football.mitoo
Go back to LondonMiddx
Surrey Elite Intermediate Football League
Member of the National League System
2016-2017 Season
Friday, 26 May 2017
Intermediate Division :  September Fixtures & Results for October November
29 in list
Saturday, 01 October 2016
6 4 AFC Cubo v Tooting Bec
Southfields Academy (3G)
3:00 PM
 C. Angol
H: H.Peel  O.Perkins(3)  T.Simmons  H.Tulip  A: J.Gomez Arias(3)  K.Patel
5 2 AFC Spelthorne Sports v Reigate Priory
Spelthorne Sports Club
3:00 PM
 M. Read
H: J.Gregory  G.Kelly  S.Murphy  M.Weston(2)  A: D.Morley  OG
2 3 Horsley v Godalming & Farncombe Athletic
Tom's Field Horsley
3:00 PM

Late Result
 S. Matthews
H: R.Gray(2)  A: C.Andrews  M.Anton  D.Wheeler  C.Andrews
3 2 N P L v Laleham
NPL Sports Club
3:00 PM
 M. Westlake
H: M.Davies  A.Grant  S.Navarro  A: M.Adams  F.Driver
0 2 Ripley Village v Battersea Ironsides
Ripley Village Green
3:00 PM
 S. Barclay
 A: N.Gilbert  E.Kendall
3 2 Westside v Merrow
Guildford Spectrum
3:00 PM
 A. Goodrich
H: H.Ibrahim  T.Webster(2)  A: J.Blason  M.Hunt  M.Hunt
Saturday, 08 October 2016
2 3 Battersea Ironsides v Horsley
Battersea Ironsides FC Sports & Social Club
3:00 PM
 A. Goodrich
H: T.Oyugi  R.Richardson  A: R.Gray(2)  T.Sidaoui
3 3 Laleham v AFC Cubo
Laleham Recreation Ground
 M. Read
H: M.Adams(2)  C.Beattie  A: M.Ansell  H.Peel  O.Perkins
0 0 Ripley Village v AFC Spelthorne Sports
Ripley Village Green
3:00 PM
 I. Bryant
 A.Pitt  J.Horsfall
7 0 Tooting Bec v Yateley United
Tooting & Mitcham United FC (3G)
3:00 PM
 M. Westlake
H: J.Gomez Arias(3)  O.Rossiter  T.Scriven  M.Tcheang  C.Thurbon
3 2 Virginia Water v N P L
Windsor FC
3:00 PM
 D. Childs
H: M.Lansdowne  M.Peters  L.Sanders  A: A.Grant(2)
Saturday, 15 October 2016
0 1 AFC Spelthorne Sports v Westside
Spelthorne Sports Club
3:00 PM
 A. Goodrich
 A: J.Walters  C.Beauchamp
3 1 Battersea Ironsides v Laleham
Battersea Ironsides FC Sports & Social Club
3:00 PM
 G. Tomsett
H: P.Bussetti  R.Richardson  R.Woolley  A: M.Adams
2 2 Godalming & Farncombe Athletic v Tooting Bec
Holloway Hill Recreation Ground
3:00 PM
 T. Kirk
H: F.Onabanjo  M.Terry  A: J.Gomez Arias(2)  M.Terry
0 0 Merrow v Horsley
Guildford Spectrum
3:00 PM
 M. Read
Saturday, 22 October 2016
1 1 Battersea Ironsides v Merrow
Battersea Ironsides FC Sports & Social Club
3:00 PM
 R. Brum
H: R.Woolley  A: J.Blason  C.Loving
3 1 Horsley v AFC Spelthorne Sports
Tom's Field Horsley
3:00 PM
 M. Feast
H: G.Edwards  R.Gray  S.Wright  A: J.Horsfall  J.Gregory
1 3 N P L v Westside
NPL Sports Club
3:00 PM
 M. Read
H: J.Hill  A: B.Anderson  T.Webster(2)
2 3 Reigate Priory v AFC Cubo
Reigate Priory Cricket Ground
3:00 PM
 M. Westlake
H: C.Acres  B.O'Connor  A: R.Frost(2)  H.Tulip
H - Tooting Bec v Laleham [ Home Win was awarded ]
Tooting & Mitcham United FC (3G)
3:00 PM

Laleham cannot fulfil fixture - Management Committee decision awarded Tooting Bec
1 0 Virginia Water v Ripley Village
Windsor FC
3:00 PM
 D. Payne
H: M.Peters
1 4 Yateley United v Godalming & Farncombe Athletic
Sean Devereux Park
3:00 PM
 R. Harris
H: H.Francis-Legg  A: T.Kurn(3)  C.Turner  C.Turner
Saturday, 29 October 2016
1 3 AFC Cubo v Battersea Ironsides
Southfields Academy (3G)
3:00 PM
 A. Goodrich
H: M.Ansell  A: S.Campbell  A.Nyenwe  R.Woolley
4 1 AFC Spelthorne Sports v Yateley United
Spelthorne Sports Club
3:00 PM
 M. Coughlan
H: B.Ayton  H.Cobb(2)  M.Newman  A: A.Beech
1 1 Godalming & Farncombe Athletic v Merrow
Holloway Hill Recreation Ground
3:00 PM
 S. Matthews
H: F.Onabanjo  A: B.Morris  A.Bicknell  A.Adlam
8 0 Horsley v Reigate Priory
Tom's Field Horsley
3:00 PM
 C. Wood
H: S.Baldwin  C.Caswell  T.Henzi  T.Sidaoui(3)  S.Summers  N.Wands
0 1 Laleham v Westside
Laleham Recreation Ground
3:00 PM
 T. Kirk
 A: T.Webster
3 0 N P L v Ripley Village
NPL Sports Club
2:00 PM

Kick-off now 2.00 pm
 E. Chimbima
H: W.Cain  M.Davies  A.Grant
0 1 Virginia Water v Tooting Bec
Windsor FC
3:00 PM
 M. Westlake
 A: C.Thurbon