Go back to LondonMiddx   CrowdScores Logo Appstore Link Google Play Link
Spartan South Midlands Football League
Member of the National League System
2003-2004 Season
Friday, 20 April 2018
Match Day :  Wednesday, 03 Sep 2003 Saturday, 06 September 2003 Tuesday, 09 Sep 2003
Players Suspended
There are 38 matches
2 1 Bedford United & Valerio v Raunds Town [ First Round Qualifying ]
H: B.Velobar  G.Williams
1 3 Broxbourne Borough V&E v Leverstock Green [ First Round Qualifying ]
H: D.Ward  A: T.Beamish  L.Johnson  T.Sears
1 3 Colney Heath v Wisbech Town [ First Round Qualifying ]
H: G.Arthur
3 0 Kempston Rovers v Ruislip Manor [ First Round Qualifying ]
1 6 St Ives Town v Greenacres (Hemel) [ First Round Qualifying ]
 A: J.Armstrong  C.Bowe  J.Carter(2)  C.McMahon  F.Nevin
3 2 Stansted v Harpenden Town [ First Round Qualifying ]
 A: G.Guile  A.Price
Challenge Trophy
0 8 014 Caddington v Langford [ Round 1 ]
Match Report
Premier Division
4 2 Biggleswade Town v Hanwell Town
H: M.Phillips(4)  A: A.Patton  S.Smith
2 3 Harefield United v London Colney
H: A.Galloway  R.Ursell  A: M.Farrow  S.Flain  W.Taylor
1 4 Haringey Borough v Beaconsfield SYCOB
H: J.Fung  A: L.Callender(3)  K.Cotton
1 3 Hillingdon Borough v Potters Bar Town
H: J.O'Neil  A: J.Cross  A.Martin  L.Talbot
0 2 Royston Town v Holmer Green
 A: D.Wheeler-Smith  M.Woodrow
Division One
1 2 Ampthill Town v Cockfosters
H: A.Hill  A: R.Duckworth(2)
1 4 Brache Sparta v Buckingham Athletic
H: A.Ashforth  A: G.Hawkins(3)  J.Whitworth
0 0 Brimsdown Rovers v The 61 FC
2 1 Haywood United v Tring Athletic
H: D.Jones  R.Paul  A: A.Skyers
2 3 Kings Langley v New Bradwell St Peter
H: S.Gallagher  M.Smith  A: K.Holland  P.Sloley(2)
1 2 Pitstone & Ivinghoe v Biggleswade United
0 2 Shillington v Welwyn Garden City
 A: D.Franklin  J.Robinson
3 2 Stony Stratford Town v Sun Postal Sports
H: B.Bellhouse  T.Hill  R.Sharpe  A: C.Magill  P.Turner
Division Two
2 1 Amersham Town v Abbey
H: A.Gaye  S.Poulter
0 1 Kent Athletic v Risborough Rangers
 A: R.Sinfield
1 3 Kentish Town v Mursley United
H: D.Dawson  A: P.Ericson  P.Stone(2)
0 2 Markyate v Old Bradwell United
3 2 Padbury United BTFC v Flamstead
H: C.Caldwell  A.Smith  L.Williams  A: C.Downey  L.Mileham
1 2 Winslow United v Old Dunstablians
Reserve Division One
1 4 Cockfosters Reserves v Haywood United Reserves
4 2 Dunstable Town 98 Reserves v Royston Town Reserves
3 1 Leverstock Green Reserves v Langford Reserves
1 1 London Colney Reserves v Kings Langley Reserves
0 2 Tring Athletic Reserves v Holmer Green Reserves
Reserve Division Two
1 2 Abbey Reserves v Markyate Reserves
2 0 Buckingham Athletic Reserves v Pitstone & Ivinghoe Reserves
2 3 Mursley United Reserves v Ampthill Town Reserves
1 2 New Bradwell St Peter Reserves v Amersham Town Reserves
8 1 Risborough Rangers Reserves v Flamstead Reserves
5 0 Welwyn Garden City Reserves v Winslow United Reserves
Miscellaneous
1 1 Old Bradwell United Reserves v Sun Postal Sports Reserves
 
Please click here for the Fixtures & Results for Saturday, 06 September 2003 in Microsoft Excel format - Click here to include Goalscorers
Please click here to receive a Printer Friendly email of the Fixtures & Results for Saturday, 06 September 2003.
These teams without fixtures are available to play unless shown as
Prem
1. Brook House
2. Hoddesdon Town
3. St Margaretsbury
Div2
4. Arlesey Athletic
5. Cranfield United
6. Crawley Green
7. Totternhoe
ResD1
8. Colney Heath Reserves
9. Harpenden Town Reserves
10. Stony Stratford Town Reserves