St Albans City Youth West - U16 Players Wanted for 2024/25
Potters Bar United - U15 Players Wanted for 2024/25
Ware Lions FC (Stripes & Whites) - U9 Players Wanted for 2024/25
Cheshunt FC - U9 Goalkeeper Wanted for 2024/25
Elite Ballers Academy - U10s Players Wanted for 2024/25
Enfield Town FC - U16 Players Wanted for 2024/25
KASE Football Academy - U13 Trials for the 2024/25 Season
AFC North Leatherhead - Players Wanted for 2024/25
Wormley Rovers Whites - U13 Striker Wanted for 2024/25
Hitchin Town Under 18s - New Players Needed
Broxbourne Borough Blues - U13 and U14 Players Wanted for 2024/25
Parsloe Athletic - U16 Players Wanted for 2024/25
Waltham Cross Youth U17 - Players Wanted
Ware FC Blacks - U15 Players Wanted for 2024/25
Norsemen Blues - U17/18 Players Wanted
Join the Hoddesdon Town Youth U11 Lions for 2024/25
Harlow Tekkers - U11 Players Wanted for 2024/25
Elneny Academy - U9 & U10 Players Wanted
Potters Bar United - U13 Players Wanted for 2024/25
Cheshunt U13s - JPL Trials for 2024/25
Aldenham FC Excel U13's - Players Wanted for 2024/25
Aldenham FC Excel U11's - Players Wanted for 2024/25
Hoddesdon Town U11 Eagles - U12 Players Wanted for 2024/25
Chars Youth U9's Blues - U10 Players Wanted for 2024/25
Ware U13 Whites - U14 Players Wanted for 2024/25
Wodson Park Youth U13 Rovers - U14 Players Wanted for 2024/25
It's Free - Take your game to the next level with the Clubbie App
Cuffley U14 Sharks - Players Wanted for 2024/25
Hertford Town Stags - U11 Players Wanted for 2024/25
Aloysius FC - Players Wanted
Wodson Park Youth - U14 Trials for 2024/25
East Herts Youth U11s - Players Wanted for 2024/25
London Athletic FC - Players Wanted for 2024/25
Hitchin Sunday Football League - New Teams Wanted
KASE Football Academy - U12 JPL Trials for 2024/25
Cuckoo Hill FC Men's Team - Players Wanted
Norsemen FC Red - U15 Players Wanted for 2024/25
Welwyn Garden City Youth - U15 Players Wanted for 2024/25
St Albans City Youth U17 West Boys - Players Wanted for 2024/25
Buntingford Cougars Blues U12s - Players Wanted for 2024/25
Potters Bar United U17's - Players Wanted for 2024/25
Hertford Town U15 Harts - Players Wanted for 2024/25
UEFA B Football Coach/Manager Looking for Team
Stotfold Juniors U12 Ambers - Trialists Wanted Now
Kingston & District Football League - Open for Club Membership 2024/25
St Albans City U17 Orient - Players Wanted
Watton Youth - U12/U13 Players Wanted for 2024/25
Wormley Rovers U15's Reds - Players Wanted for 2024/25
Barnes FC Dames - Adult Women's Team Recruitment
Barnes FC - Adult Men, U15 & U13 Players Wanted
Cuffley Raptors - U11 Players Wanted for 2024/25
Hemel Hempstead Town U15 - EJA Open Trials 2024/25
Chars Youth - U11s Players Wanted for 2024/25
East Herts U15's - Players Wanted for 2024/25
Cuffley Sharks - U14 Players Wanted for 2024/25
Cuffley Raptors - U13 Players Wanted for 2024/25
Cuffley Warriors - U17 Player Recruitment for 2024/25
Bengeo Tigers Bengals U9's - Players Wanted
Chars Youth U14's - Players Wanted for 2024/25
Enfield Youth U7's - Players Wanted for 2024/25
Training with Ping Football Academy
Ware FC U13 Blacks - Players Wanted for 2024/25
North Surrey/Middlesex Border Sunday Football League - Season 2024/25
Wormley Rovers U13 Greys - Players Wanted for 2024/25
Noticeboard
|
Fixtures & Results
|
Unscheduled Matches
|
Table
|
Grid
|
Latest
|
Competition
The FA Inter-League Cup
The SCFL Intermediate Inter-League Competition
Friendly Representative Match
Invitation Representative Match
