There are 29 matches
|
|
Anagram Records Feeder Leagues Trophy |
2
|
3
|
Harpenden Town
v
White Ensign
[ Quarter Final ]
3:00 PM
Attendance 50
|
|
|
H:
J.Harvey
H.Hunt
|
|
|
Beds FA - Intermediate Cup |
0
|
5
|
Bar 32 (Luton)
v
AFC Dunstable Reserves
[ Semi Final ]
2:30 PM
|
|
|
A:
O.Buckley(2)
A.Leslie
G.Thompson(2)
|
|
|
Herts FA - Senior Centenary Trophy |
1
|
1
|
Baldock Town
v
Letchworth Garden City Eagles
[ Semi Final ]
[ Away Win on penalties ]
3:00 PM
Attendance 123
AET, 6-7 on penalties
|
|
|
H:
J.Gregson
|
|
|
National Christian Cup |
-
|
A
|
St Columbas (Liverpool)
v
Clean Slate
[ Quarter Final ]
[ Away Win was awarded ]
2:00 PM
|
|
|
|
|
|
Reserve Challenge Trophy |
1
|
2
|
028
Cockfosters Reserves
v
Risborough Rangers Reserves
[ Quarter Final ]
3:00 PM
|
|
|
H:
B.Sayers
A:
J.Carter
M.Clark
|
|
|
Division Two Cup |
9
|
1
|
013
Hale Leys United
v
Grendon Rangers
[ Semi Final ]
1:30 PM
Attendance 58
|
|
|
H:
A.Bell
T.Brindley(2)
S.Coles(2)
S.Garbutt
A.Woodfine(3)
A:
J.Walls
A.Woodfine
|
0
|
1
|
014
Kent Athletic
v
Old Bradwell United
[ Semi Final ]
2:00 PM
Attendance 61
AET
|
|
|
A:
B.Rooney
D.Willett
|
|
|
Premier Division |
2
|
1
|
Ampthill Town
v
Hillingdon Borough
3:00 PM
Attendance 35
|
|
|
H:
B.Butler
D.Butler
A:
A.Hickey
|
2
|
3
|
Biggleswade United
v
Wembley
3:00 PM
Attendance 78
|
|
|
H:
S.Nair
O.Peters
A:
A.Dinham(2)
J.Wright
T.Cookman
|
0
|
2
|
Harefield United
v
Sun Sports
3:00 PM
Attendance 59
|
|
|
A:
C.Lynskey(2)
|
1
|
1
|
Hertford Town
v
AFC Dunstable
3:00 PM
Attendance 112
AFC Dunstable -1
point
Match abandoned after 90 minutes with score at 1-1. Result to stand as per management committee meeting 15th May. AFC Dunstable deducted 1 point.
|
|
|
H:
L.Rose
A:
W.Mills
|
1
|
3
|
Leverstock Green
v
Berkhamsted
3:00 PM
Attendance 58
|
|
|
H:
D.Gardner
A:
E.Canham
A.Mannion
A.Morrissey
L.O'Keefe
|
1
|
0
|
London Colney
v
Cockfosters
3:00 PM
Attendance 48
|
|
|
H:
OG
|
5
|
1
|
Oxhey Jets
v
Colney Heath
3:00 PM
Attendance 54
|
|
|
H:
L.Armitt(3)
S.Armstrong
L.Beardsworth
A:
C.Lawrence
|
|
|
Division One |
4
|
2
|
Codicote
v
Stony Stratford Town
3:00 PM
Attendance 24
|
|
|
H:
S.Stephenson(3)
J.Tyler
A:
B.King
L.Moore
|
0
|
1
|
London Lions
v
Southall
3:00 PM
Attendance 22
|
|
|
A:
E.Teberen
N.Landesberg
A.Asare
|
3
|
0
|
Risborough Rangers
v
Winslow United
3:00 PM
Attendance 105
|
|
|
H:
L.Clarke
M.Griggs
D.Stenning
|
4
|
1
|
Welwyn Garden City
v
Arlesey Town Reserves
Attendance 60
|
|
|
H:
M.Arnott
J.Dekanski
J.Norris
OG
A:
K.Dempsey
R.Mendes
|
|
|
Division Two |
2
|
1
|
Mursley United
v
Wolverton Town
2:00 PM
Attendance 39
|
|
|
H:
P.Hollingsworth
L.Wheeler
A:
D.Reynolds
|
4
|
1
|
Pitstone & Ivinghoe
v
Aston Clinton
2:00 PM
Attendance 34
|
|
|
H:
P.Aquila
G.Armstrong(2)
J.Elliott
A:
C.Stapleton
|
0
|
1
|
Tring Corinthians
v
Brimsdown
2:00 PM
Attendance 20
|
|
|
A:
O.Akinwande
|
|
|
Reserve Division South & East |
1
|
4
|
Hoddesdon Town Reserves
v
Welwyn Garden City Reserves
3:00 PM
|
|
|
H:
B.Murray
A:
J.Bliss
A.Osobu(2)
J.Tring
A.Molinari
|
1
|
0
|
Langford Reserves
v
Harpenden Town Reserves
3:00 PM
|
|
|
H:
B.Stocker
|
2
|
1
|
Stotfold Reserves
v
Codicote Reserves
3:00 PM
|
|
|
H:
M.Ellis
A.Pennington
A:
L.Radley
|
|
|
Reserve Division North & West |
H
|
-
|
Buckingham Athletic Reserves
v
Pitstone & Ivinghoe Reserves
[ Home Win was awarded ]
3:00 PM
|
|
|
|
2
|
6
|
Old Bradwell United Reserves
v
Stony Stratford Town Reserves
2:00 PM
|
|
|
H:
P.Bentley
O.Oifoh
A:
I.Anomneze(2)
S.Callear
I.Kampas
A.Mayne(2)
O.Oifoh
|
0
|
0
|
The 61 FC (Luton) Reserves
v
Crawley Green Reserves
2:00 PM
|
|
|
J.Frost
|
2
|
2
|
Totternhoe Reserves
v
Holmer Green Reserves
2:00 PM
|
|
|
H:
C.Blennerhassett(2)
A:
M.Benning
P.Lindsay
|
|
|
Miscellaneous |
5
|
1
|
New Bradwell St Peter
v
Ealing Town
3:00 PM
Attendance 20
|
|
|
H:
D.Bevis
C.Collins
C.Flanagan(2)
L.Nurse
A:
A.Coku
A.Coku
|
|