There are 27 matches
|
|
Reserve Knock Out Cup |
0
|
1
|
024
Kirby Athletic Reserves
v
Brightlingsea Regent Reserves
[ Semi Final ]
Kirby Playing Field
|
G. Brigden |
|
|
A:
D.Boley
T.Welham
A.Auger
|
|
|
Premier Division |
5
|
0
|
Brightlingsea Regent
v
Tiptree Jobserve
North Road Brightlingsea
|
C. Lamb |
|
|
H:
J.Gould
S.Holman
P.Kelly(2)
T.Rymer
P.Kelly
|
3
|
1
|
Great Bentley
v
White Notley
Great Bentley Green
|
S. Bird |
|
|
H:
J.Milburn(2)
K.Young
A:
R.Bogonos
J.Milburn
|
3
|
5
|
Harwich & Parkeston
v
Rowhedge
Royal Oak Harwich
|
P. Coe |
|
|
H:
J.Heath
R.Marks(2)
A:
G.Butler
M.Owen(2)
S.Page(2)
M.Wheeler
|
2
|
0
|
Hatfield Peverel
v
Dedham Old Boys
Maldon Road Hatfield Peverel
|
R. Barnard |
|
|
H:
A.Brotherton
J.Radley
|
1
|
1
|
Holland FC
v
Hedinghams United
Dulwich Road Holland on Sea
1:30 PM
|
M. Tant |
|
|
H:
T.Wright
A:
K.Argent
L.Newland
A.Pyman
|
1
|
4
|
Little Oakley
v
Sudbury Athletic
Little Oakley War Memorial Ground
|
D. Welham |
|
|
H:
G.Mann
A:
T.Attwood
A.Burke
C.Prince
M.Whinney
M.Whinney
|
6
|
1
|
University of Essex
v
Alresford Colne Rangers
University of Essex Sports Centre
|
A. Arnot |
|
|
H:
D.Byron
P.Gainsford(3)
R.Geis
OG
A:
W.Woods
P.Gainsford
A.Gibbons
|
0
|
2
|
West Bergholt
v
Gas Recreation
Lorkin Daniel Field West Bergholt
Match Report
|
|
|
A:
E.Craig(2)
|
3
|
3
|
Wormingford Wanderers
v
Earls Colne
Wormingford Playing Field
|
P. Lawrie |
|
|
H:
L.Close
B.Poole(2)
A:
J.Murray
M.Wiskin(2)
S.Lewis
G.Lesiak
|
|
|
Division One |
3
|
3
|
Barnston AFC
v
St. Osyth
High Easter Road Barnston
3:00 PM
|
S. Woods |
|
|
H:
T.Shaw(3)
A:
D.Lees
R.Mclean
J.Rider
T.Shaw
D.Lees
|
1
|
5
|
Boxted Lodgers
v
Clacton United
Cage Lane Boxted
3:00 PM
|
D. Packer |
|
|
H:
S.Nayler
A:
O.Artis(2)
A.Mcinnes
OG
J.Welsh
C.Sturdy
D.Welsh
|
4
|
0
|
Bradfield Rovers
v
Rayne
The Street Bradfield
|
C. Green |
|
|
H:
A.Gibb
D.Griffiths(2)
R.Quinlan
D.Griffiths
|
13
|
0
|
Clare Town
v
Bell United
Harp Lane Clare
|
P. Fuller |
|
|
H:
S.Bastiani(2)
M.Cooper
C.Dawkins
M.Hill(4)
B.Steward(5)
M.Hill
J.Roper
|
4
|
0
|
Coggeshall Town
v
Weeley Athletic
The Crops Coggeshall
3:00 PM
|
D. Threadgold |
|
|
H:
L.Bearman
L.Overall
J.Storey(2)
J.Quartermaine
|
0
|
1
|
Foxash Social
v
Lawford Lads
Harwich Road Foxash
|
R. Oakes |
|
|
A:
C.Martin
S.Newton
|
2
|
5
|
Mersea Island
v
Gosfield United
The Glebe West Mersea
|
S. Hannam |
|
|
H:
L.Graham
S.Scott
A:
R.Horncastle(3)
A.Hughes(2)
|
2
|
0
|
Newbury Forest
v
Kirby Athletic
Fairlop Oak Playing Fields
3:00 PM
|
A. Wolton |
|
|
H:
J.Reynolds-Blanche
B.Singh
A.Wallis
E.Brooks
|
|
|
Reserve Premier Division |
1
|
2
|
Alresford Colne Rangers Reserves
v
University of Essex Reserves
Ford Lane Alresford
|
M. Urwin |
|
|
H:
B.Barnard
A:
A.Allen
S.Kama
D.Ford
|
2
|
1
|
Dedham Old Boys Reserves
v
Coggeshall Town Reserves
The Drift Dedham
|
J. Parks |
|
|
H:
M.Argent
G.Hunnable
A:
D.May
M.Luck
L.Greenwood
|
1
|
1
|
Earls Colne Reserves
v
Great Bentley Reserves
Earls Colne Recreation Club
|
C. Horsman |
|
|
H:
M.Huwes
A:
A.Oughton
J.Sheriff
J.Hesketh
|
2
|
0
|
Gas Recreation Reserves
v
West Bergholt Reserves
Bromley Road Colchester
|
R. Johnson |
|
|
H:
J.Bulmer(2)
|
3
|
0
|
White Notley Reserves
v
Holland FC Reserves
Oak Farm White Notley
|
J. Rishworth |
|
|
H:
L.Bentley
S.Dawes
J.Slater
R.Yeates
|
|
|
Reserve Division One |
3
|
0
|
Gosfield United Reserves
v
Hedinghams United Reserves
Gosfield Playing Field
|
J. Watson |
|
|
H:
L.Cook(2)
L.Jones
C.Crisell
|
2
|
1
|
Lawford Lads Reserves
v
Boxted Lodgers Reserves
School Lane Lawford
3:00 PM
|
D. McLaughlin |
|
|
H:
S.Mohammed
P.Partridge
A:
R.Davidson
S.Mohammed
R.Davidson
|
1
|
0
|
Rowhedge Reserves
v
Barnston AFC Reserves
Rectory Road Rowhedge
|
C. Skinner |
|
|
H:
C.Halls
|
4
|
1
|
Tiptree Jobserve Reserves
v
Bradfield Rovers Reserves
Warriors Rest Tiptree
|
T. Bullard |
|
|
H:
G.Coles
T.Gregory
S.Trim
C.Woodward
A:
A.Chapman
A.Chapman
|
|