Go back to LondonMiddx
    Norsemen Youth - U13 Players Wanted for 2019/20         Evergreen FC - U16 Players Wanted for 2019/20         Rap-Aid Youth FC - Coaches Wanted, All Levels         AC Finchley Youth Girls - Players Wanted for 2019/20         AC Finchley Youth - Players Wanted for 2019/20         AC Finchley Elite - U14 & U16 Players Wanted for 2019/20         Chorleywood Common YFC - Looking for U17 Players for 2019/20         Footballers Wanted in West London         HDYFC U15's - New Players Wanted         AC Finchley South U14 2018-2019 - Players Wanted         Players Wanted by St Albans City Youth U18 South for 2019/20 Season         Cuffley FC - U9 Players Wanted for 2019/20         Harvesters U14 (2019/20 Season) - Players Wanted         Cuffley Sharks U9's - Goalkeeper & Players Required         Sandy Lane Youth Academy - Players Wanted         ProFootball U13 for 2019/20 - Striker/Outfield Players Wanted         Northwood FC - U14 Players Wanted for 2019/20         Edgware Town Youth - Players Wanted         Hertford Heath U15's for 2019/20 - Players Wanted         Broxbourne Borough Youth FC - Players Wanted for Season 2019/20         Hitchin Town Youth FC - Players Required for Season 2019/20         Sarratt Rebels U14's - Players Wanted (U15's 2019/20)         St Albans City U12 Orient - Players Required for 2019/20         Cheshunt FC U15's (2019/20) - Open Trials         Cuffley Cobras U15's for 2019/20 - Players Wanted         St Albans City Youth U16 South (2019/20 - current year 10) - Players Wanted         Half Term Goalkeeping Camp         Hatfield Comets U12's (U13's 2019/20) - Players Wanted         Barnet Azzurri U13 (U14 2019/20) - Players Wanted         Borehamwood Youth U13 Crusaders - U14 Striker/Outfield Players Wanted 2019/20         Sarratt Rebels - Players Wanted for Next Season's U11s         Watford Youth U18's - Goalkeeper & Outfield Players Required         Wormley Rovers Youth U16 Reds (2019/20) - Players Wanted         One to One Football Coaching         Hemel Athletic Youth - Players Wanted         1 to 1 Strength and Conditioning / Football Coaching for Footballers         Borehamwood Youth U12 Crusaders - Looking for Goalkeeper         Cassiobury Rangers U14 (Year 10 from Sept.) - Players Wanted         Broxbourne Borough U12s (2019/20 Current Year 6) - Players Wanted         Cuffley Hawks U15 (Next Season U16) - Players Wanted         Hemel Athletic U14 Blues - Striker Wanted         Borehamwood Youth Knights (Current year 3) - Looking for Players for Next Season         Seeking a Voluntary Management/Coaching Role         Harvesters U14 - Goalkeeper & Outfield Players Needed         Chipperfield Corinthians Youth FC - Players Wanted         Waltham Cross Youth U13's (Current Year 8) - Players Wanted         Barnet Azzurri U10's - Players Wanted         Bushey Rangers FC - Players Wanted Current U10 (year 5) moving to U11 for 2019/20 Season         Edmonton Rangers Youth FC Trials for 2019/20 Season         Football Match Commentators, Interviewers, Camera Operators, Back Room Staff - Now Recruiting         Harvesters FC - Small Sided Summer Tournament         Croxley Green FC U18's (season 19-20) - Goalkeeper and Outfield Players Required         Edgware Town FC - Youth Summer Tournament         Cheshunt Youth FC - Player Recruitment         Frontiers Pumas U14s 2019/2020 Season - Players Wanted         Knebworth Youth U15 Tigers (Next Season's U16's) - Players Wanted         Harvesters FC - U18 Players & Goalkeeper Wanted for 2019/20 Season         Standon & Puckeridge Hares U12 (Year 7) - Players Wanted         Sutton High FC - Players Wanted         Interested in Managing or Coaching a Football Team?         