There are 36 matches
|
|
London County FA - Junior Cup |
2
|
3
|
068
Newham Borough ( SECP )
v
South Kilburn
[ Round 5 ]
|
|
|
A:
M.Fearon(2)
E.Rock
|
1
|
2
|
069
Metrogas
v
Sloane
[ Round 5 ]
|
|
|
A:
N.Biela
R.Crisp
|
|
|
Middlesex County FA - Intermediate Cup |
1
|
2
|
028
Neasden Foundation (Combined Counties)
v
Willesden Constantine
[ Quarter Final ]
|
|
|
A:
L.Krasniqi(Linor)(2)
M.Graham
|
|
|
Middlesex County FA - Junior Cup |
0
|
1
|
057
C.B. Hounslow United Social
v
New Hanford
[ Round 4 ]
Osterley Sports Club
|
|
|
|
|
|
MCFL Senior Open Cup |
4
|
3
|
041
Harrow St Mary's
v
Brazilian
[ Round 3 ]
Harrow Recreation Ground
|
T. Simmonette |
|
|
H:
N.Barrs
H.Kaoud(2)
S.Muanza
A:
I.Barry
F.Mendoca
D.Santos
P.Cuciuffo
|
|
|
P.D.Mardon Division 3 Cup |
4
|
0
|
024
Stedfast United
v
Harrow Club
[ Quarter Final ]
Cranford Community College
|
D. Hookway |
|
|
H:
M.Woods(3)
A.Wright
|
|
|
Premier Division |
1
|
2
|
Bethnal Green United
v
Sutton Common Rovers
Meath Gardens
4pm ko.
|
D. Levy |
|
|
H:
K.Jama
A:
L.Ashton
J.Holden
S.Baptiste
|
2
|
3
|
Wraysbury
v
Indian Gymkhana
The Memorial Ground
|
R. Hazell |
R. Gilchrist |
C. Reid |
|
|
H:
K.Derewenko
B.Swift
A:
T.Dennison
B.Dhaliwal
R.Johal
|
|
|
Division One (Central and East) |
2
|
3
|
London United Football Academy
v
Stonewall
Blake Hall Club
|
T. Wilson |
|
|
H:
F.Asante Gyamfi(2)
A:
D.Ellard(3)
J.Stanghon
|
3
|
0
|
South Acton
v
St John's Athletic
Carville Hall Park
|
K. Aldridge |
|
|
H:
C.Johnson
C.Lewis(2)
|
4
|
0
|
Southall
v
Bridge Rovers
Dormers Wells Leisure Centre
|
M. Sellars |
|
|
H:
R.Fletcher
O.Fredericks(2)
T.Lowe
W.Dale
E.Crosbie
|
1
|
4
|
West End United
v
Park View
Broadfields Community Sports Ground
|
M. Jarrett |
|
|
H:
E.Mboob
A:
K.Appiah(2)
T.Kissi
A.Yakubu
J.Killen
D.Nonor
|
|
|
Division One (West) |
2
|
5
|
Bedham
v
Brentham
Feltham School
Ref cancelled as injured 26/1/08
|
MA |
|
|
A:
R.Aitken
J.Byrne
L.Heard
R.Sen
M.Watson
|
6
|
1
|
Hayes United
v
Broadfields United
Rosedale College
|
R. Was |
|
|
H:
A.Costa
S.Kanani(2)
P.Saydee(3)
A:
A.Edey
|
1
|
2
|
Hillingdon Abbots Seniors
v
Imperial College Old Boys
Yeading Commumity Centre
Note: Referee changed 1733hrs 24/1
|
A. Hickman |
|
|
H:
B.Hand
A:
T.Sparrow
O.Wright
B.Hand
|
2
|
2
|
Hounslow Wanderers
v
Locomotive Dynamos
Conquest Club
|
S. Russell |
|
|
H:
H.Dhaliwal(2)
A:
C.Collins
S.Kalisperas
H.Dhaliwal
|
2
|
3
|
Northfield Shamrocks
v
Kodak (Harrow)
Boston Manor Playing Fields
|
M. Smith |
|
|
H:
L.Darbon
R.Rennix
A:
G.Coyle
R.Hobson
P.Neale
R.Rennix
|
|
|
Division Two |
1
|
0
|
Junior All Stars
v
North Hayes Academicals
Rosedale College
|
K. Kirkbride |
|
|
H:
A.Jama
G.Tackley
|
1
|
2
|
