football.mitoo
Go back to LondonMiddx   CrowdScores Logo Appstore Link Google Play Link
Surrey Elite Intermediate Football League
Member of the National League System
2017-2018 Season
Monday, 25 June 2018
Intermediate Division :  September Fixtures & Results for October November
25 in list
Saturday, 07 October 2017
1 1 Godalming & Farncombe Athletic v Tooting Bec
Godalming Town FC
3:00 PM
 E. Chimbima
H: D.Wheeler  A: P.Oritis
0 2 Laleham v Battersea Ironsides
Laleham FC
3:00 PM
 N. Clark
 A: A.Nyenwe  R.Richardson
1 5 Merrow v AFC Cubo
Merrow FC
3:00 PM
 M. Read
H: J.Hall  A: J.Guttridge  O.Perkins(4)
0 2 Ripley Village v AFC Spelthorne Sports
Ripley Village FC
3:00 PM
 M. Westlake
 A: I.Hristov  K.Robinson  J.Brightman  I.Hristov
2 0 Royal Holloway Old Boys v Spartans Youth
Royal Holloway Old Boys FC
3:00 PM
 T. Kirk
H: H.Cobb  A.Hassan  S.Scott
2 1 Westside v N P L
AFC Croydon Athletic
3:00 PM
 D. Childs
H: D.Hopkins  E.Whitely  A: S.Navarro
Saturday, 14 October 2017
2 5 AFC Cubo v Chessington KC
AFC Cubo
3:00 PM
 D. Childs
H: H.Chadwick  M.Laing  A: A.Cheadle  R.Kinnaird(2)  S.Smith  M.Sterne
1 0 AFC Spelthorne Sports v Royal Holloway Old Boys
Spelthorne Sports Club
3:00 PM
 M. Read
H: T.Sinclair
3 0 Battersea Ironsides v Westside
Battersea Ironsides FC Sports & Social Club
3:00 PM
 M. Westlake
H: W.Chapman(2)  R.Richardson
5 2 N P L v Laleham
NPL FC
3:00 PM
 S. Matthews
H: W.Cain  J.Hill(2)  N.Masters  S.Navarro  A: M.Adams  OG  J.Hill
0 1 Reigate Priory v Merrow
Reigate Priory FC 1
3:00 PM
 C. Wood
 A: C.Moda  D.Lyon
3 5 Spartans Youth v Tooting Bec
Spartans Youth FC
3:00 PM
 M. Coughlan
H: N.Majeed(3)  A: E.M'Bango(2)  J.Ogidi(2)  K.Patel
Saturday, 21 October 2017
2 6 Battersea Ironsides v AFC Cubo
Battersea Ironsides FC Sports & Social Club
3:00 PM
 J. Crichlow
H: N.Gilbert  E.Kendall  A: O.Perkins(2)  M.Torr  H.Tulip(3)
1 2 Chessington KC v Westside
Tolworth Court Sports Ground (Pitch 3)
3:00 PM
 C. Edgcombe
H: M.Sterne  A: K.McGuigan  J.Walters
5 0 Godalming & Farncombe Athletic v Reigate Priory
Godalming Town FC
3:00 PM
 A. Mawby
H: M.Anton(2)  J.Fuller  M.Terry  D.Wheeler  J.Stow
2 3 Laleham v Ripley Village
Laleham FC
3:00 PM
 D. Childs
H: M.Adams  R.Curtis  A: L.Haskell(2)  R.Jones  C.Baker  J.Felgate
0 4 Merrow v AFC Spelthorne Sports
Merrow FC
3:00 PM
 M. Westlake
 A: L.Richards  R.Smith(2)  F.Tubb  F.Tubb
3 2 Royal Holloway Old Boys v N P L
Royal Holloway Old Boys FC
3:00 PM
 T. Kirk
H: P.Gilmour  E.Morsia(2)  A: E.Munday  S.Navarro  E.Morsia  B.Gallifent
Saturday, 28 October 2017
5 0 AFC Cubo v Reigate Priory
AFC Cubo
3:00 PM
 M. Westlake
H: H.Chadwick  J.Guttridge(3)  H.Tulip
1 2 Battersea Ironsides v Chessington KC
Battersea Ironsides FC Sports & Social Club
3:00 PM
 C. Angol
H: W.Chapman  A: R.Kinnaird  M.Sterne
1 2 N P L v AFC Spelthorne Sports
NPL FC
3:00 PM
 M. Coughlan
H: S.Navarro  A: B.Buzzard  R.Smith  I.Anderson  F.Tubb
5 1 Ripley Village v Merrow
Ripley Village FC
3:00 PM
 A. Mawby
H: T.Cairns  H.Ehani  A.Fleming  R.Jones  A.Pitt  A: O.Hennem  J.Felgate  J.Glover
2 3 Spartans Youth v Godalming & Farncombe Athletic
Spartans Youth FC
3:00 PM
 D. Childs
H: M.Arnold  T.Bokuia  A: J.Stow  M.Terry  D.Wheeler  M.Terry
4 0 Tooting Bec v Laleham
Tooting & Mitcham United FC (3G)
3:00 PM
 I. Bryant
H: E.M'Bango(2)  D.Ogunmade  P.Oritis
0 2 Westside v Royal Holloway Old Boys
AFC Croydon Athletic
3:00 PM
 A. Goodrich
 A: P.Gilmour  E.Morsia  R.Attreed