Cheshunt Blacks FC U14's - Players Wanted         Colney Heath Magpies U12's (Current Year 7) - Players Wanted         Hoddesdon Town Youth U13 Blues (Season 2018-19) - Players Wanted         Everett Rovers Blue U12's - Players Wanted         Trials For Jack Wilshere’s NCF Elites         Milton Keynes Sunday Football League - Welcomes New Clubs         St Albans Kites U15's 2019/20 (Currently Yr9/U14) - Goalkeeper Wanted    
Go to their Website
Cherry Red Records Combined Counties Football League
Member of the National League System
2009-2010 Season
Tuesday, 21 May 2019
Premier Division :  March Fixtures & Results for April May
94 in list
Thursday, 01 April 2010
2 0 Ash United v Bookham
Youngs Drive
 M. Kelly
H: J.Blason  S.Lydon
Saturday, 03 April 2010
1 1 Bookham v Wembley
Meadowbank Stadium
 A. Groves
H: G.Keywood  A: D.Clinton
0 3 Cove v North Greenford United
Oak Farm
 C. North
 A: M.Murray  R.Pither  R.Welch  C.Hibbs
1 1 Croydon v Chertsey Town
Croydon Arena
 J. Ryan
H: S.Thomas  A: S.Belcher
Monday, 05 April 2010
3 0 Ash United v Guildford City
Youngs Drive
 G. Matthews
H: J.Blason  A.Hanning  R.Parrott
4 4 Camberley Town v Cove
Krooner Park
 M. Webb
H: H.Amara  R.Green  J.Sills(2)  A: B.Balal  S.Duff(2)  T.McGarry
1 3 Chertsey Town v Egham Town
Alwyns Lane
 J. Paterson
H: D.Papali  A: M.Grave  J.Houghton  C.McCarthy
0 1 Colliers Wood United v Molesey
Walton Road
at Molesey
 L. Read
 A: D.Combes
2 7 Dorking v Bookham
Meadowbank Stadium
 W. Ingram
H: A.Robinson(2)  A: N.Ayling  M.Jarman(3)  C.Woodward(3)
1 1 Horley Town v Chessington & Hook United
The New Defence
 C. Uju
H: A.Essam  A: M.Buari
2 1 North Greenford United v Hanworth Villa
Berkeley Fields
 R. Wells
H: D.Lawrence  G.Senior  A: L.King  S.Beagle  M.Baines
1 1 Wembley v Bedfont
Vale Farm
 I. Jempeji
H: P.Shelton  A: M.Nicholls
Wednesday, 07 April 2010
0 0 Molesey v Sandhurst Town
Walton Road
 J. Ryan
1 4 Raynes Park Vale v Badshot Lea
Prince Georges Fields
 A. Connor
H: G.Bolger  A: M.Griffiths  M.Harper  B.Smith  R.Westell
Thursday, 08 April 2010
0 0 Bedfont v Camberley Town
The Orchard
 A. Morley
0 5 Bookham v Colliers Wood United
Meadowbank Stadium
 S. Borham
 A: J.Davies(3)  S.Joseph  R.Pepperrell
0 0 Chessington & Hook United v Cove
Chalky Lane
 D. Sheldrake
3 1 Egham Town v Banstead Athletic
Runnymede Stadium
 A. Groves
H: A.Barrance  M.Grave  C.McCarthy  A: Z.Graham
1 1 Wembley v Dorking
Vale Farm
 D. Sotimirin
H: Y.Hamada  A: A.Robinson
Saturday, 10 April 2010
1 4 Ash United v Egham Town
Youngs Drive
 P. Crichlow
H: M.Cousins  A: A.Barrance(2)  M.Grave  L.Muldowney
1 1 Badshot Lea v Croydon
Farnborough FC
 C. North
H: B.Smith  A: K.Dalrymple
3 1 Banstead Athletic v Sandhurst Town
Merland Rise
 R. Chatfield
H: B.Bogle  Z.Graham  G.Quintyne  A: D.Blake
1 0 Camberley Town v Epsom & Ewell
Krooner Park
 M. Taylor
H: G.Hardy
3 1 Chertsey Town v Bookham
Alwyns Lane
 F. Collins
H: J.Pomroy(3)  A: M.Jarman
0 0 Colliers Wood United v Guildford City
Wibbandune Sports Ground
 I. Thompson
0 4 Dorking v Hanworth Villa
