Go back to LondonMiddx
    Potters Bar United - U13 Trials for 2024/25         Training with Tiernan.com/ Goal Keeper Training         DC Coaching - Looking for a New Coach         Wormley Rovers U14 Reds - Players Wanted         Premierskills FC Vipers - U13 Players Wanted         Elneny Academy - U11 Players Wanted         North Surrey/Middlesex Border Sunday Football League - Season 2024/25         Cheshunt FC U13s Ambers - EJA Trials for 2024/25         Cheshunt FC U13s - JPL League Trials for 2024/25         KASE Football Academy - Trials for 2024/25         Kingston & District Football League 2024/25 - Teams Wanted         Hertford Town Youth FC U10 Pumas - Defenders Wanted         Hoddesdon U11 Hawks - Players Wanted         Cheshunt U11 Blues - Open Training Sessions - Players Wanted         Chiswick Youth FC - U7 to U15 Players Wanted         Harlow Town Youth U14's Hawks - Extra Goalkeeper Wanted         Hitchin Sunday Football League - New Teams Wanted         Elneny Academy - U12 & U14 Players Wanted         Chars Youth - U10s Players Wanted    
Doncaster & District Senior Football League
2006-2007 Season
Sunday, 25 February 2024
Premier Division :  August Fixtures & Results for September October
28 in list
Saturday, 02 September 2006
3 1 Eden Grove v Retford Town
Eden Grove Sports & Athletic Ground
 J. Nicolson  C. Gibson  A. Brailey
H: S.BROWNING  J.MORTON  C.WOOD  A: D.HOUSE
9 0 Hemsworth Alpha 'A' v Swinton Station
Kirkby Road Sports Complex
 M. Graham  N. Gethin  I. Firth
H: A.BILLINGTON  D.CRACKNELL(2)  W.HARRATT(2)  G.HIRST(2)  L.KELLY(2)
10 0 Kinsley Boys 'A' v South Kirkby Colliery
Kinsley Playing Fields
 K. Costello  R. Bryars  K. Mitchell
H: A.DAVIS  S.FOLLETTI  S.HAMMONDS  D.LIDDLE(3)  D.MARSHALL  I.REIDFORD  G.WALKER  M.WRIGHT
2 3 Rossington Main v Upton & Harewood Social
Rossington Main Welfare
 S. Taylor  G. Hall  M. Taylor
H: D.GRIFFITHS(2)  A: A.ELKIN  K.LYNCH(2)
Saturday, 09 September 2006
1 2 Ackworth United v Pontefract Collieries
Carr Bridge Playing Fields
 M. Taylor  K. Mitchell  M. Steele
H: S.HAMPSHIRE  A: A.BIRKETT  S.RODDIS
2 6 Askern Welfare v Mexborough Athletic
Askern Welfare Sports Ground
 K. Costello  A. Padgett  G. Moore
H: J.SOCKETT  S.VINCENT  A: B.ADCOCK  K.ADCOCK(2)  OG  G.PASHLEY  B.WESLEY
7 1 Kinsley Boys 'A' v Swinton Station
Kinsley Playing Fields
 M. Graham
H: A.DAVIS(2)  S.FOLLETTI(2)  S.HAMMONDS  D.LIDDLE  D.MARSHALL  A: H.BARNETT
4 2 Moorland v South Kirkby Colliery
HMP Moorland
 G. Swann  J. Nicolson  S. Main
H: K.BOWRAGE(2)  B.PRATT  J.ROBINSON  A: J.SHAKESPEARE  M.STRINGFELLOW
3 1 Retford Town v Rossington Main
Bolham Sports Ground
 P. Hagan  C. Gibson  C. Meaden
H: M.CHADWICK(3)  A: J.BATCHELOR
5 4 Upton & Harewood Social v Eden Grove
