football.mitoo
Go back to LondonMiddx
Surrey Elite Intermediate Football League
Member of the National League System
2016-2017 Season
Friday, 26 May 2017
Intermediate Division :  October Fixtures & Results for November December
17 in list
Saturday, 05 November 2016
4 1 AFC Cubo v Yateley United
Southfields Academy (3G)
3:00 PM
 S. Barclay
H: R.Frost  H.Peel(2)  H.Tulip  A: T.White
1 2 Laleham v Tooting Bec
Laleham Recreation Ground
2:00 PM

Late Result
 D. Vernon
H: M.Adams  A: J.Gomez Arias  J.Knight
1 1 N P L v AFC Spelthorne Sports
NPL Sports Club
2:00 PM
 D. Childs
H: W.Cain  A: S.Murphy  I.Piper
4 1 Westside v Reigate Priory
Croydon FC
3:00 PM
 A. Goodrich
H: M.Cheeseman  T.Webster(2)  E.Whitely  A: B.O'Connor
Saturday, 12 November 2016
10 1 Battersea Ironsides v Reigate Priory
Battersea Ironsides FC Sports & Social Club
2:00 PM
 C. Angol
H: W.Chapman(2)  N.Gilbert  D.Hunter  R.Richardson(4)  C.Thete  R.Woolley  A: D.Wyatt
Saturday, 19 November 2016
3 0 Horsley v Merrow
Tom's Field Horsley
2:00 PM
 D. Payne
H: L.Aylott  T.Henzi  B.Thorne  O.Dixon
2 0 Laleham v Ripley Village
Laleham Recreation Ground
2:00 PM
 A. Goodrich
H: M.Adams  F.Driver  H.Wells
4 1 Virginia Water v Godalming & Farncombe Athletic
Windsor FC
3:00 PM
 M. Read
H: A.McNamara  A.Mills  L.Sanders  S.Williams  A: F.Onabanjo
3 3 Westside v AFC Cubo
Croydon FC
3:00 PM
 M. Westlake
H: E.Cardona(2)  K.Wright  A: R.Carolan(2)  O.Perkins
1 3 Yateley United v Tooting Bec
Sean Devereux Park
2:00 PM
 C. Jones
H: B.Dickinson  A: J.Gomez Arias(2)  K.Patel
Saturday, 26 November 2016
4 0 AFC Spelthorne Sports v Merrow
Spelthorne Sports Club
2:00 PM
 M. Coughlan
H: K.Robinson  M.Weston(3)  M.Weston  J.Blason
11 0 Battersea Ironsides v Yateley United
Battersea Ironsides FC Sports & Social Club
2:00 PM
 M. Westlake
H: G.Hudson  A.Nyenwe  R.Richardson(6)  R.Savage(3)
1 3 Godalming & Farncombe Athletic v Westside
Holloway Hill Recreation Ground
2:00 PM
 M. Feast
H: S.Lydon  A: M.Cheeseman  T.Webster  E.Whitely  A.Bicknell
1 2 Laleham v Virginia Water
Laleham Recreation Ground
2:00 PM
 S. Matthews
H: P.Bartholomew  A: L.Sanders  S.Williams
0 3 Reigate Priory v Horsley
Reigate Priory Cricket Ground
2:00 PM

Late Result
 I. Bryant
 A: T.Henzi  W.Pidgley  T.Sidaoui
4 3 Ripley Village v AFC Cubo
Ripley Village Green
2:00 PM
 E. Chimbima
H: M.Barbieri  R.Fraser  A.Pitt  S.Reeves  A: M.Ansell(2)  OG  A.Pitt
5 1 Tooting Bec v N P L
Tooting & Mitcham United FC (3G)
3:00 PM
 A. Goodrich
H: J.Gomez Arias(3)  J.Ogidi  K.Patel  A: A.Grant