There are 37 matches
|
|
Anagram Records Trophy |
2
|
2
|
032
Sutton Common Rovers
v
Canning Town
[ Semi Final ]
[ Away Win on penalties ]
River Lane
2-2 @ 90 mins and AET 0-3 on pens.
|
K. Aldridge |
R. Gilchrist |
R. Brown |
|
|
H:
L.Ashton
J.Holden
|
|
|
The Alec Smith Premier Division Cup |
0
|
1
|
009
Wraysbury
v
Bethnal Green United
[ Quarter Final ]
The Memorial Ground
|
D. Lea |
C. Hartley |
S. Bowman |
|
|
A:
C.Theodore
P.Baker
|
|
|
The Jim Rogers President's Division One Cup |
0
|
3
|
017
The Wilberforce Wanderers
v
FC Assyria
[ Quarter Final ]
Ealing Central Sports Ground
|
S. Podsadny |
|
|
A:
D.Issac
A.Ohanian(2)
M.Jones
|
|
|
The Sir John Salmond Division Two Cup |
4
|
3
|
009
FC Baresi
v
Harrow St Mary's
[ Semi Final ]
Salisbury Hall
AET 2-2 90 mins
|
D. Thomas |
S. Fletcher |
E. Jutkevicius |
|
|
H:
J.Appiah(2)
Z.Haleem
M.Smith
A:
N.Barrs
S.Mitchell
L.Mwenze
Z.Haleem
K.Marshall
|
|
|
P.D.Mardon Division 3 Cup |
0
|
1
|
025
Hilltop
v
Phoenix Rovers
[ Quarter Final ]
Stonebridge Recreation Ground 2PM Kick Off
|
C. Reid |
|
|
A:
K.Bader
K.Bader
|
|
|
Jeff Nardin Reserve Division Cup |
1
|
0
|
006
C.B. Hounslow United Social Reserves
v
Willesden Constantine Reserves
[ Quarter Final ]
Osterley Sports Club
|
R. Dean |
|
|
H:
A.Whitham
M.Simpson
|
|
|
Premier Division |
0
|
1
|
Barnet Town
v
South Kilburn
Haringey Borough FC
|
P. Walsh |
T. Wilson |
O. Yildiz |
|
|
A:
A.Yassin
|
0
|
3
|
FC Deportivo Galicia
v
Indian Gymkhana
Osterley Sports Club
|
N. Hickes |
S. Williams |
A. Williams |
|
|
A:
K.Awan
J.Girt
M.Madhar
|
2
|
0
|
Willesden Constantine
v
Marsh Rangers
Alperton Playing Fields
|
L. Moody |
M. Jarrett |
J. Yousif |
|
|
H:
L.Krasniqi(Linor)
OG
T.Privett
|
|
|
Division One (Central and East) |
7
|
0
|
Park View
v
Bridge Rovers
White Hart Lane Community Sports Centre
|
O. Ibrahim |
|
|
H:
K.Osei(3)
F.Williams(4)
B.Arthur
|
3
|
2
|
South Acton
v
Sloane
Carville Hall Park
|
M. Mortazavi |
|
|
H:
C.Johnson
C.Lewis
S.Mohammed Ali
A:
R.Crisp(2)
S.Mohammed Ali
|
2
|
0
|
Stonewall
v
London United Football Academy
Barn Elms Playing Fields
|
M. Smith |
|
|
H:
R.Lennon
N.Urquhart
M.English
|
0
|
2
|
West End United
v
Southall
Broadfields Community Sports Ground
|
N. Andrea |
|
|
A:
C.Barrett
T.Lowe
|
|
|
Division One (West) |
1
|
0
|
Brentham
v
Imperial College Old Boys
Brentham Club
|
L. Benson |
|
|
H:
N.Taylor
|
3
|
0
|
Broadfields United
v
C.B. Hounslow United Social
Broadfields Community Sports Ground
|
D. Rousis |
|
|
H:
D.Gerardi
D.Webster
M.Webster
|
1
|
1
|
Hillingdon Abbots Seniors
v
Kodak (Harrow)
Yeading Commumity Centre
|
G. Kent |
|
|
H:
A.Masters
A:
P.Neale
K.Showunmi
|
1
|
3
|
Hounslow Wanderers
v
Hayes United
Conquest Club
|
P. Andrews |
|
|
H:
J.Sangha
A:
M.Abdulkhadir(2)
D.Grant
R.Howard
|
1
|
3
|
Locomotive Dynamos
v
North Greenford United Social
Feltham Community College