Quarry Lane
 C. Macleod  R. Bryars  A. Hunt
H: P.BAXTER  K.LYNCH  P.O'DONNELL  G.SMITH(2)  A: N.BEARDMORE  T.BREVITT  S.BROWNING  D.TUCKER
Saturday, 16 September 2006
2 3 Bawtry Town v Moorland
HMP Moorland
 P. Hagan  C. Gibson  T. Jackson
H: J.CARTWRIGHT  J.HOLMES  A: K.BOWRAGE(2)  J.ROBINSON
4 1 Hemsworth Alpha 'A' v Upton & Harewood Social
Kirkby Road Sports Complex
 M. Graham  M. Cullingworth  N. Gethin
H: W.HARRATT(2)  M.HUMBERSTONE  L.KELLY  A: K.LYNCH
6 0 Kinsley Boys 'A' v Thorne Town
Kinsley Playing Fields
 K. Costello  C. Meaden  R. Hodson
H: S.HAMMONDS  M.LAFFERTY(2)  D.MARSHALL(3)
2 3 Retford Town v Mexborough Athletic
Bolham Sports Ground
 M. Taylor  M. Steele  A. Padgett
H: L.GALLAGHER  A.SMITH  A: T.DWYER  G.PASHLEY  B.WESLEY
2 1 South Kirkby Colliery v Swinton Station
South Kirkby Welfare
 D. Parkes  S. Taylor  M. Taylor
H: L.DAWES  A.TAYLOR  A: J.NEWTON
Thursday, 21 September 2006
1 3 South Kirkby Colliery v Thorne Town
South Kirkby Welfare
 P. Hagan  S. Main  C. Gibson
H: J.SHAKESPEARE  A: G.DANIELS  A.GREEN  L.SNEAP
Saturday, 23 September 2006
3 1 Ackworth United v Eden Grove
Carr Bridge Playing Fields
 D. Prendergast  G. Moore  A. Padgett
H: J.BOUSKILL  S.HAMPSHIRE  D.HIRST  A: S.BROWNING
4 0 Hemsworth Alpha 'A' v Retford Town
Kirkby Road Sports Complex
 M. Graham  J. Dodd  R. Bryars
H: W.HARRATT  L.KELLY(2)  OG
3 2 Mexborough Athletic v Bawtry Town
Mexborough Athletic Club
 G. Swann
H: K.ADCOCK  K.MANION  G.PASHLEY  A: K.COULDWELL  S.STEPANOWICZ
6 2 Rossington Main v Askern Welfare
Rossington Main Welfare
 J. Nicolson  A. Hunt  M. Steele
H: K.BASHAM  J.BATCHELOR(2)  OG  M.SHAW  G.TELFORD  A: T.BAULK  B.MAGILTON
0 1 Swinton Station v Moorland
HMP Moorland
 K. Costello
 A: K.BOWRAGE
0 6 Upton & Harewood Social v Kinsley Boys 'A'
Quarry Lane
 S. Taylor  R. Turner  M. Taylor
 A: M.LAFFERTY(2)  D.MARSHALL(3)  G.WALKER
Saturday, 30 September 2006
1 4 Eden Grove v Swinton Station
Eden Grove Sports & Athletic Ground
 M. Butler  G. Moore  J. Dodd
H: D.DAWSON  A: D.CROSSLAND  A.McGARRIGLE(3)
6 2 Hemsworth Alpha 'A' v Ackworth United
Kirkby Road Sports Complex
 I. Mallory  A. Brailey  G. Scarrott
H: D.CRACKNELL  W.HARRATT(2)  G.HIRST  L.KELLY  N.TOWLER  A: J.HAMPSHIRE  D.HIRST
2 2 Moorland v Thorne Town
HMP Moorland
 S. Taylor  G. Hall  M. Taylor
H: J.HALL  B.HILL  A: A.GREEN(2)
1 1 Pontefract Collieries v Mexborough Athletic
Pontefract Colliery Ground
 P. Hagan  M. Steele  A. Padgett
H: A.DUNCAN  A: G.PASHLEY
0 2 Rossington Main v Kinsley Boys 'A'
Rossington Main Welfare
 K. Costello  T. Jackson  M. Cullingworth
 A: D.LIDDLE  C.WILSON
5 2 Upton & Harewood Social v South Kirkby Colliery
Quarry Lane
 M. Graham  I. Firth  C. Gibson
H: M.DALEY(2)  C.HAYWOOD  F.JOHNSON  L.SHAW  A: B.HARRISON(2)