There are 27 matches
|
|
Somerset County Youth Shield - Under 16 |
2
|
1
|
Wellington Town U16
v
Portishead Town U16
[ Semi Final ]
|
Bob Abrams |
Oliver Larkman |
Jack Middleton |
|
|
|
|
|
Under 16 - Division 1 |
2
|
0
|
Bishops Lydeard U16
v
Ashcott U16
|
Taffy Hickman |
|
|
|
|
|
Under 16 - Division 2 |
4
|
1
|
Bridgwater VPR U16
v
Twyford Spartans U16
|
Nick Searle |
|
|
|
|
|
Under 16 - Division 2 Extra |
4
|
0
|
Cullompton U16
v
Avishayes U16
|
Julian Hawkins |
|
|
|
3
|
1
|
Hamilton U16
v
Galmington Dragons U16
|
John Morgan |
|
|
H:
D.Abercrombie(3)
C.NORMAN
|
|
|
Under 15 - Division 1 |
3
|
2
|
Galmington Dragons U15
v
Bridgwater Rhode Lane U15
|
Chris Cherry |
|
|
H:
R.HALL
L.SOWDEN(2)
A:
J.Bilton(2)
L.SOWDEN
|
2
|
1
|
Moors Youth U15
v
Wembdon U15
|
Shane Kallaway |
|
|
H:
D.HAYFIELD(2)
B.SWINTON
|
2
|
2
|
Taunton North Youth U15
v
Bishops Lydeard U15
|
Steve Woodbridge |
|
|
H:
R.Clothier
J.Oaten
A:
C.COOKE
G.ROBERTSON
C.COOKE
|
5
|
2
|
Westonzoyland U15
v
Minehead U15
|
Simon Middleton |
|
|
A:
L.AHMET
J.LENTHALL
J.LENTHALL
|
|
|
Under 14 - Division 1 |
1
|
1
|
Bridgwater Wolves U14
v
Taunton North Youth U14 A
|
Sam Payne |
|
|
|
3
|
3
|
Galmington Dragons U14
v
Holway United U14
|
Dale Diplock |
|
|
H:
J.Lewis(3)
J.Lewis
|
3
|
3
|
Moors Youth U14
v
Avishayes U14
Abb in 2nd half score 3-3 The committee decided that due to the fixture pile up the result 3-3 would stand.
|
Club Referee |
|
|
H:
s.heard
T.Park
R.White
T.Park
|
6
|
2
|
Tone Youth Wasps U14
v
Bridgwater VPR U14
|
Alic Brown |
|
|
H:
A.Lilley(2)
E.Redfern
J.Watts(3)
A:
D.Crewe
D.Keane
L.Edwards
|
|
|
Under 14 - Division 2 |
13
|
2
|
Tone Youth Hornets U14
v
Wembdon U14
|
Danny Mahoney |
|
|
H:
J.Clarke
B.Redwood(4)
B.Snook
W.Tidy(3)
T.Woolcott(4)
A:
S.Hedaux
J.Taylor
B.Redwood
H.Woolacott
|
1
|
14
|
Twyford Spartans 'B' U14
v
Bishops Lydeard U14
|
TBA |
|
|
|
9
|
0
|
Wellington U14
v
Spaxton U14
|
Todd Backhouse |
|
|
H:
J.Baker
T.Kelvey
J.Mace(2)
L.Maunder
D.Nicholson
R.Scotcher(3)
J.Dosson
|
|
|
Under 13 - Division 1 |
2
|
5
|
Bishops Lydeard U13
v
Willand Rovers Youth U13
|
Brandon James |
|
|
H:
C.Sparks(2)
A:
O.Elsworthy
S.Jones
T.Mortiboys
C.Pengelly
J.Rawlings
B.Lock
J.Rawlings
|
0
|
4
|
Bridgwater VPR U13
v
Staplegrove U13
Bridgwater College.
