football.mitoo
Go back to LondonMiddx   CrowdScores Logo
Surrey Elite Intermediate Football League
Member of the National League System
2016-2017 Season
Friday, 17 November 2017
Intermediate Division :  August Fixtures & Results for September October
26 in list
Saturday, 03 September 2016
1 3 AFC Cubo v Godalming & Farncombe Athletic
Barn Elms Sports Centre
3:00 PM
 M. Westlake
H: A.Clarke  A: F.Onabanjo(2)  J.Stow
3 2 Horsley v Tooting Bec
Tom's Field Horsley
3:00 PM

Late result
 R. Brum
H: G.Edwards  R.Gray  L.Willoughby  A: J.Gomez Arias(2)
2 3 Merrow v Laleham
Weston Green Sports Club
3:00 PM
 A. Goodrich
H: C.Hall  M.Hunt  A: V.Hodge  J.McEwan(2)
0 9 Reigate Priory v Virginia Water
Netherne Community Amateur Sports Club
3:00 PM
 C. Wood
 A: J.Baker(2)  M.Chambers  R.Curtis(2)  A.McNamara(3)  D.Whatford
0 3 Westside v Ripley Village
Chobham Recreation Ground
3:00 PM
 S. Barclay
 A: C.Blanchard  W.Grigg  A.Joyner  L.Jupp
0 2 Yateley United v Battersea Ironsides
Sean Devereux Park
3:00 PM

Yateley United +3 points

Battersea Ironsides -3 points

Battersea Ironsides played an ineligible player points adjusted
 T. Kirk
 A: A.Nyenwe  R.Richardson
Saturday, 10 September 2016
2 2 Battersea Ironsides v Westside
Battersea Ironsides FC Sports & Social Club
3:00 PM

Battersea Ironsides -1 point

Westside +2 points

Battersea Ironsides played an ineligible player points adjustted
 D. Childs
H: N.Gilbert  G.Malone  A: E.Bongo  OG
2 2 Godalming & Farncombe Athletic v AFC Spelthorne Sports
Meades Park
3:00 PM
 P. Ashdown
H: F.Onabanjo  J.Stow  A: M.Weston  A.Williams  J.Gregory
0 3 Laleham v Horsley
Laleham Recreation Ground
3:00 PM
 I. Bryant
 A: G.Edwards  R.Gray  T.Sidaoui  P.Bartholomew
2 2 N P L v Merrow
NPL Sports Club
3:00 PM
 M. Coughlan
H: J.Hill(2)  A: OG  J.Richards  M.Cunningham
1 11 Reigate Priory v Tooting Bec
Netherne Community Amateur Sports Club
3:00 PM
 M. Westlake
H: D.Wyatt  A: J.Gomez Arias(5)  J.Knight(3)  K.Patel(2)  M.Stone
1 0 Ripley Village v Yateley United
Ripley Village Green
3:00 PM
 A. Goodrich
H: L.Haskell
2 0 Virginia Water v AFC Cubo
Windsor FC
3:00 PM
 R. Harris
H: J.Hill  A.Ingram
Saturday, 17 September 2016
2 4 AFC Cubo v AFC Spelthorne Sports
Southfields Academy (3G)
3:00 PM
 D. Childs
H: OG(2)  A: H.Cobb  L.Flatman(2)  J.Murphy
1 3 Merrow v Tooting Bec
Weston Green Sports Club
3:00 PM
 G. Tomsett
H: D.Stevens  A: J.Gomez Arias(2)  B.Ricketts
2 0 N P L v Battersea Ironsides
NPL Sports Club
3:00 PM
 C. Angol
H: A.Grant  N.Smith
0 1 Reigate Priory v Yateley United
Netherne Community Amateur Sports Club
3:00 PM
 T. Kirk
 A: I.Siddall
2 0 Ripley Village v Godalming & Farncombe Athletic
Ripley Village Green
3:00 PM
 M. Read
H: Z.Percival  A.Pitt
3 0 Virginia Water v Westside
Windsor FC
3:00 PM
 S. Matthews
H: F.Evered  A.McNamara  D.Whatford
Saturday, 24 September 2016
0 2 AFC Cubo v N P L
Southfields Academy (3G)
3:00 PM

Late Result
 M. Ford
 A: J.Hill(2)  G.Sargent
2 6 Battersea Ironsides v Virginia Water
Battersea Ironsides FC Sports & Social Club
3:00 PM
 M. Westlake
H: J.Green  R.Richardson  A: T.Curran  R.Curtis(2)  A.McNamara  A.Mills  M.Samyint
3 1 Godalming & Farncombe Athletic v Yateley United
Holloway Hill Recreation Ground
3:00 PM
 T. Kirk
H: T.Kurn  J.Stow(2)  A: T.White  E.Ewuoso
0 0 Laleham v AFC Spelthorne Sports
Laleham Recreation Ground
3:00 PM
 R. Harris
 J.Dyett
2 3 Reigate Priory v Merrow
Reigate Priory Cricket Ground
3:00 PM
 S. Matthews
H: A.Brewer  M.King  A: J.Blason(3)  J.Blason
2 1 Tooting Bec v Ripley Village
Tooting & Mitcham United FC (3G)
3:00 PM
 I. Bryant
H: J.Gomez Arias  K.Patel  A: Z.Percival  T.Cairns
2 2 Westside v Horsley
Tom's Field Horsley
3:00 PM

Played at Toms Field, Horsley
 D. Childs
H: M.Cheeseman  C.Emeruwa  A: G.Edwards(2)