football.mitoo
Go back to LondonMiddx   CrowdScores Logo Appstore Link Google Play Link
Surrey Elite Intermediate Football League
Member of the National League System
2017-2018 Season
Monday, 25 June 2018
Intermediate Division :  August Fixtures & Results for September October
33 in list
Saturday, 02 September 2017
1 2 AFC Cubo v N P L
AFC Cubo
3:00 PM
 N. Clark
H: B.Murphy  A: S.Navarro  S.Smith-Hiebner  N.Smith
0 1 Godalming & Farncombe Athletic v Battersea Ironsides
Godalming Town FC
3:00 PM
 I. Bryant
 A: D.Hunter
0 1 Merrow v Laleham
Merrow FC
3:00 PM
 P. Ashdown
 A: M.Dart  D.Lyon  M.Dart
0 5 Reigate Priory v Chessington KC
Reigate Priory FC 2
3:00 PM
 T. Kirk
 A: M.Howard-Ekum  R.Kinnaird  S.Smith  M.Sterne(2)
1 1 Royal Holloway Old Boys v Tooting Bec
Royal Holloway Old Boys FC
3:00 PM
 C. Wood
H: H.Cobb  A: E.M'Bango  P.Rollings
3 3 Spartans Youth v Ripley Village
Spartans Youth FC
3:00 PM
 M. Coughlan
H: M.Arnold  D.Skinner  G.Stow  A: C.Blanchard  R.Jones  Z.Percival  Z.Percival
3 4 Westside v AFC Spelthorne Sports
AFC Croydon Athletic
3:00 PM
 M. Westlake
H: C.McDonald  T.Webster(2)  A: C.Mackay  T.Sidaoui(2)  F.Tubb  J.Tuck
Saturday, 09 September 2017
1 3 AFC Spelthorne Sports v Reigate Priory
Spelthorne Sports Club
3:00 PM
 E. Chimbima
H: T.Sidaoui  A: J.Bolton(2)  D.Roberts
4 2 Battersea Ironsides v Merrow
Battersea Ironsides FC Sports & Social Club
3:00 PM
 M. Westlake
H: C.Bussetti  N.Gilbert  A.Griffiths  D.Hunter  A: J.Hall  J.Richards  J.Hall
1 1 Chessington KC v Spartans Youth
Tolworth Court Sports Ground (Pitch 3)
3:00 PM
 P. Ashdown
H: R.Jones  A: M.Kyere
0 1 Godalming & Farncombe Athletic v Royal Holloway Old Boys
Godalming Town FC
3:00 PM
 R. Harris
 A: A.Norwood  C.Bartlett
3 3 Laleham v AFC Cubo
Laleham FC
3:00 PM
 M. Coughlan
H: M.Adams  P.Baker  M.Dart  A: J.Guttridge  H.Tulip(2)  P.Baker
4 4 N P L v Ripley Village
NPL FC
3:00 PM
 I. Bryant
H: W.Cain  J.Hill  M.Irwin  S.Navarro  A: C.Blanchard  A.Fleming  L.Jupp  OG  R.Smith  C.Blanchard
Saturday, 16 September 2017
1 2 Battersea Ironsides v Royal Holloway Old Boys
Battersea Ironsides FC Sports & Social Club
3:00 PM
 D. Childs
H: D.Hunter  A: E.Morsia  O.Patterson  O.Patterson
2 1 Godalming & Farncombe Athletic v AFC Cubo
Godalming Town FC
3:00 PM
 M. Feast
H: G.Flint Roberts  J.Stow  A: J.Guttridge  J.Kotecha
4 0 Laleham v AFC Spelthorne Sports
Laleham FC
3:00 PM
 M. Read
H: M.Adams  P.Baker(2)  O.Howes  O.Howes  T.Peel
1 4 N P L v Chessington KC
NPL FC
3:00 PM
 S. Barclay
H: S.Navarro  A: M.Howard-Ekum(3)  R.Jones
7 1 Ripley Village v Reigate Priory
Ripley Village FC
3:00 PM
 G. Tomsett
H: A.Fleming(3)  R.Jones  OG  Z.Percival(2)  A: A.Murphy  A.Fleming
3 0 Tooting Bec v Merrow
Tooting & Mitcham United FC (3G)
3:00 PM
 T. Kirk
H: M.Blenkinsopp  E.M'Bango  P.Oritis  M.Cunningham
1 2 Westside v Spartans Youth
AFC Croydon Athletic
3:00 PM
 N. Clark
H: T.Webster  A: M.Arnold  N.Majeed
Saturday, 23 September 2017
0 2 AFC Spelthorne Sports v AFC Cubo
Spelthorne Sports Club
3:00 PM
 D. Vernon
 A: R.Davies  T.Shaw  J.Gregory
2 3 Chessington KC v Godalming & Farncombe Athletic
Tolworth Court Sports Ground (Pitch 3)
3:00 PM
 M. Westlake
H: A.Cheadle(2)  A: D.Wheeler(3)  M.Terry
1 0 Laleham v Westside
Laleham FC
3:00 PM
 M. Coughlan
H: M.Dart  J.McEwan
2 3 Ripley Village v Battersea Ironsides
Ripley Village FC
3:00 PM
 E. Chimbima
H: C.Blanchard  Z.Percival  A: W.Chapman  N.Gilbert  E.Kendall  A.Pitt
8 0 Royal Holloway Old Boys v Reigate Priory
Royal Holloway Old Boys FC
3:00 PM
 C. Edgcombe
H: C.Bartlett  H.Cobb(3)  P.Gilmour  E.Morsia  M.O'Grady  C.Watts  C.Bartlett
2 0 Spartans Youth v Merrow
Spartans Youth FC
3:00 PM
 D. Childs
H: N.Majeed  J.Otadende  C.Loving
Saturday, 30 September 2017
2 1 AFC Cubo v Royal Holloway Old Boys
AFC Cubo
3:00 PM
 J. Crichlow
H: J.Guttridge  O.Perkins  A: H.Cobb
1 1 AFC Spelthorne Sports v Chessington KC
Spelthorne Sports Club
3:00 PM
 M. Coughlan
H: K.Robinson  A: R.Jones
3 0 Battersea Ironsides v Reigate Priory
Battersea Ironsides FC Sports & Social Club
3:00 PM
 N. Clark
H: C.Bussetti  N.Gilbert  D.Winch
2 2 Merrow v Westside
Merrow FC
3:00 PM
 A. Mawby
H: J.Richards  B.Stewart  A: J.Walters  T.Webster  B.Stewart
4 2 N P L v Godalming & Farncombe Athletic
NPL FC
3:00 PM
 M. Read
H: W.Cain  S.Gibson  S.Navarro  J.Smith  A: J.Kotecha  F.Onabanjo  T.Gardner
1 3 Spartans Youth v Laleham
Spartans Youth FC
3:00 PM
 M. Westlake
H: N.Majeed  A: M.Adams  M.Dart  D.Gethin  P.Bartholomew
3 2 Tooting Bec v Ripley Village
Tooting & Mitcham United FC (3G)
3:00 PM
 D. Childs
H: E.M'Bango  K.Patel  T.Scriven  A: R.Jones(2)  M.Barbieri