Ware FC - U14 Goalkeeper Wanted for 2024/25
Watton Youth - U11 and U13 Players Wanted for 2024/25
Hoddesdon U17 Reds - Players Wanted
Cheshunt U12 Blues - Players Wanted for 2024/25
Wormley Rovers - U11 Players Wanted
Cheshunt U13s - JPL Trials for 2024/25
Hertford Town - U18 Goalkeeper Wanted for 2024/25
St Albans City Youth West - U16 Players Wanted for 2024/25
Potters Bar United - U15 Players Wanted for 2024/25
Ware Lions FC (Stripes & Whites) - U9 Players Wanted for 2024/25
Cheshunt FC - U9 Goalkeeper Wanted for 2024/25
Elite Ballers Academy - U10s Players Wanted for 2024/25
Enfield Town FC - U16 Players Wanted for 2024/25
KASE Football Academy - U13 Trials for the 2024/25 Season
AFC North Leatherhead - Players Wanted for 2024/25
Wormley Rovers Whites - U13 Striker Wanted for 2024/25
Hitchin Town Under 18s - New Players Needed
Broxbourne Borough Blues - U13 and U14 Players Wanted for 2024/25
Parsloe Athletic - U16 Players Wanted for 2024/25
Waltham Cross Youth U17 - Players Wanted
Ware FC Blacks - U15 Players Wanted for 2024/25
Norsemen Blues - U17/18 Players Wanted
Join the Hoddesdon Town Youth U11 Lions for 2024/25
Harlow Tekkers - U11 Players Wanted for 2024/25
Elneny Academy - U9 & U10 Players Wanted
Potters Bar United - U13 Players Wanted for 2024/25
Cheshunt U13s - JPL Trials for 2024/25
Aldenham FC Excel U13's - Players Wanted for 2024/25
Aldenham FC Excel U11's - Players Wanted for 2024/25
Hoddesdon Town U11 Eagles - U12 Players Wanted for 2024/25
Chars Youth U9's Blues - U10 Players Wanted for 2024/25
Ware U13 Whites - U14 Players Wanted for 2024/25
Wodson Park Youth U13 Rovers - U14 Players Wanted for 2024/25
It's Free - Take your game to the next level with the Clubbie App
Cuffley U14 Sharks - Players Wanted for 2024/25
Aloysius FC - Players Wanted
Wodson Park Youth - U14 Trials for 2024/25
East Herts Youth U11s - Players Wanted for 2024/25
London Athletic FC - Players Wanted for 2024/25
Hitchin Sunday Football League - New Teams Wanted
KASE Football Academy - U12 JPL Trials for 2024/25
Cuckoo Hill FC Men's Team - Players Wanted
Norsemen FC Red - U15 Players Wanted for 2024/25
Welwyn Garden City Youth - U15 Players Wanted for 2024/25
St Albans City Youth U17 West Boys - Players Wanted for 2024/25
Buntingford Cougars Blues U12s - Players Wanted for 2024/25
Hertford Town U15 Harts - Players Wanted for 2024/25
UEFA B Football Coach/Manager Looking for Team
Stotfold Juniors U12 Ambers - Trialists Wanted Now
Noticeboard
|
Fixtures & Results
|
Unscheduled Matches
|
Table
|
Grid
|
Latest
|
Competition
F.A. Sunday Cup
Middlesex County FA - Sunday Premier Cup
Middlesex County FA - Sunday Intermediate Cup
Middlesex County FA Junior Cup
Middlesex County FA Junior Trophy
London F.A. Sunday Junior Cup
Berks and Bucks Sunday Junior Cup
President's Cup
Vice President's Cup
Chairman's Cup
Premier Cup
Division One Cup
Division Two Cup
Division Three Cup
Division Four Cup
Division Five Cup
Division Six Cup
Division Seven Cup
Premier Division
Division One
Division Two
Division Three
Division Four
Division Five
Division Six
Division Seven
Friendly Match
Miscellaneous
LogIn
Home
Clubs
Season
2011-2012
2010-2011
2009-2010
2008-2009
2007-2008
2006-2007
2005-2006
2004-2005
2003-2004
2002-2003
2001-2002
2000-2001
1999-2000
September
Select
04 Mon
05 Tue
10 Sun
17 Sun
24 Sun
October
Select
01 Sun
08 Sun
15 Sun
22 Sun
29 Sun
November
Select
05 Sun
12 Sun
19 Sun
26 Sun
December
Select
03 Sun
10 Sun
17 Sun
January
Select
07 Sun
14 Sun
21 Sun
28 Sun
29 Mon
February
Select
04 Sun
11 Sun
18 Sun
25 Sun
March
Select
04 Sun
11 Sun
18 Sun
25 Sun
28 Wed
April
Select
01 Sun
05 Thu
08 Sun
10 Tue
15 Sun
17 Tue
19 Thu
22 Sun
24 Tue
26 Thu
29 Sun
May
Select
01 Tue
03 Thu
06 Sun
08 Tue
10 Thu
13 Sun
20 Sun
Hayes Middlesex Sunday Football League
2006-2007 Season
Friday, 05 July 2024
LEAGUE AGM and Presentations - Monday 25th June 2007 at 8pm The Warren Suite Yeading FC Be ...
