fmlogo
2017-2018 Season
Cherry Red Books Middlesex County Football League
Saturday, 09 December 2017
The Jim Rogers President's Division One Cup: PFC Victoria London AEK London ; FC Deportivo Galicia Reserves 0 Fire United Christian 5;
The H & D Division Two Challenge Cup: West SL Benfica 2 Heston Bombers 5; Harrow Bhoys 0 AFC Hanwell & Hayes 4;
Jeff Nardin & Combination Cup: AFC Heathrow 1 Hendon Springfield 10;
Premier Division: Cricklewood Wanderers 8 South Kilburn 0; Hillingdon 2 Brentham 5; Indian Gymkhana Club 2 Lampton Park 2; Kensington Dragons 6 Stonewall 2; Pitshanger Dynamo 3 British Airways 4; Tottenham Hale Rangers 3 FC Assyria 1;
MCFL Saturday Division One (Central and East): AFC United 14 SJ Global United 1; Hackney Wick Reserves 3 The Wilberforce Wanderers 3; London United 0 J L Rovers 3; NW London FC 2 London Samurai Utd 2;
MCFL Saturday Division One West: Alpha & Omega 0 Larkspur Rovers 7; New Hanford A FC IGK (formerly Indian Gymkana Res) ; North Acton 2 Kodak (Harrow) 3; VOS 4 Chape London 1;
MCFL Saturday Division Two: Harrow Rangers 3 C.B. Hounslow United 3rds 1; Hillingdon Abbots 2 Sudbury Court 0; Hilltop 4 St Nicholas 0; Western Athletic 5 Cranford Park 0;
MCFL Saturday Combination: Brentham Reserves 3 Pitshanger Dynamo Reserves 2; C.B. Hounslow United 5ths 0 London Titans 0; Lampton Park Reserves H Hillingdon Reserves -; LNER 6 Centenary Park 0; Ruislip 3 Stonewall Reserves 3;
The Jeff Nardin Division: Barnet and Harrow 0 Real Rangers 11; C.B. Hounslow United 4ths 3 New Queens Park 3; Kodak (Harrow) Reserves 2 Kensington Dragons Reserves 3; South Kilburn Reserves H Old Vaughanians 4ths -; Speedy United 0 Ruislip Town 3;

The Jim Rogers President's Division One Cup
[Round 2] PFC Victoria London v AEK London
[Round 2] FC Deportivo Galicia Reserves 0 v 5 Fire United Christian
The H & D Division Two Challenge Cup
[Quarter Final] West SL Benfica 2 v 5 Heston Bombers
[Quarter Final] Harrow Bhoys 0 v 4 AFC Hanwell & Hayes
Jeff Nardin & Combination Cup
[Round 2] AFC Heathrow 1 v 10 Hendon Springfield
Premier Division
Cricklewood Wanderers 8 v 0 South Kilburn
Hillingdon 2 v 5 Brentham
Indian Gymkhana Club 2 v 2 Lampton Park
Kensington Dragons 6 v 2 Stonewall
Pitshanger Dynamo 3 v 4 British Airways
Tottenham Hale Rangers 3 v 1 FC Assyria
MCFL Saturday Division One (Central and East)
AFC United 14 v 1 SJ Global United
Hackney Wick Reserves 3 v 3 The Wilberforce Wanderers
London United 0 v 3 J L Rovers
NW London FC 2 v 2 London Samurai Utd
MCFL Saturday Division One West
Alpha & Omega 0 v 7 Larkspur Rovers
New Hanford A FC IGK (formerly Indian Gymkana Res) [ Abandoned ]
North Acton 2 v 3 Kodak (Harrow)
VOS 4 v 1 Chape London
MCFL Saturday Division Two
Harrow Rangers 3 v 1 C.B. Hounslow United 3rds
Hillingdon Abbots 2 v 0 Sudbury Court
Hilltop 4 v 0 St Nicholas
Western Athletic 5 v 0 Cranford Park
MCFL Saturday Combination
Brentham Reserves 3 v 2 Pitshanger Dynamo Reserves
C.B. Hounslow United 5ths 0 v 0 London Titans
Lampton Park Reserves H v - Hillingdon Reserves [ Home Win was awarded ]
LNER 6 v 0 Centenary Park
Ruislip 3 v 3 Stonewall Reserves
The Jeff Nardin Division
Barnet and Harrow 0 v 11 Real Rangers
C.B. Hounslow United 4ths 3 v 3 New Queens Park
Kodak (Harrow) Reserves 2 v 3 Kensington Dragons Reserves
South Kilburn Reserves H v - Old Vaughanians 4ths [ Home Win was awarded ]
Speedy United 0 v 3 Ruislip Town