|
M. Sellars |
|
|
H:
J.Constable
A:
G.Bigot
J.Laming
D.Mills
|
2
|
2
|
Northfield Shamrocks
v
Bedham
Boston Manor Playing Fields
|
F. Bouchab |
|
|
H:
T.Green
R.Rennix
A:
J.Hitchcock
C.Shepherd
|
|
|
Division Two |
1
|
4
|
Greens United
v
Park Place Sports Club
Byron Recreation Ground
|
V. Sawenko |
|
|
H:
R.Maloney
A:
A.Frangoullis(2)
B.Lohan(2)
|
-
|
A
|
Haringey Town
v
North Hayes Academicals
[ Away Win was awarded ]
Muswell Hill Sports Ground
New venue & Pitches doubled booked(SCH)
|
|
|
|
3
|
1
|
LPOSSA
v
Maiwand
LPR Club
|
T. Simmonette |
|
|
H:
S.Martin
C.Mitchell(2)
A:
A.Atifi
|
|
|
Division Three |
0
|
4
|
Acton Town
v
FC Tilburg Regents
Gurnell Leisure Centre
Pitch Unavailable
Being played at Pitshanger Park - contact home team for further details (SCH)) Result received 18.00hrs (WM)
|
M. Oakes |
|
|
A:
A.Cummings(3)
I.Taylor
Z.Forbes
S.Fitzpatrick
|
2
|
0
|
Barn Elms
v
Renegades
Old Deer Park
|
M. Lovell |
|
|
H:
A.David(2)
|
3
|
1
|
Hendon 'A'
v
Uxbridge Town
Copthall Playing Fields
|
S. Farrell |
|
|
H:
S.Connaughton
M.Roche
E.Yildirim
A:
A.Karimi
|
5
|
6
|
Sporting Hounslow
v
AMU
Cranford Community College
changed referee 29/2/08 JB )
|
L. Morgan |
|
|
H:
Y.Aden(4)
M.Issa
A:
S.Bahadar(2)
T.Kohistani(2)
P.Mirzai(2)
S.Habibi
H.Paya
|
0
|
3
|
The Wanderers
v
Harrow Club
Osterley Sports Club
Home Team cleared by MCFA 28/2/08 (SCH)
|
D. Reeve |
|
|
A:
O.Ali
D.Bowerman
K.Herbert
Z.Naguida
|
|
|
Division Three Hounslow and District |
1
|
3
|
BAA Heathrow (Saturday)
v
Eutectic
Little Harlington Playing Fields
|
M. Rodriguez |
|
|
H:
D.Bracken
A:
D.Bridger
C.Newbury
P.West
J.Grant
|
1
|
2
|
Barnhill Explorers
v
Hanworth
Barnhill Community Centre
REFER TO DISCIP - HOME TEAM (WM)
|
L. Tilbury |
|
|
H:
A.Caves
A:
A.Light(2)
|
3
|
0
|
Hillingdon
v
Feltham Town
Coney Green
|
D. Denyer (Snr) |
|
|
H:
F.Altomare(3)
|
|
|
Senior Reserve Division |
2
|
0
|
Imperial College Old Boys Reserves
v
Brentham Reserves
Imperial College Sports Ground
|
M. Jacobs |
|
|
H:
D.Garton
J.Walsh
|
|
|
Miscellaneous |
6
|
0
|
Bedfont Sports
v
Neasden (WITHDRAWN)
Bedfont Sports Club
|
M. Cannon |
D. Levy |
J. Pike |
|
|
H:
A.Barlow(2)
N.Barrett(2)
R.Owen
T.Owen
J.Saville
|
2
|
4
|
Bedham Res (WITHDRAWN)
v
Hounslow Wanderers Reserves
|
J. Cushen |
|
|
H:
G.Clark
S.Thomas
A:
R.Carroll(2)
P.Hempstead
R.Sidhu
N.Shafiq
|
3
|
1
|
Kings Meadow (WITHDRAWN)
v
Brazilian
Chertsey Town FC
|
|
|
H:
P.Clark
D.Russell
P.Stroud
|
0
|
6
|
Northfield Shamrocks Res (WITHDRAWN)
v
Hanworth Villa 3rds
|
D. Tellez |
|
|
A:
S.Davis(2)
T.Davis
B.Mackin
S.Osmond
S.Talbot
|
H
|
-
|
Osterley Royals
v
United Stars (WITHDRAWN)
[ Home Win was awarded ]
Lampton School
refer to discip (ejm)
|
|
|
|
11
|
0
|
Stedfast United
v
Stanwell Utd (WITHDRAWN)
Cranford Community College
|
I. Thomas |
|
|
H:
L.Harper
J.Rao(3)
M.Woods(5)
A.Wright(2)
|
|