There are 36 matches
|
|
MCFL Junior Open Cup |
3
|
1
|
032
FC Tilburg Regents
v
Park Place Sports Club Reserves
[ Round 3 ]
Wandsworth Common
|
R. Gilchrist |
|
|
H:
A.Cummings(2)
R.Weston
A:
D.Shillingford
A.Cummings
|
3
|
2
|
034
Stedfast United
v
Hillingdon
[ Quarter Final ]
Cranford Community College
|
S. Fletcher |
|
|
H:
J.Rao
M.Woods(2)
A:
N.Kelly
OG
|
|
|
The Alec Smith Premier Division Cup |
3
|
2
|
004
Wraysbury
v
Barnet Town
[ Round 1 ]
The Memorial Ground
AET 2-2 90 mins.
|
|
|
H:
K.Derewenko
H.Harris
B.Swift
A:
J.Thompson(2)
|
2
|
1
|
007
Sutton Common Rovers
v
FC Deportivo Galicia
[ Quarter Final ]
River Lane
3 PM kick off under lights 1-1 90 mins AET
|
|
|
H:
D.Hartnoll
J.Spence
A:
J.Cambeiro
|
3
|
2
|
008
Willesden Constantine
v
Kings Meadow (WITHDRAWN)
[ Quarter Final ]
Alperton Playing Fields
|
D. Levy |
F. Bouchab |
V. Sawenko |
|
|
H:
D.Clarke
L.Krasniqi(Labinot)
L.Krasniqi(Linor)
A:
G.Benn
C.Coombes
M.Graham
|
0
|
2
|
010
Indian Gymkhana
v
South Kilburn
[ Quarter Final ]
Indian Gymkhana Sports Club
|
K. Kirkbride |
R. Brown |
M. Jarrett |
|
|
A:
D.Boothe
M.Fearon
|
|
|
The Jim Rogers President's Division One Cup |
2
|
1
|
010
Brentham
v
London United Football Academy
[ Round 2 ]
Brentham Club
|
M. Cannon |
|
|
H:
R.Aitken
I.Bothwell
A:
F.Asante Gyamfi
|
3
|
2
|
012
FC Assyria
v
Bridge Rovers
[ Round 2 ]
North Acton Playing Fields
|
G. Kent |
|
|
H:
A.Ohanian(3)
A:
A.George
N.Rodney
|
1
|
4
|
016
Hounslow Wanderers
v
Kodak (Harrow)
[ Round 2 ]
Conquest Club
|
I. Thomas |
|
|
H:
S.Mitchell
A:
C.Brenchley
P.Neale(3)
|
6
|
0
|
019
C.B. Hounslow United Social
v
St John's Athletic
[ Quarter Final ]
Osterley Sports Club
|
R. Dean |
|
|
H:
L.Johnson(3)
P.Onuwka(2)
N.Rose
|
|
|
P.D.Mardon Division 3 Cup |
0
|
6
|
018
BAA Heathrow (Saturday)
v
Hilltop
[ Round 2 ]
Little Harlington Playing Fields
Change of venue for this fixture (SCH)
|
L. Morgan |
|
|
A:
Z.Ahmed
S.Noel(4)
A.Yaslem Jimale
A.Mohammed
|
4
|
2
|
020
Brunel University (WITHDRAWN)
v
Feltham Town
[ Round 2 ]
Brunel University Playing Fields
|
G. Ray |
|
|
H:
D.Fox
D.Kendall
N.Marshall
J.Way
A:
A.Juett
T.Wise
|
|
|
Premier Division |
4
|
2
|
Brazilian
v
Marsh Rangers
Hillingdon Athletics Stadium
NOTE......THIS MATCH IS TO TAKE PLACE AT MARSH RANGERS AS DECIDED BY THE LEAGUE MANAGEMENT. ( fix sec 20-1-08 )
|
S. Williams |
P. Andrews |
A. Williams |
|
|
H:
J.Fernandes
E.Oliveira
R.Pinto
R.Portes Du Couto
A:
I.Adele
S.Cloherty
|
|
|
Division One (Central and East) |
2
|
2
|
Park View
v
Stonewall
White Hart Lane Community Sports Centre
|
D. Thomas |
|
|
H:
T.Kissi
A.Yakubu
A:
J.Feldman
K.Niikura
B.Arthur
D.Edward
|
4
|
5
|
The Wilberforce Wanderers
v
Southall
Ealing Central Sports Ground
|
P. McCrossan |
|
|
H:
M.Findlay
T.Kirk(3)
A:
R.Decosta
R.Fletcher
T.Lowe(3)
T.Kirk
T.Lowe
|
2
|
1
|
West End United
v
Sloane
Broadfields Community Sports Ground
Fixture now reversed as Sloane pitch water logged 31/1/08 SCH.