Sussex Brighton Marquees Intermediate Cup
Sussex Cobra Junior Cup
Kent FA - Junior Cup
Saturday Intermediate Cup (Surrey)
Surrey County FA - Junior Cup
Surrey County FA - Lower Junior Cup
Sunday Veterans Cup (Surrey)
Senior Charity Cup
Junior Charity Cup
Montgomery Challenge Cup
Mowatt Challenge Cup
Edgar German Challenge Cup
Stubbins Challenge Cup
Somerville Challenge Cup
Stratford Challenge Cup
Malins Challenge Cup
Parsons Challenge Cup
Tester Challenge Cup
Allan Washer League Challenge Trophy
Fred Pretty Veterans Cup
Veterans - Group A
Veterans - Group B
Veterans - Group C
Veterans - Group D
Premier Division
Championship
Division One
Division Two
Division Three
Division Four
Division Five
Division Six
Division Seven
Division Eight
Division Nine
Division Ten
Division Eleven
Miscellaneous
LogIn
Home
Clubs
Season
2024-2025
2023-2024
2022-2023
2021-2022
2020-2021
2019-2020
2018-2019
2017-2018
2016-2017
2015-2016
2014-2015
2013-2014
2012-2013
2011-2012
2010-2011
2009-2010
2008-2009
2007-2008
2006-2007
2005-2006
2004-2005
2003-2004
2002-2003
August
Select
17 Tue
22 Sun
28 Sat
September
Select
04 Sat
06 Mon
11 Sat
12 Sun
15 Wed
18 Sat
19 Sun
20 Mon
22 Wed
25 Sat
26 Sun
28 Tue
October
Select
02 Sat
03 Sun
09 Sat
10 Sun
15 Fri
16 Sat
17 Sun
20 Wed
23 Sat
30 Sat
31 Sun
November
Select
03 Wed
06 Sat
07 Sun
13 Sat
14 Sun
15 Mon
16 Tue
20 Sat
21 Sun
27 Sat
December
Select
11 Sat
12 Sun
14 Tue
15 Wed
January
Select
03 Mon
08 Sat
15 Sat
16 Sun
19 Wed
22 Sat
23 Sun
29 Sat
30 Sun
31 Mon
February
Select
01 Tue
05 Sat
06 Sun
12 Sat
19 Sat
21 Mon
22 Tue
26 Sat
27 Sun
March
Select
02 Wed
05 Sat
06 Sun
09 Wed
12 Sat
13 Sun
19 Sat
20 Sun
21 Mon
22 Tue
26 Sat
29 Tue
30 Wed
April
Select
02 Sat
03 Sun
05 Tue
06 Wed
09 Sat
12 Tue
13 Wed
16 Sat
17 Sun
19 Tue
20 Wed
23 Sat
25 Mon
26 Tue
27 Wed
30 Sat
May
Select
02 Mon
04 Wed
05 Thu
07 Sat
Gray Hooper Holt LLP Mid Sussex Football League
Member of the National League System
2010-2011 Season
Sunday, 16 June 2024
Match Day :
Wednesday, 06 April 2011
Players Suspended
There are 7 matches
Senior Charity Cup
1
4
026
Turners Hill
v
Pease Pottage Village
[ Final ]
Leylands Park Burgess Hill
7:30 PM
PPV Scorers: T Familton, R Ripley, JT Andrade, M Shuga'a
J. Doctrove
G. Cork
R. Stange
D. Lyons
H:
J.MILES
J.MILES
Championship
1
3
AFC Ringmer
v
Phoenix United
Caburn Ground (Ringmer FC)
7:30 PM
L. Cramp
H:
D.Tranter
A:
J.Edridge
G.MANVILLE(2)
C.Lamb
C.Williams
Division Two
1
4
Hurstpierpoint II
v
Ashurst Wood
Fairfield Recreation Ground (Hurstpierpoint)
5:45 PM
N. Carroll
L. x Gellie
H:
B.SHABAN
A:
S.Dambrosio(2)
D.Hodgson
M.Wakley
I.Clewer
L.Simons
Division Four
5
1
Balcombe II
v
Ansty Sports & Social
Balcombe Recreation Ground
5:45 PM
T. Bowen
H:
B.May
OG
M.Rainbow
D.Ross(2)
A:
T.George
D.Ross
T.George
Division Six
5
1
Copthorne Rovers
v
Rotherfield II
King George Playing Field (Copthorne)
5:45 PM
D. Evans
H:
D.Chappell
C.Page(4)
A:
G.EVANS
M.Gurton
J.MILLS
0
2
Forest Row II
v
Lindfield III
Memorial Ground
5:45 PM
D. Frost
A:
J.ELKINS
D.KEANE
Division Nine
1
2
Plumpton Athletic II
v
Keymer & Hassocks II
King George V Playing Field (Plumpton Green)
5:45 PM
S. Ellis
H:
M.QUANTRALL
A:
R.Kift(2)
P.WILLIAMSON
Please click
here
for the Fixtures & Results for Wednesday, 06 April 2011 in
Microsoft Excel format
- Click
here
to include Goalscorers
Please click
here
to receive a
Printer Friendly
email of the Fixtures & Results for Wednesday, 06 April 2011.
These teams without fixtures are available to play unless shown as
Intlg
1.
