Go back to LondonMiddx
    Volenti Academy - Elite Player Technical & Tactical Training         St Albans City FC Academy - Eastern Junior Alliance 2021/22         Borehamwood Youth U15 Crusaders (21/22) - Players Wanted         AFC North Leatherhead - Players Wanted         Hoddesdon Town Youth - Players & Coaches Wanted         St Albans City Youth West U13 - Players Wanted for 2021/22         AC Finchley Youth - Players Wanted for 2021/22         Wodson Park U14 United - Goalkeeper Wanted         St Albans City Youth U13 North - Players Wanted for 2021/22         Harvesters FC - Youth Players Wanted         Barnet Azzurri - Goalkeepers Wanted         Barnet Azzurri - Players Needed         Borehamwood Youth - U16 Players Wanted for 2021/22         Chars Youth U12's (Div 3) - Outfield Players Required         Northwood FC U16's - Players Wanted for 2021/22         St Albans City Youth FC U13's Orient - Players Wanted         Edgware Town FC - Every Monday - New Player Trials EJA U13 for 2021/22         Potters Bar Utd FC U10's Stripes - Players Wanted         Association of Provincial Football Supporters Clubs in London         Potters Bar United U14's - Players Wanted         Potters Bar United U10's - Players Wanted         Potters Bar Town - Players Wanted for U12's 2021/22         Potters Bar United Stripes (Current U12's) - Players Wanted         Cheshunt U16's for 2021/22 - Players Wanted         Looking for Talented & Exciting Players - North London & Herts         Cheshunt U11s Blacks - Players Wanted         New Senior Team Forming - Players Wanted for 2021/22 Hertford Town Youth U12         Ware Lions Current U8s - Goalkeeper Required         Chars Youth U15 (Div One) - Centre Back Required         Welwyn Garden City Youth Hurricanes - U12 - 2021/22 (Premier Division) - Players Wanted         One to One Football Coaching         Cuffley Pumas U13's - Players Required    
York Minster Engineering Football League
2008-2009 Season
Tuesday, 11 May 2021
Premier Division :  July Fixtures & Results for August September
21 in list
Saturday, 23 August 2008
3 2 Hamilton Panthers v Wilberfoss
 A. Marshall  Joe Ballantyne  Graham Boothman
1 6 Haxby United v Copmanthorpe
 O. O'Brien  Malcolm Sunderland  Peter Hartley
5 1 Kartiers (Selby) v Dunnington
 Peter Cook  David Milburn  P. Campbell
3 0 Poppleton United v Malton & Norton
 Mark Dwyer  Steve Nelson  Michael Tyas
0 2 Tate & Lyle Selby v Huntington Rovers
 Ben Ballantyne  A. Atkinson  K. Betteridge
3 5 Tockwith v Dringhouses
 Paul Tomes  Mark Granger  John Pearson
0 2 Wigginton Grasshoppers v Old Malton St Marys
 A. Childs  John Hall  J. Suchecki
Wednesday, 27 August 2008
4 0 Dringhouses v Copmanthorpe
 Graham Freer  Michael Tyas  S. Vale
2 1 Haxby United v Dunnington
 Matthew Cottingham  Alan Dennison  J. Suchecki
0 1 Old Malton St Marys v Hamilton Panthers
 Andy Wood  Graham Boothman  Trevor Wilford
0 3 Poppleton United v Wilberfoss
 Peter Cook  David Griffin  Chris Simpson
0 2 Tate & Lyle Selby v Kartiers (Selby)
 Peter Hartley  John Hall  David Milburn
1 6 Tockwith v Huntington Rovers
 Lester Smith  D. Scoreby  Mark Granger
5 0 Wigginton Grasshoppers v Malton & Norton
 Paul Ballantyne  David King  Joe Ballantyne
Saturday, 30 August 2008
2 4 Hamilton Panthers v Dunnington
 Chris Simpson  Alan Dennison  David Griffin
7 5 Haxby United v Wilberfoss
 Colin Rennison  Mark Granger  John Hall
1 3 Poppleton United v Old Malton St Marys
 Matthew Cottingham  J. Suchecki  Paul Ballantyne
4 1 Tate & Lyle Selby v Malton & Norton
 Ben Ballantyne  Joe Ballantyne  K. Betteridge
0 4 Tockwith v Kartiers (Selby)
 Neil Howlett  John Pearson  M. Taylor
3 2 Wigginton Grasshoppers v Huntington Rovers
 Paul Tomes  Malcolm Sunderland  T. Burn
4 0 York St John University v Copmanthorpe
 A. Godson  David King  Daniel Horsfall