Go back to LondonMiddx
    Edmonton Rangers U18 Cobras - Goalkeeper and Players Wanted         APB Academy U15's - Players Wanted         Everett Rovers U18's - Goalkeeper and Outfield Players Wanted         Croxley Green FC U18 White - Players Wanted         East Herts Youth U15s - Striker Wanted         Borehamwood U13 Knights - Players Wanted for 2020/21         Potters Bar Utd U10's - Goalkeeper Wanted         Royston Town Youth - Players Wanted         Wormley Rovers U14 Girls - Players Wanted for 2020/21         HDYFC U16's - Players Wanted         Everett Rovers U15s - Goalkeeper and Outfield Players Wanted         Cuffley Youth Dragons U14 - Players Wanted         Harpenden Colts Hawks U17 - Players Wanted for 2020/21         Alexandra Park Youth FC Seeks New Players         Potters Bar Town (Whites) U15s - Players Wanted for 2020/21         Garston Boys FC U13's - Players Wanted         Broxbourne Borough Youth FC U16s - Goalkeeper & Striker Wanted for 2020/21         Ware Youth FC U13 Blues - Players Wanted         Are you a Coach who needs New Coaching Ideas & Sessions?         St Albans City Youth U18 South - Players Wanted for 2020/21         Colney Heath U13 Magpies - Outfield Players & Goalkeeper Wanted         Ware Lions U10s - Players Required for 2020/21         Barnet Azzurri U9 & U11 - Goalkeepers Needed         Barnet Azzurri - Players Wanted for 2020/21         Cheshunt FC U15's - Players Wanted for 2020/21         Edgware Town FC & Aldenham FC U11s, U12s & U13s - Players Wanted for 2020/21         Cuffley FC Stars - Under 11 Players Wanted for 2020/21         Woodys & Ebogs Youth FC U14's - Goalkeeper Wanted         Woodys & Ebogs Youth FC - U7's, U9's & U11's Players Wanted         WFC Westfield Football Academy - Players Wanted for 2020/21         Hertford Town Youth FC (Harts) U15s - Players Wanted for 2020/21         Berkhamstead FC - Proven Strikers & Players Required         St Albans City Youth U12 West - Player Wanted for 2020/21         Welwyn Garden City Youth Hurricanes - U11 Players Wanted for 2020/21         Hertfordshire Regional Talent Centre - U12 Trials         1 to 1 Small Group and Team Coaching         Harvesters FC - Players Wanted for 2020/21         Elite Feet Royals FC - Players Wanted (Girls)         Elite Feet FC - Players Wanted in All Age Groups         Cheshunt Blacks U14's - Looking for a Goalkeeper for 2020/21         One to One Football Coaching         Whetstone Wanderers Leopards U18’s - Players Wanted for 2020/21         Premierskills FC - U7, U8, U11 Players Wanted         Chorleywood Common Youth FC - U16s Players Required for 2020/21    
Cherry Red Books Middlesex County Football League
Member of the National League System
2017-2018 Season
Saturday, 11 July 2020
Premier Division :  October Fixtures & Results for November December
16 in list
Saturday, 04 November 2017
8 5 FC Assyria v Pitshanger Dynamo
Osterley Sports Club (Pitch #1)
 D. Jenic  M. Jenic  Marko Jenic