continue
Match Day :
Sunday, 10 September 2006
Players Suspended
There are 9 matches
London F.A. Sunday Junior Cup
4
1
Deportivo Ranelagh
v
Churchill Arms
Old Deer Park
Premier Division
3
1
Wrentham United
v
Bourne Sports and Social
Osterley Sports Club
A. Drew
Division One
1
2
Firm Foundations
v
CB Hounslow United (Sunday)
Cranford Community College
P. McCrossan
Division Three
2
3
Kingshill Town
v
Premier Sports
Little Harlington Playing Fields
J. Hawkins
2
7
Southall Sunday
v
Hayes Gate Reserves
Eversheds Sports Club
A. Rafique
Division Four
3
2
AFC Ruislip
v
Northolt Sports
Glaxo Smith Kline Leisure Club
N. Howard
2
4
London Radar
v
Brentford St. Georges
RAF Uxbridge
Committee decision - result to stand.
K. Kirkbride
Division Five
-
A
Manor United
v
Sandgate United
[ Away Win was awarded ]
Little Harlington Playing Fields
Match not played = Committee decision. = match awarded to Sandgate United.
TBA
3
1
St Clarets
v
Parkway
Little Harlington Playing Fields
(Pitch 5)
M. Rodriguez JNR
Please click
here
for the Fixtures & Results for Sunday, 10 September 2006 in
Microsoft Excel format
- Click
here
to include Goalscorers
Please click
here
to receive a
Printer Friendly
email of the Fixtures & Results for Sunday, 10 September 2006.
These teams without fixtures are available to play unless shown as
Prem
1.
British Airways (Sunday)
2.
Caesars
3.
Cowley Rebels
4.
Hayes End Wanderers
5.
Hayes Gate
6.
Indian Gymkhana (Sunday)
7.
Old Uxonians
8.
West Dees
Div1
9.
AFC Turks Head
10.
Barnhill
11.
Hayes Taverners
12.
Islip Manor
13.
Northolt Rangers
14.
St Georges Club
15.
The Hut P.H.
Div2
16.
Acton Central
17.
Apsport Com
18.
Cranford Casuals
19.
Currans Irish Sporting Club
20.
Perivale Residents Association
21.
Roxeth District Albion
22.
Soldiers Return
23.
Southall Spartak
24.
Uxbridge Town
25.
Wycombe House
Div3
26.
CF Cranford
27.
Drayton Wanderers
28.
Old Greenfordians
29.
Saint Brendans
30.
South Ealing Saints
Div4
31.
Athletico Town
32.
Cowley
33.
GB Powerforce
34.
Indian Gymkhana (Sunday) Reserves
35.
Royal Park
36.
Yeading ABS
Div5
37.
GBSC (Fullers)
38.
Metro No Stars
39.
Rose and Crown
40.
West Drayton Boys Club
Div6
41.
AFC Wasps Old Boys
42.
Fox and Pheasant
43.
Greenford Hotspur
44.
Harmondsworth
45.
Lord Hill
46.
Manor
47.
RAFA Battle of Britain Reserves
48.
Rockingham Arms
49.
Targets
50.
Uxbridge 69ers
Div7
51.
Adam and Eve
52.
AFC Brentford
53.
Caladashins
54.
Court Park
55.
Cowley Casuals Reserves
56.
Hayes Alexander
57.
Hillingdon United
58.
North Star
59.
Ruislip Rovers
FRN
60.
Adam and Eve
61.
Fox and Pheasant
62.
Lord Hill
63.
South Ealing Saints