Meadowbank Stadium
 S. Borham
 A: L.King  S.Loveridge  B.Reed  D.Whatford  S.Loveridge
1 0 Horley Town v Wembley
The New Defence
 R. Simon
H: B.Herdman
2 0 Molesey v Bedfont
Walton Road
 W. Davis
H: F.Ibranim-Zadeh(2)
1 1 North Greenford United v Chessington & Hook United
Berkeley Fields
 V. Penfold
H: N.Turner  A: T.Bennett  M.Ellis
2 2 Raynes Park Vale v Cove
Prince Georges Fields
 P. Conn
H: G.Bolger  D.Mosley  A: B.Balal(2)
Monday, 12 April 2010
0 0 Epsom & Ewell v Dorking
Merland Rise
 M. Choi
1 0 Guildford City v Ash United
Spectrum Leisure Centre
 A. Morley
H: L.Bradnick
Tuesday, 13 April 2010
4 3 Badshot Lea v Cove
Farnborough FC
 W. Davis
H: M.Griffiths  B.Smith(2)  M.Smith  A: B.Balal  K.During  D.Turner
0 2 Bookham v Hanworth Villa
Meadowbank Stadium
 D. Sheldrake
 A: L.King  B.Reed
1 1 Camberley Town v Chessington & Hook United
Krooner Park
 G. Matthews
H: J.Sills  A: A.Cheadle  A.Heath
0 1 Colliers Wood United v Horley Town
Wibbandune Sports Ground
 J. Paterson
 A: M.Gilbert
4 1 Egham Town v Croydon
Runnymede Stadium
 G. Mays
H: A.Foulser  M.Grave(2)  J.Houghton  A: K.Dalrymple
4 1 Molesey v Raynes Park Vale
Walton Road
 W. Ingram
H: F.Ibranim-Zadeh(2)  S.Sinclair  A.Tawonezvi  A: G.Bolger
0 3 Sandhurst Town v Chertsey Town
Bottom Meadow
 A. Mawby
 A: M.Moody  J.Pomroy  S.Tyson
Wednesday, 14 April 2010
2 1 Guildford City v Epsom & Ewell
Spectrum Leisure Centre
 J. Taafe
H: J.Guilford  J.King  A: R.Burns
Thursday, 15 April 2010
4 1 Bedfont v Horley Town
The Orchard
 M. Ford
H: L.Hind  J.Mngadi  A.Morgan(2)  A: M.Gilbert
1 4 Bookham v Badshot Lea
Meadowbank Stadium
 R. Wells
H: B.Ahmed  A: D.Blake  OG  B.Smith  J.Sowden
0 0 Chessington & Hook United v Ash United
Chalky Lane
 M. Taylor
0 2 Colliers Wood United v Wembley
Wibbandune Sports Ground
 P. Crichlow
 A: P.Shelton  A.Walker
0 4 Cove v Egham Town
Oak Farm
 A. Connor
 A: M.Grave  C.McCarthy  A.Oaks  K.Siabi
1 6 Raynes Park Vale v North Greenford United
Prince Georges Fields
 R. Hailstone
H: L.Cox  A: D.Lawrence  C.Meddes(2)  M.Murray  R.Pither  N.Turner
Saturday, 17 April 2010
5 0 Bedfont v Dorking
The Orchard
 G. Matthews
H: G.Benn  S.Hinds  A.Kpunpamo  J.Shipperley(2)
3 1 Bookham v Ash United
Meadowbank Stadium
 M. Carmichael
H: N.Ayling  J.Harding  M.Jarman
3 4 Chessington & Hook United v Chertsey Town
Chalky Lane
 S. Potter
H: M.Buari(2)  S.Todd  A: S.Goddard  D.Papali  J.Pomroy(2)
0 0 Cove v Banstead Athletic
Oak Farm
 L. Read
0 3 Croydon v North Greenford United
Croydon Arena
 V. Penfold
 A: D.Lawrence(3)  D.Lawrence
3 1 Egham Town v Raynes Park Vale
Runnymede Stadium
 R. Chatfield
H: M.Grave(2)  K.Siabi  A: A.Kabuye
2 2 Epsom & Ewell v Badshot Lea
Merland Rise
 C. Uju
H: R.Burns  K.Hough  A: S.Costello  L.Roberts
1 1 Guildford City v Molesey
Spectrum Leisure Centre
 M. Sarah
H: B.Cain  A: L.Ackerman
0 0 Hanworth Villa v Colliers Wood United
Rectory Meadows
 M. Webb
0 1 Sandhurst Town v Horley Town
Bottom Meadow
 H. Achegenui
 A: M.Gilbert
0 1 Wembley v Camberley Town
Vale Farm
 J. Taafe
 A: J.Sills
Monday, 19 April 2010
0 2 Banstead Athletic v Epsom & Ewell
Merland Rise
 A. Roberts
 A: R.Burns(2)
Tuesday, 20 April 2010
1 4 Ash United v Chertsey Town
Youngs Drive
 M. Choi
H: M.Cousins  A: A.Crossley  D.Papali  J.Pomroy  S.Tyson
0 0 Camberley Town v Badshot Lea
Krooner Park
 F. Collins
0 1 Chessington & Hook United v Guildford City