|
Jed Williams |
|
|
A:
C.Gilkes(3)
K.Martin
G.Rossiter
A.Gray
|
2
|
0
|
Holway United U13
v
Taunton North Youth Bulldogs U13
|
Rex Selwood |
|
|
H:
C.Higgins(2)
K.Blight
O.Miller
|
2
|
1
|
Minehead U13
v
Galmington Dragons U13
Allerford Recreation Park
(Pitch 2)
|
Billy Stove |
|
|
H:
J.Ruston(2)
A:
J.Hobbs
M.Ronan
L.Macconnell
|
|
|
Under 13 - Division 2 |
2
|
2
|
Bridgwater Rhode Lane u13
v
Ashcott U13
|
Ben Myles |
|
|
H:
N.Eastwood(2)
A:
J.McLaughlin(2)
|
12
|
0
|
Hamilton U13
v
Stogursey U13
|
Casper Debieux |
|
|
H:
C.Clark(8)
G.Harvey
O.Lindsay
K.Napper
|
7
|
0
|
Westonzoyland U13
v
Nether Stowey U13
|
Josh Martin |
|
|
H:
J.Burton(3)
F.Cresswell(2)
D.Male(2)
F.Cresswell
D.Thomas
|
0
|
2
|
Woolavington u13
v
Watchet U13
|
Adam Clark |
|
|
|
|
|
Miscellaneous |
|
|
Bridgwater Wolves U15 (WITHDRAWN)
v
Somerton U15
|
|
|
|
3
|
3
|
Twyford Spartans 'A' U14
v
Staplegrove U14 (WITHDRAWN)
|
Callum Pink |
|
|
A:
J.Quick(2)
A.Walton
|
|
|
Wellington U15
v
Holway Utd U15 (WITHDRAWN)
|
|
|
|
|
These teams without fixtures are available to play unless shown as
|
U16-1
|
1.
Bridgwater Wolves U16
|
2.
Heathfield U16
|
3.
Minehead U16
|
4.
Tiverton Town U16
|
U16-2
|
5.
Westonzoyland U16
|
U162X
|
6.
Westonzoyland U16
|
U14-2
|
7.
Minehead U14
|
8.
Watchet U14
|
9.
Westonzoyland U14
|
U13-1
|
10.
HOLWAY U 13 PLAYOFF
|
11.
WEMBDON U 13 PLAYOFF
|
|
12.
Wembdon U13
|
U13-2
|
13.
Tone Youth Hornets U13
|
U12-1
|
14.
Bishops Lydeard U12
|
15.
Bridgwater VPR U12
|
16.
Galmington Dragons U12
|
17.
Minehead U12
|
18.
Moors Youth U12
|
19.
North Petherton U12
|
20.
Staplegrove U12
|
21.
Tone Youth Hornets U12
|
22.
Wellington U12
|
|
23.
Wembdon U12
|
24.
Wessex U12
|
U11-1
|
25.
Bishops Lydeard U11
|
26.
Bridgwater Wolves U11
|
27.
Galmington Dragons U11
|
28.
Staplegrove U11
|
29.
Taunton North Youth U11
|
30.
Tone Youth Hornets U11
|
31.
Wellington U11
|
32.
Wembdon U11
|
U11-2
|
33.
Bishops Hull U11
|
|
34.
Bridgwater VPR U11
|
35.
Minehead U11
|
36.
Moors Youth U11
|
37.
North Petherton U11
|
38.
Spaxton U11
|
39.
Tone Youth Wasps U11
|
U11-A
|
40.
Galmington Dragons U11
|
41.
Minehead U11
|
42.
North Petherton U11
|
43.
Spaxton U11
|
44.
Staplegrove U11
|
|
45.
Tone Youth Hornets U11
|
46.
Tone Youth Wasps U11
|
47.
Wembdon U11
|
U11-B
|
48.
Bishops Hull U11
|
49.
Bishops Lydeard U11
|
50.
Bridgwater VPR U11
|
51.
Bridgwater Wolves U11
|
52.
Moors Youth U11
|
53.
Taunton North Youth U11
|
54.
Wellington U11
|
p1
|
55.
Wembdon U13
|
|