There are 30 matches
|
|
Berks & Bucks FA - Intermediate Cup |
4
|
1
|
New Bradwell St Peter
v
Buckingham Town
[ Round 4 ]
3:00 PM
Attendance 37
|
|
|
H:
L.Delahaye(2)
C.Flanagan
M.Risby
|
|
|
Berks & Bucks FA - Junior Cup |
0
|
2
|
Wycombe Athletic
v
Risborough Rangers Reserves
[ Round 4 ]
|
|
|
A:
M.Clark(2)
M.Clark
|
|
|
West Herts St Mary's Cup |
1
|
2
|
Oxhey Jets
v
Sun Sports
[ Quarter Final ]
3:00 PM
Attendance 42
|
|
|
H:
L.Armitt
A:
S.Bonner
A.Lewis
|
|
|
Division Two Cup |
2
|
8
|
012
Ealing Town
v
Grendon Rangers
[ Quarter Final ]
1:30 PM
Attendance 6
|
|
|
H:
N.Rose(2)
A:
D.Cross
S.Leonard
T.Leonard
A.Perna(3)
A.Prescott
J.Walls
N.Rose
T.Leonard
|
|
|
Premier Division |
3
|
0
|
AFC Dunstable
v
Kings Langley
3:00 PM
Attendance 94
|
|
|
H:
C.Francis
J.Hall(2)
|
3
|
0
|
Ampthill Town
v
Hoddesdon Town
3:00 PM
Attendance 59
|
|
|
H:
D.Butler(2)
D.Dummett
|
2
|
3
|
Berkhamsted
v
Biggleswade United
3:00 PM
Attendance 88
|
|
|
H:
J.Chamberlain
R.Laville
A:
J.Boyd(2)
S.Nair
|
1
|
0
|
Colney Heath
v
Tring Athletic
3:00 PM
Attendance 61
|
|
|
H:
B.Awad
|
0
|
3
|
Hadley
v
London Colney
3:00 PM
Attendance 34
|
|
|
A:
D.Fitzgerald
R.Gallagher
S.Geraldes
|
6
|
2
|
Harefield United
v
Cockfosters
3:00 PM
Attendance 31
|
|
|
H:
D.Bennell
B.Gill
L.Hind
T.Hunt
H.Newman
R.Pither
A:
J.Adeoye
J.Blackmore
|
3
|
2
|
Holmer Green
v
Hillingdon Borough
3:00 PM
Attendance 49
|
|
|
H:
G.Lines
A.Shed
R.Wallace
A:
G.Edwards
R.Gradwell
|
4
|
1
|
St Margaretsbury
v
London Tigers
3:00 PM
Attendance 36
|
|
|
H:
K.Ashwood(2)
L.Roberts
M.Summers
A:
J.Larab
S.Panagiotou
|
1
|
2
|
Stotfold
v
Leverstock Green
3:00 PM
Attendance 82
|
|
|
H:
S.Herr
A:
C.Pinching
B.Smith
D.Cruickshank
|
3
|
0
|
Wembley
v
Hertford Town
3:00 PM
Attendance 44
|
|
|
H:
Y.Fehmi-Gil(2)
Z.Gangadeen
|
|
|
Division One |
0
|
3
|
Amersham Town
v
London Lions
3:00 PM
Attendance 35
|
|
|
A:
T.Gold
J.Kennet(2)
T.Gold
|
1
|
3
|
Bush Hill Rangers
v
Codicote
3:00 PM
Attendance 18
|
|
|
H:
T.Richmond
A:
B.L'Honore
J.Mason(2)
|
3
|
2
|
Edgware Town
v
Buckingham Athletic
3:00 PM
Attendance 66
|
|
|
H:
A.Ali
J.Molloy
L.Simon
A:
M.Cruse
P.Martin
L.Simon
|
0
|
2
|
Langford
v
FC Broxbourne Borough
3:00 PM
Attendance 36
|
|
|
A:
L.Brennan
M.Brennan
F.Dooling
|
2
|
0
|
Stony Stratford Town
v
Chesham United Reserves
3:00 PM
Attendance 35
|
|
|
H:
I.Anomneze
S.Callear
|
2
|
2
|
Winslow United
v
Harpenden Town
3:00 PM
Attendance 53
|
|
|
H:
J.Bishop
H.Mercer
A:
C.Gould
S.Henderson
|
|
|
Division Two |
2
|
3
|
Old Bradwell United
v
Mursley United
2:00 PM
Attendance 38
|
|
|
H:
A.Rooney
B.Rooney
A:
A.Collard
T.Kennard
J.Wardell
D.Willett
|
1
|
2
|
Pitstone & Ivinghoe
v
Kent Athletic
2:00 PM
Attendance 41
|
|
|
H:
H.Elliott
A:
S.Richards(2)
K.Gudgin
|
1
|
9
|
Willen
v
Brimsdown
2:00 PM
Attendance 16
|
|
|
H:
J.Ryan
A:
O.Akinwande
B.Devyne
R.Gabriel(6)
A.Rowe
J.Green
|
|
|
Reserve Division South & East |
0
|
1
|
Hoddesdon Town Reserves
v
Baldock Town Reserves
3:00 PM
|
|
|
A:
L.Harman
S.Evans
|
2
|
2
|
London Colney Reserves
v
Langford Reserves
3:00 PM
|
|
|
H:
C.Davey
OG
A:
J.Cranwell(2)
|
4
|
2
|
Sun Sports Reserves
v
Codicote Reserves
3:00 PM
|
|
|
H:
C.Donaldson
D.Griggs
N.Kelly
R.Luke
A:
J.Coxall
A.Dean
|
4
|
3
|
Welwyn Garden City Reserves
v
Oxhey Jets Reserves
3:00 PM
|
|
|
H:
J.Bliss
L.Nymn
A.Osobu(2)
A:
A.Amoah
L.Wells(2)
J.Horwood
|
|
|
Reserve Division North & West |
4
|
0
|
AFC Dunstable Reserves
v
The 61 FC (Luton) Reserves
2:00 PM
|
|
|
H:
R.Adams
O.Buckley(3)
A.Lewis
|
1
|
2
|
Buckingham Athletic Reserves
v
Totternhoe Reserves
3:00 PM
Totternhoe Reserves -3
points
Totternhoe played two ineligible players signed on the day.
|
|
|
H:
A.Robinson
A:
K.Richards
|
|
|
Miscellaneous |
4
|
1
|
Harpenden Town Reserves
v
Wodson Park Reserves
3:00 PM
|
|
|
H:
W.Bates
J.Collins
R.Zekri(2)
A:
R.Burke
|
|