There are 19 matches
|
|
English Deaf Cup |
0
|
1
|
002
Doncaster DFC
v
St Johns Arsenal Deaf
[ Final ]
AT BROMSGROVE FC. BROMSGROVE. WORCESTER.(NO RESULT) JMH 5.40pm
NOTE......CONGRATULATIONS TO St JOHNS ARSENAL DEAF IN WINNING THIS COMPETITION
( fix sec )
|
|
|
A:
D.Ailey
|
|
|
Premier Division |
4
|
2
|
Broadfields United
v
Stonewall
The Hive
|
B. Gill |
C. Hartley |
D. Carter |
|
|
H:
W.Murphy(2)
M.Webster(2)
A:
I.Drain(2)
|
3
|
1
|
Indian Gymkhana (S.S.H)
v
Singh Sabha Slough
Indian Gymkhana Sports Club
|
J. Ohene |
S. Gill |
S. Williams |
|
|
H:
H.Matharu
J.Sivapathasundaram(2)
A:
L.Woodruff
|
2
|
3
|
Kodak (Harrow)
v
FC Deportivo Galicia
Zoom Leisure
1:00 PM
1pm ko
|
S. Aina |
N. Hickes |
J. Yousif |
|
|
H:
R.Monk(2)
A:
J.Cambeiro
H.Gutierrez Mendiola(2)
M.Besisira
|
1
|
4
|
Southall
v
Interwood
Northolt Rugby Club
12:00 PM
|
D. Simpson |
D. Hookway |
P. Savva |
|
|
A:
T.Ajala(2)
S.Bonnett-Johnson
A.Mounter
S.Lee
|
1
|
1
|
Springfield
v
Sloane
Wadham Lodge
1:00 PM
|
J. Noblemunn |
G. Smith |
J. Francourt |
|
|
H:
N.Levy
A:
R.Jarvand
N.Levy
|
|
|
Division One (Central and East) |
2
|
1
|
The Wilberforce Wanderers
v
Regents Park
White Hart Lane Community Sports Centre
3:00 PM
|
J. Keane |
|
|
H:
I.Maluza(2)
A:
R.Ilyasa
I.Maluza
W.Foster
|
2
|
0
|
Vallance
v
St Lawrence
Waltham Forest Pool & Track
|
J. Lancaster |
|
|
H:
G.Chikodza
L.O'Hara
K.Thomas
C.Opondo Mbai
|
|
|
Division One (West) |
3
|
1
|
North Kensington
v
Sandgate
Vale Farm Sports Ground
(Pitch 2)
Problem at homes teams ground - all agreed and played at away ground (SCH)
|
M. Starri |
|
|
H:
M.Meremikwu
M.Mkoloma(2)
A:
OG
|
|
|
Division Two |
2
|
5
|
Eutectic
v
Feltham 'A'
Osterley Sports Club
(Pitch 3)
|
R. Reid |
|
|
H:
C.Newbury
J.Stevens
A:
S.Burton
O.Hunte
D.Lovett
J.Rooney(2)
|
H
|
-
|
Pitshanger Dynamo
v
Christchurch Roxeth
[ Home Win was awarded ]
University of Westminster Sports Ground
Christchurch Roxeth -3
points
away team fined 10(f)(ii)and awarded
|
S. Beekman |
|
|
|
2
|
2
|
West London Saracens
v
Elite Youth
Feltham Community School
|
C. Felton |
|
|
H:
M.Murray(2)
A:
J.Andrew
C.Williams
M.Murray
|
|
|
Division Three H & D |
2
|
10
|
Explorers AFC
v
Belmullet Town
* Unknown *
Nobody bothered to tell me venue hence no Referee appointed PJK
|
TBA |
|
|
H:
I.Bennett
J.Lay
A:
R.Deery(3)
J.Fitzell
K.Keenan
R.Logue
W.Stanley(2)
|
1
|
0
|
Glenister Youth
v
Apna Southall
Meadows Community Centre
|
D. Low |
|
|
H:
A.Martin
|
|
|
Senior Reserve Division |
0
|
2
|
* Hillingdon Reserves
v
* Indian Gymkhana (S.S.H) Reserves
Hillingdon Athletics Stadium
Double Header
DOUBLE HEADER AT EITHER GROUND AND FIXTURE SEC TO BE INFORMED PLEASE
|
A. Yahiaoui |
|
|
A:
G.Bansal
A.Sandhu
N.Bains
|
1
|
0
|
* Indian Gymkhana (S.S.H) Reserves
v
* Hillingdon Reserves
Indian Gymkhana Sports Club
Double Header
DOUBLE HEADER AT EITHER GROUND AND FIX SEC TO BE INFORMED PLEASE
|
A. Yahiaoui |
|
|
H:
A.Sandhu
K.Marld
|
2
|
1
|
Willesden Constantine Reserves
v
Sandgate Reserves
Alperton Playing Fields
|
M. Smith |
|
|
H:
A.Marshall(2)
A:
M.Akinsuure
A.Marshall
M.Holdford
|
|
|
Miscellaneous |
P |
AFC Southall
v
Lixus United (WITHDRAWN)
[ Postponed ]
Cranford Community College
No one can get a reply from the away team including the League Secretary - Disicp to deal with (SCH)
|
TBA |
|
|
|
P |
FC Team (WITHDRAWN)
v
North London Football Academy
[ Postponed ]
John Lyon School
|
|
|
|
|