Chalky Lane
 A. Connor
 A: J.Guilford
1 0 Cove v Bookham
Oak Farm
 J. Ryan
H: B.Balal
1 3 Dorking v Horley Town
Meadowbank Stadium
 D. Sheldrake
H: A.Robinson  A: M.Gilbert  J.Risebrow  D.Tidey
1 0 Egham Town v Molesey
Runnymede Stadium
 C. Uju
H: M.Grave
0 2 Wembley v North Greenford United
Vale Farm
 H. Achegenui
 A: D.Lawrence  R.Pither  N.Turner
Wednesday, 21 April 2010
1 2 Colliers Wood United v Sandhurst Town
Wibbandune Sports Ground
 A. Roberts
H: C.McKoy  A: S.Jeffery  OG
3 2 Raynes Park Vale v Banstead Athletic
Prince Georges Fields
 M. Sarah
H: A.Agyeman  G.Bolger  R.Harmeston  A: S.Patteson-Bohner  D.Sammut
Thursday, 22 April 2010
0 5 Bookham v North Greenford United
Meadowbank Stadium
 C. Santos
 A: G.Senior(4)  R.Welch  R.Welch
0 0 Chessington & Hook United v Epsom & Ewell
Chalky Lane
 R. Wells
 D.Bennett
0 2 Hanworth Villa v Camberley Town
Rectory Meadows
 C. Readett
 A: D.Barnard  J.Sills
Saturday, 24 April 2010
3 1 Badshot Lea v Chessington & Hook United
Farnborough FC
 A. Gray
H: D.Blake  M.Peters  M.Ruffles  A: R.Jackson  C.Goff
2 1 Camberley Town v Croydon
Krooner Park
 D. Jones
H: R.Green  J.Sills  A: K.Dalrymple
3 0 Chertsey Town v Epsom & Ewell
Alwyns Lane
amended result previously shown as 2-0
 A. Roberts
H: S.Belcher  T.O'Regan  D.Papali
1 0 Colliers Wood United v Egham Town
Wibbandune Sports Ground
 A. Groves
H: S.Joseph
1 3 Dorking v Wembley
Meadowbank Stadium
 I. Thompson
H: S.Dieng  A: D.Clinton(3)
5 1 Horley Town v Banstead Athletic
The New Defence
 D. Sheldrake
H: R.Brown  M.Gilbert(2)  N.Jupp  C.Weller  A: A.Moriarty
3 1 Molesey v Bookham
Walton Road
 A. Connor
H: F.Ibranim-Zadeh  J.McShane  M.Riggon  A: S.Currie
3 1 North Greenford United v Sandhurst Town
Berkeley Fields
 S. Potter
H: R.Pither  N.Turner  R.Welch  A: D.Wilde  S.Hillier
1 1 Raynes Park Vale v Hanworth Villa
Prince Georges Fields
 L. Read
H: D.Ellard  A: M.Berryman
Sunday, 25 April 2010
3 0 Guildford City v Cove
Spectrum Leisure Centre
 A. Morley
H: L.Banton-Brown  H.Carnegie  S.Elgar
Tuesday, 27 April 2010
1 4 Badshot Lea v Ash United
Farnborough FC
 M. Oaks
H: M.Smith  A: M.Cousins(3)  G.Evans
0 2 Bedfont v Colliers Wood United
The Orchard
 P. Conn
 A: R.Hughes  S.Joseph
3 0 Camberley Town v Banstead Athletic
Krooner Park
 A. Morley
H: G.Muir  J.Sills(2)
1 0 Chessington & Hook United v Wembley
Chalky Lane
 M. Ford
H: D.Bennett  M.Holley
4 1 Dorking v Cove
Meadowbank Stadium
 C. Readett
H: O.Ahmed  S.Dieng(2)  A.Robinson  A: A.Jeffers
2 4 Egham Town v Chertsey Town
Runnymede Stadium
 R. Wells
H: K.Andrews  C.McCarthy  A: S.Belcher  OG  D.Tarpey  S.Tyson
0 2 Epsom & Ewell v Raynes Park Vale
Merland Rise
 D. Sotimirin
 A: A.Agyeman  D.Ellard
0 1 Molesey v Guildford City
Walton Road
 S. Borham
 A: J.Thoroughgood
2 2 Sandhurst Town v North Greenford United
Bottom Meadow
 G. Mays
H: N.Baker  M.Corbett  A: L.Kenny  R.Pither  J.Sparrowhawk
Thursday, 29 April 2010
2 2 Badshot Lea v Raynes Park Vale
Farnborough FC
 P. Crichlow
H: D.Blake  J.Sowden  A: D.Ellard  D.Mosley
0 2 Banstead Athletic v Bookham
Merland Rise
 D. Sotimirin
 A: M.Jarman  G.Keywood
1 2 Cove v Molesey
Oak Farm
 D. Jones
H: B.Balal  A: J.McShane  A.Tawonezvi
0 4 Dorking v Egham Town
Meadowbank Stadium
 H. Achegenui
 A: J.Houghton  T.Martin  C.McCarthy(2)
3 1 North Greenford United v Bedfont
Berkeley Fields
 M. Taylor
H: D.Lawrence  C.Meddes  M.Murray  A: B.Barton