H: B.Butt(2)  A.Isaac  G.Isaac(3)  E.Simon(2)  A: S.Carro  A.Clark(2)  G.Flanagan  D.Jones  G.Isaac  S.Carro
1 4 Stonewall v Sporting Hackney
Barn Elms Playing Fields
Note: AR's changed 2250hrs 30/10/17 Les Morgan unavailable (JN)
 D. Samuels  G. Pope  N. Andrea
H: G.Volis  A: A.Alonso  J.Anderson  S.Edwards  L.O'Hara  A.Alonso
4 0 Tottenham Hale Rangers v Hillingdon
Fredrick Knight Sports Ground
Note: Referee changed 1430hrs 31/10/17 (JN)
 E. McKenzie  C. Love  G. Smith
H: D.Boateng  E.Dampha  C.Ebonnie  S.Jibril  T.Coffey
Saturday, 11 November 2017
1 0 Brentham v South Kilburn
Brentham Club
Note: AR1 appointed 1510hrs 9/11/17 (JN)2nd assit added 12:05 11/11/17 (SCH)
 C. David  S. Toki  T. Silverston
H: D.Keenan  D.Keenan
3 1 FC Assyria v British Airways
Osterley Sports Club (Pitch #1)
Note: AR2 appointed 2015hrs 10/11/17 (JN)
 R. Reid  K. Rea  R. Hazell
H: B.Butt  A.Isaac  G.Isaac  A: A.Jones  H.Baki  H.Pasma
3 2 Indian Gymkhana Club v Kensington Dragons
Indian Gymkhana Sports Club
 R. Simon  G. Pope  TBA2
 A: O.Gloria  D.Royes  B.Church
3 3 Tottenham Hale Rangers v Stonewall
Fredrick Knight Sports Ground
 C. Henry  M. McPherson  R. Jacobs
H: D.Boateng  C.Ebonnie  B.Isofa  A: D.Edward  N.Nakhli  G.Volis  B.Isofa  N.Nakhli
Saturday, 18 November 2017
3 3 C.B. Hounslow United Reserves v Hillingdon
CB Hounslow Sports Club
 I. Skull  TBA1  TBA2
H: B.McWilliam(3)  A: F.Altomare  G.Berry  N.Ely  T.Coffey
5 4 Cricklewood Wanderers v FC Assyria
Wembley FC
 N. Hickes  TBA1  TBA2
H: A.Emeh  A.Flanore(4)  A: B.Butt  G.Isaac(3)  A.Flanore
6 2 Pitshanger Dynamo v Tottenham Hale Rangers
Hanwell Town FC
 N. Glavin  TBA1  TBA2
H: S.Carro  A.Clark  G.Flanagan  G.Miley(3)  A: A.Habib  S.Dolan
1 3 Sporting Hackney v Indian Gymkhana Club
Hackney Marshes
2nd assistant appointed-Gary Smith moved onto Anagrams fixture via JN (SCH)
 S. Aina  TBA1  A. Yahiaoui
H: D.Portsmouth  A: P.Kang  S.Liddar(2)  S.Liddar
0 0 Stonewall v Lampton Park
Barn Elms Playing Fields
 D. Ossei-Owusu  TBA1  TBA2
 C.Rice  W.Sohail
Saturday, 25 November 2017
0 5 Hillingdon v Pitshanger Dynamo
Brunel University Sports Complex
Note: Referee changed 0930hrs 22/11/17 James Keane on London FA County Cup. AR's added to this match (JN)
 G. Pope  M. Jenic  Marko Jenic
 A: T.Cummings  D.Jones(2)  G.Miley  M.Roche  T.Coffey  D.Jones
2 2 Lampton Park v C.B. Hounslow United Reserves
Osterley Sports Club (Pitch 4)
Note: Unfortunately had to relocate AR's on this match 0930hrs 22/11/17 (JN)
 A. Cox  TBA1  TBA2
H: D.Hillman  N.Jongthep  A: B.McWilliam  M.Peters
1 3 South Kilburn v Cricklewood Wanderers
Osterley Sports Club (Pitch #1)
no result
 N. Hickes  TBA1  TBA2
H: E.Scarlett  A: A.Emeh(2)  A.Flanore  A.Emeh
3 2 Tottenham Hale Rangers v Kensington Dragons
Fredrick Knight Sports Ground
Note: AR1 changed 2120hrs 21/11/17 Emile Mckenzie unavailable (JN)
 D. Ossei-Owusu  C. Love  G. Smith
H: E.Dampha  C.Ebonnie  O.Ofori  A: J.Nieto Ballesteros(2)  J.Nieto Ballesteros