There are 23 matches
|
|
London FA - Sunday Junior Cup |
4
|
1
|
114
Stanley Lions
v
Woolwich 90
[ Quarter Final ]
|
|
|
A:
S.Salmon
|
|
|
Open Knockout Cup - Dewar Shield |
5
|
4
|
057
Bostall Old Boys
v
South London Patriots
[ Quarter Final ]
Avery Hill Park
|
Alisdair King |
|
|
H:
G.Carr
D.Harris(2)
M.Hughes
A.Williams
A:
A.Anderson(3)
S.Philby
M.Hughes
|
-
|
A
|
060
L Sports C
v
Hayden
[ Quarter Final ]
[ Away Win was awarded ]
Firhill Sports Ground
Away win awarded. Upon review, L Sports C fielded an ineligible player.
|
Steve Perry |
|
|
H:
T.Bowley
R.McLean
T.Roye-Simms(2)
|
|
|
Open Knockout Plate - Fred Jolly |
1
|
3
|
036
Moorings Social
v
Dashwood B
[ Round 2 ]
Charlton Park
(Pitch 4)
|
Piotr Zachwieja |
|
|
H:
T.Bishop
A:
C.Benn
A.Fenech
B.Robinson
|
0
|
2
|
039
Woodside Celtic
v
Bexley Athletic
[ Round 2 ]
Coldharbour Leisure Centre
(Pitch 5)
|
Thomas McCourt |
|
|
A:
M.Baulsom
J.Hall
|
0
|
3
|
043
New Life United
v
Sporting St George B
[ Round 2 ]
Charlton Park
|
Martin Connell |
|
|
A:
A.Gritton
I.Oruche(2)
G.Mockler
|
3
|
2
|
046
Fridays B
v
AC London
[ Round 2 ]
Meridian Sports
(Pitch 5)
|
Lynsey Morton |
|
|
H:
L.Constable(2)
P.Rook
A:
D.Eastwood
M.Lewis
|
0
|
4
|
056
Valley Park Rangers
v
Clifton Torpedoes
[ Round 3 ]
Charlton Park
|
Harry McCabe |
|
|
A:
J.Murphy
T.Tyler(2)
D.Young
T.Tyler
|
|
|
Premier Division |
4
|
1
|
Abbeymead
v
New Abbey
Eltham Green School
|
Sikiru Idris |
|
|
H:
K.Burt
A.Fahy
K.Pinner
P.Tyrrell
A:
B.Smyth
|
0
|
0
|
Dashwood A
v
Springhill United
Bexley Business Academy
|
Terrence Hilden |
|
|
|
|
|
Senior Division |
3
|
1
|
Belvedere Royals
v
AFC Woolwich
Charlton Park
(Pitch 7)
|
Mike Tappin |
|
|
H:
A.Care
H.Shah
P.Volke
A:
G.Fuell
N.Windham
|
1
|
6
|
Fridays A
v
Falconwood
Meridian Sports
(Pitch 3)
|
Ken Atmore |
|
|
H:
M.Garvey
A:
A.Butler(2)
L.Edge
D.Higgins
N.Vass(2)
|
4
|
0
|
Red Star Northfield
v
Greenwich & Southwark Rovers
Old Roan
|
Steve Woolf |
|
|
H:
Z.Callaghan
R.Pecha
J.Sellick(2)
|
|
|
Division One |
1
|
4
|
Lessa FXI
v
Junior Reds Seniors
EDF Leisure
(Pitch 3)
|
Ken Baillie |
|
|
H:
K.Ruffell
A:
K.Adeloye
R.Conroy-Bailey(2)
T.Jaiyeola
T.Cotton
|
2
|
1
|
Sidcup Town
v
Queens Legends
Sparrows Farm Leisure Centre
(Pitch 2)
|
David Stitt |
|
|
H:
O.Newman
T.Parsons
A:
S.Dolan
J.Lopez
|
|
|
Division Two |
1
|
2
|
Danson Albion B
v
Bromley Robins
Co Op Ground
|
Doug Osborne |
|
|
H:
D.Jarman
A:
S.Grogger
M.Price
|
3
|
0
|
JB Knights
v
Sparrows Lane
Erith School
|
Martin Saunders |
|
|
H:
J.Olaniyi
OG
L.Vincent
J.Roles
|
2
|
0
|
Trojan
v
Sporting St George A
Danson Youth Club
|
Graham Short |
|
|
H:
D.Lott
T.O'Brien
A.Martinez
|
|
|
Division Three |
2
|
0
|
Bromley Spartans
v
Barca
Co Op Ground
(Pitch 4)
|
Ricardo Carridice |
|
|
H:
K.Barnes
W.Wilde
|
0
|
2
|
Bromley Sporting FC
v
Woolwich 90 Reserves
Mottingham Playing Fields
(Pitch 3)
|
Paul Gafa |
|
|
A:
A.Izuchukwu
J.Spinks
|
-
|
A
|
New Eltham
v
* Clifton
[ Away Win was awarded ]
The Pavilion
Away win awarded. New Eltham have had their fixtures withdrawn pending an Extraordinary General Meeting on February 7.
|
|
|
|
2
|
1
|
Orpington Park
v
* Clifton
Coldharbour Leisure Centre
(Pitch 4)
|
Jack Woolf |
|
|
H:
R.Champion
J.Hunt
A:
K.Ruby
|
1
|
3
|
Woodside Celtic Reserves
v
Junior Reds Spartans
Coldharbour Leisure Centre
(Pitch 2)
|
Tunga Kutetana |
|
|
H:
A.O'Brien
A:
D.Wint(3)
A.Cassarley
|
|