Brighton Hove & District Football League
2.
Mid Sussex Football League
3.
Sussex County Football League Division 3
4.
Worthing & District Football League
Frndl
5.
Mid Sussex League Junior Representative Team
6.
Worthing & District Lge Junior Representative Team
VetsA
7.
Ansty Sports & Social Vets
8.
Barcombe Vets
9.
Faygate United Vets
10.
Ringmer Vets
11.
Sporting Crawley Vets
12.
Stones Vets
VetsB
13.
East Grinstead Wanderers Vets
14.
Forest Row Vets
15.
Hassocks Vets
16.
Hurstpierpoint Vets
17.
Three Bridges Vets
18.
Wisdom Sports Vets
VetsC
19.
Ardingly Vets
20.
Balcombe Vets
21.
Cuckfield Town Vets
22.
Franklands Village Vets
23.
Ifield Edwards Vets
24.
South Godstone Vets
VetsD
25.
Crawley Down Vets
26.
Cuckfield Rangers Vets
27.
Horley Town Vets
28.
Maresfield Village Vets
29.
Nutfield Vets
Prem
30.
Balcombe
31.
Crawley Down III
32.
Cuckfield Town
33.
East Grinstead United
34.
Forest Row
35.
Hassocks III
36.
Jarvis Brook
37.
Lindfield
38.
Maresfield Village
39.
Old Varndeanians
40.
Roffey
41.
Rotherfield
42.
Willingdon Athletic
43.
Wisdom Sports
Champ
44.
Buxted
45.
Dormansland Rockets
46.
Franklands Village
47.
Furnace Green Galaxy
48.
Ifield Edwards II
49.
Lewes Bridgeview
50.
Old Varndeanians II
51.
Uckfield Town II
Div1
52.
AFC Grinstead
53.
Ardingly
54.
Burgess Hill Albion
55.
Cuckfield Rangers
56.
Felbridge
57.
Framfield & Blackboys United
58.
Hartfield
59.
Lindfield II
60.
Sporting Crawley
61.
St Francis Rangers III
62.
Wisdom Sports II
Div2
63.
Barcombe
64.
East Court
65.
East Grinstead Town III
66.
Furnace Green Rovers
67.
Keymer & Hassocks
68.
Newick
69.
Peacehaven United
70.
West Hoathly
Div3
71.
Copthorne
72.
Cuckfield Town II
73.
Fletching
74.
Maresfield Village II
75.
Real Hydraquip
76.
Scaynes Hill
77.
Sporting Lindfield
78.
Village of Ditchling
79.
Willingdon Athletic II
80.
Wingspan
Div4
81.
Burgess Hill Albion II
82.
Dormansland Rockets II
83.
East Grinstead United II
84.
East Grinstead Wanderers
85.
Horsted Keynes
86.
Old Varndeanians III
87.
Phoenix United II
88.
Plumpton Athletic
89.
Roffey II
90.
Turners Hill II
Div5
91.
Buxted II
92.
Copthorne II
93.
Danehill
94.
Fairwarp
95.
Furnace Green Galaxy II
96.
Handcross Village
97.
Horley Wanderers
98.
Ifield Edwards III
99.
Newick II
100.
Wivelsfield Green
Div6
101.
Ardingly II
102.
Bolney Rovers
103.
Halsford Lions
104.
Jarvis Brook II
105.
Nutley
106.
Rottingdean Village Veterans
107.
Sporting Crawley II
Div7
108.
Ashurst Wood II
109.
East Grinstead Mavericks
110.
Felbridge II
111.
Fletching II
112.
Franklands Village II
113.
Hartfield II
114.
Maresfield Village III
115.
Peacehaven United II
116.
Pilgrims
117.
Real Hydraquip II
118.
United Services
Div8
119.
Ansty Sports & Social II
120.
Barcombe II
121.
Cherry Lane
122.
Cuckfield Town III
123.
East Grinstead Town IV
124.
Fairfield
125.
Fairwarp II
126.
Stones
127.
West Hoathly II
128.
Willingdon Athletic III
Div9
129.
Burgess Hill Albion III
130.
Copthorne III
131.
Cuckfield Rangers II
132.
Danehill II
133.
Framfield & Blackboys United II
134.
Handcross Village II
135.
Lindfield IV
136.
Maresfield Village IV
137.
Wivelsfield Green II
Div10
138.
Ardingly III
139.
Buxted III
140.
Copthorne Rovers II
141.
Heath Rangers
142.
Lindfield V
143.
Rotherfield III
144.
Scaynes Hill II
145.
Sporting Devils
DIV11
146.
AFC Haywards
147.
Cherry Lane II
148.
Pease Pottage Village III
149.
Ridgewood
150.
Roffey III
151.
Scaynes Hill III
152.
Wingspan II