|
-
|
Little Mester.AFC
v
Keppel
[ Home Win was awarded ]
Anston Welfare - Anston
|
M. Chapman
|
|
|
|
5
|
7
|
Sydney Terriers
v
Park United
Brinsworth Playing Fields - Brinsworth
|
P. Morton
|
|
|
H:
K.Bray
S.Hackleton(4)
A:
N.Davies
L.Dawson
D.Kelsall
M.Kelsall(2)
S.Mcshane(2)
S.Hackleton
A.Sheldon
|
2
|
1
|
Thurcroft.FC
v
Bradgate
Thurcroft Welfare - Thurcroft
|
J. Mason
|
|
|
H:
S.Bailey
A.Trinder
A:
J.Godson
A.Mellard
|
4
|
1
|
Wales Jubilee
v
Thrybergh.S.S.C
Wales Recreation Ground
|
M. Reynolds
|
|
|
H:
D.Gribben(2)
D.Stewart(2)
A:
M.Halley
P.Watts
|
7
|
3
|
Wickersley Three Horseshoes FC
v
Gallows FC
Ruby Cook - Flanderwell
|
. REMOVED NO CONTACT
|
|
|
H:
S.Barrett
J.Benson(3)
A.Gregory
D.Mcclare
D.Turner
A:
A.Booth
S.Bradshaw
J.Piearcey
|
|
|
Division 4 |
-
|
A
|
AFC Brinsworth
v
Brooklands Club
[ Away Win was awarded ]
Herringthorpe Playing Fields - Herringthorpe
AFC Brinsworth -3
points
afc brinsworth couldn't field a team
|
|
|
|
2
|
0
|
Greasbrough Crown
v
Dalton Progressive
Barkers Park
|
P. Canadine
|
|
|
H:
A.Ellis(2)
L.White
R.Cutts
|
3
|
6
|
The Club Pot
v
Masons Arms (Wickersley)
St Pauls Field - Wingfield
|
D. Collins
|
|
|
H:
S.Megson
D.Watson
K.Williams
A:
K.Harrison(2)
C.Scanlon(2)
J.Turner
J.Turner
|
|