Maiwand
v
Greens United
North Acton Playing Fields
|
D. Rousis |
|
|
H:
A.Atifi
A:
R.Maloney(2)
|
4
|
4
|
Park Place Sports Club
v
Haringey Town
Park Place Sports Club
|
O. Ibrahim |
|
|
H:
A.Frangoullis(3)
E.Mee
A:
V.Dobromir(3)
I.Masamba
|
|
|
Division Three |
0
|
1
|
Phoenix Rovers
v
AMU
Civil Service Sports Ground
|
M. Byrne |
|
|
A:
N.Kazemy
K.Bader
M.Khandwalla
H.Mahnavi
|
7
|
0
|
Renegades
v
Sporting Hounslow
Broomfield Park
|
Y. Hoxha |
|
|
H:
A.Cave(5)
K.Mader
N.Matthews
|
2
|
3
|
The Wanderers
v
Hilltop
Osterley Sports Club
|
L. Tilbury |
|
|
H:
J.Murray
A.Ryatt
A:
B.Kidane
A.Mohammed
M.Mohammed
A.Mohammed
|
4
|
0
|
Uxbridge Town
v
Acton Town
Warren Farm Sports Centre
|
P. Savva |
|
|
H:
K.Hisari
A.Omrani
B.Orumneme
M.Sohrabi
A.Khodadady
D.Busby
|
2
|
3
|
Warren
v
FC Tilburg Regents
Holland Park
|
B. Zbirka |
|
|
H:
W.Brightwell
G.Whittingham
A:
A.Cummings
R.Donders
R.Weston
D.Dowd
|
|
|
Division Three Hounslow and District |
2
|
8
|
Barnhill Explorers
v
Hillingdon
Barnhill Community Centre
|
D. Denyer (Snr) |
|
|
H:
A.Caves
T.Ward
A:
F.Altomare(2)
D.Denyer(2)
A.Gaffney
A.Martin
L.Sheridan(2)
|
5
|
1
|
Bedfont Town
v
BAA Heathrow (Saturday)
Feltham Community College
|
D. Reeve |
|
|
H:
N.Abbo
L.Austin
R.Evelyn(2)
D.Hamilton
A:
S.Mills
G.Sond
|
|
|
Senior Reserve Division |
1
|
0
|
Bedfont Sports Reserves
v
Hounslow Wanderers Reserves
Bedfont Sports Club
|
S. Farrell |
|
|
H:
T.Reader
T.Reader
R.Cherry
|
1
|
3
|
Brentham Reserves
v
Hanworth Villa 3rds
Brentham Club
|
S. Fletcher |
|
|
H:
G.McCarthy
|
1
|
2
|
FC Tilburg Regents Reserves
v
C.B. Hounslow United Social Reserves
Wandsworth Common
|
F. Bouchab |
|
|
H:
M.Yates
A:
D.Albon
J.Sparks
R.Schneider
|
10
|
2
|
Imperial College Old Boys Reserves
v
Park Place Sports Club Reserves
Imperial College Sports Ground
|
D. Simpson |
|
|
H:
D.Garton(3)
P.Mills
T.Morris(2)
P.Price
R.Rae(2)
G.Robinson
A:
A.Daley
R.Taylor
|
|
|
Miscellaneous |
2
|
2
|
Bedfont Sports
v
Kings Meadow (WITHDRAWN)
Bedfont Sports Club
|
|
|
H:
A.Barlow
N.Barrett
A:
OG
D.Russell
|
2
|
2
|
FC Deportivo Galicia
v
Signcraft (WITHDRAWN)
Osterley Sports Club
|
S. Cudner |
P. Andrews |
J. Yousif |
|
|
A:
J.Casey(Joe)
J.Churchouse
|
4
|
3
|
Hanworth
v
Stanwell Utd (WITHDRAWN)
Little Harlington Playing Fields
|
I. Thomas |
|
|
H:
B.Bilson(3)
S.North
A:
N.Dilloway
M.Morgan
H.Penning
J.Pegado
|
3
|
4
|
Northfield Shamrocks Reserves
v
South Acton Res (WITHDRAWN)
Boston Manor Playing Fields
|
D. Lea |
|
|
H:
A.Bear(2)
G.Harrington Ward
A:
Y.Al Mussawi(3)
S.Mohammed Ali
Y.Al Mussawi
|
-
|
A
|
United Stars (WITHDRAWN)
v
Eutectic
[ Away Win was awarded ]
Southall Recreation Ground
Home Team Rule 10L (ejm)
|
|
|
|
|