fmlogo
2017-2018 Season
Cherry Red Books Middlesex County Football League
Saturday, 16 December 2017
Slough Town Challenge Cup - Premier Section: Delaford FC Deportivo Galicia Reserves ;
The Jim Rogers President's Division One Cup: Kodak (Harrow) Alpha & Omega ;
Premier Division: Brentham C.B. Hounslow United Reserves ; British Airways Lampton Park ; FC Assyria P Kensington Dragons ; Pitshanger Dynamo P South Kilburn ; Sporting Hackney Tottenham Hale Rangers ;
MCFL Saturday Division One (Central and East): AFC United London United ; Fire United Christian AEK London ; Hackney Wick Reserves H Mile End Park Rangers -; J L Rovers London Samurai Utd ; St Panteleimon NW London FC ; The Wilberforce Wanderers SJ Global United ;
MCFL Saturday Division One West: Larkspur Rovers Chape London ; North Acton Hounslow Wanderers ; South Kilburn 3rds FC IGK (formerly Indian Gymkana Res) ; VOS PFC Victoria London ;
MCFL Saturday Division Two: AFC Hanwell & Hayes Cranford Park ; C.B. Hounslow United 3rds Hilltop ; Heston Bombers P West SL Benfica ; Hillingdon Abbots P Harrow Bhoys ; St Nicholas Harrow Rangers ; Sudbury Court Western Athletic ;
MCFL Saturday Combination: Brentham Reserves P Ruislip ; Lampton Park Reserves P AFC Heathrow ; Pitshanger Dynamo Reserves LNER ; Stonewall Reserves London Titans ;
The Jeff Nardin Division: C.B. Hounslow United 4ths P South Kilburn Reserves ; Kensington Dragons Reserves Barnet and Harrow ; New Queens Park Hendon Springfield ; Old Vaughanians 4ths South Ealing Wanderers ; Real Rangers Speedy United ;

Slough Town Challenge Cup - Premier Section
[Quarter Final] Delaford v FC Deportivo Galicia Reserves
The Jim Rogers President's Division One Cup
[Round 2] Kodak (Harrow) v Alpha & Omega
Premier Division
Brentham v C.B. Hounslow United Reserves
British Airways v Lampton Park
FC Assyria P Kensington Dragons [ Postponed ]
Pitshanger Dynamo P South Kilburn [ Postponed ]
Sporting Hackney v Tottenham Hale Rangers
MCFL Saturday Division One (Central and East)
AFC United v London United
Fire United Christian v AEK London
Hackney Wick Reserves H v - Mile End Park Rangers [ Home Win was awarded ]
J L Rovers v London Samurai Utd
St Panteleimon v NW London FC
The Wilberforce Wanderers v SJ Global United
MCFL Saturday Division One West
Larkspur Rovers v Chape London
North Acton v Hounslow Wanderers
South Kilburn 3rds v FC IGK (formerly Indian Gymkana Res)
VOS v PFC Victoria London
MCFL Saturday Division Two
AFC Hanwell & Hayes v Cranford Park
C.B. Hounslow United 3rds v Hilltop
Heston Bombers P West SL Benfica [ Postponed ]
Hillingdon Abbots P Harrow Bhoys [ Postponed ]
St Nicholas v Harrow Rangers
Sudbury Court v Western Athletic
MCFL Saturday Combination
Brentham Reserves P Ruislip [ Postponed ]
Lampton Park Reserves P AFC Heathrow [ Postponed ]
Pitshanger Dynamo Reserves v LNER
Stonewall Reserves v London Titans
The Jeff Nardin Division
C.B. Hounslow United 4ths P South Kilburn Reserves [ Postponed ]
Kensington Dragons Reserves v Barnet and Harrow
New Queens Park v Hendon Springfield
Old Vaughanians 4ths v South Ealing Wanderers
Real Rangers v Speedy United