|
M. Smith |
|
|
H:
R.Nyembo
D.Okolle
A:
G.Didsbury
A.Abdul Hussein
|
|
|
Division One (West) |
-
|
A
|
Bedham
v
Northfield Shamrocks
[ Away Win was awarded ]
Feltham School
Bedham -3
points
Home team suspended by MCFA - Breach of League Rule 10(L) & 10(F)(i)
|
|
|
|
2
|
2
|
Broadfields United
v
North Greenford United Social
Broadfields Community Sports Ground
|
C. Hartley |
|
|
A:
W.Green
P.Reed
|
4
|
6
|
Hillingdon Abbots Seniors
v
Hayes United
Yeading Commumity Centre
Note: Referee changed 1730hrs 31/1
|
C. Reid |
|
|
H:
B.Hand(3)
G.McGirr
A:
A.Costa(2)
D.Grant
S.Kanani
C.Maxamed
K.Siddiqi
|
3
|
1
|
Locomotive Dynamos
v
Imperial College Old Boys
Feltham Community College
|
S. Podsadny |
|
|
H:
D.May(2)
B.O'Connor
A:
T.Gray
|
|
|
Division Two |
2
|
0
|
FC Baresi
v
North Kensington
Salisbury Hall
|
E. Jutkevicius |
|
|
H:
S.Ali
H.Yaqub
M.Stennett
|
1
|
1
|
Greens United
v
North Hayes Academicals
Byron Recreation Ground
|
S. Burgess |
|
|
H:
C.Green
A:
P.Mira
M.Richards
|
1
|
5
|
Haringey Town
v
Blue Marlin
Selby Centre
|
N. Andrea |
|
|
A:
D.Gordon
N.Juggesur(2)
J.Najir
V.Rughoo
D.Thomas
|
2
|
6
|
Park Place Sports Club
v
Harrow St Mary's
Park Place Sports Club
No Result
|
M. Oakes |
|
|
H:
A.Andrew
E.Mee
A:
N.Barrs(4)
H.Kaoud(2)
N.Barrs
|
|
|
Division Three |
0
|
12
|
Acton Town
v
Harrow Club
Gurnell Leisure Centre
Note: Referee changed 1727hrs 31/1
|
R. Ogunwobi |
|
|
A:
D.Bowerman(4)
F.Del Corso(3)
M.El George
M.Kainhouri(3)
P.Mills
R.Richardson
D.Bowerman
|
3
|
2
|
AMU
v
Warren
Northwick Park Playing Fields
|
MA |
|
|
H:
N.Kazemy(3)
S.Habibi
N.Kazemy
|
3
|
2
|
Renegades
v
Phoenix Rovers
Broomfield Park
|
P. Walsh |
|
|
H:
A.Cave
P.Leslie
K.Mader
A:
M.Briggs(2)
B.Aimable-Lina
|
3
|
3
|
Sporting Hounslow
v
The Wanderers
Cranford Community College
|
M. Mortazavi |
|
|
H:
M.Issa(2)
M.Omer
A:
M.Bray(2)
T.Lewis
|
|
|
Division Three Hounslow and District |
4
|
1
|
Eutectic
v
Hanworth
Osterley Sports Club
|
J. Yousif |
|
|
H:
D.Bridger
D.Chilton
D.Godfrey
R.Kruger
A:
M.Jackson
|
4
|
1
|
Osterley Royals
v
Bedfont Town
Lampton School
|
D. Bines |
|
|
H:
D.Brown
P.Cooney(2)
J.Kelly
A:
L.Austin
|
|
|
Senior Reserve Division |
1
|
0
|
Bedfont Sports Reserves
v
Brentham Reserves
Bedfont Sports Club
|
D. Reeve |
|
|
H:
R.Bates
|
|
|
Miscellaneous |
H
|
-
|
Barnhill Explorers
v
United Stars (WITHDRAWN)
[ Home Win was awarded ]
Barnhill Community Centre
United Stars (WITHDRAWN) -3
points
Away team suspended by MCFA Breach of League Rule 10(L) & 10(F)(i)
|
|
|
|
1
|
4
|
Imperial College Old Boys Reserves
v
Northfield Shamrocks Res (WITHDRAWN)
Imperial College Sports Ground
Note: Referee changed 1922hrs 31/1
|
D. Rousis |
|
|
H:
A.Patel
A:
L.Darbon(2)
C.Lumsden(2)
|
0
|
4
|
Neasden (WITHDRAWN)
v
Bethnal Green United
Osterley Sports Club
Note: Referee changed 1714hrs 1/2
|
|
|
A:
S.Fergus
A.Kamara
J.Weatherman(2)
J.Weatherman
|
-
|
A
|
Signcraft (WITHDRAWN)
v
Bedfont Sports
[ Away Win was awarded ]
Riching's Park Sports & Social Club
Signcraft (WITHDRAWN) -3
points
Home team unable to field.
|
|
|
|
1
|
3
|
South Acton Res (WITHDRAWN)
v
C.B. Hounslow United Social Reserves
|
L. Tilbury |
|
|
H:
F.Carroll
A:
D.Richardson
N.Speede Bernard
A.Whitham
C.Walsh
|
|