football.mitoo
Go back to LondonMiddx   CrowdScores Logo
Surrey Elite Intermediate Football League
Member of the National League System
2016-2017 Season
Sunday, 24 September 2017
Intermediate Division :  December Fixtures & Results for January February
16 in list
Saturday, 07 January 2017
5 1 Godalming & Farncombe Athletic v N P L
Holloway Hill Recreation Ground
2:00 PM
 M. Westlake
H: M.Anton(2)  T.Kurn(2)  C.Turner  A: G.Sargent  D.Terry
2 1 Merrow v Yateley United
The Urnfield
2:00 PM
 C. Wood
H: J.Blason  J.Richards  A: C.Smith  J.Richards
0 5 Reigate Priory v Ripley Village
Reigate Priory Cricket Ground
2:00 PM
 D. Sanford
 A: C.Burchell(2)  C.Manangili(2)  S.Reeves  C.Blanchard
2 1 Tooting Bec v AFC Cubo
Tooting & Mitcham United FC (3G)
3:00 PM
 A. Goodrich
H: J.Ogidi  O.Rossiter  A: H.Peel
3 2 Virginia Water v Battersea Ironsides
Windsor FC
3:00 PM
 D. Payne
H: J.Hill  A.McNamara  OG  A: P.Bussetti  R.Richardson
4 2 Westside v Laleham
Croydon FC
3:00 PM
 R. Brum
H: I.Amir  T.Webster(2)  E.Whitely  A: M.Adams  P.Baker
Saturday, 14 January 2017
3 2 Laleham v Godalming & Farncombe Athletic
Laleham Recreation Ground
2:00 PM
 S. Matthews
H: M.Adams  P.Baker  M.Dart  A: M.Anton  T.Kurn  M.Dart
Saturday, 21 January 2017
2 2 N P L v Horsley
NPL Sports Club
2:00 PM
 D. Childs
H: A.Grant  J.Hill  A: T.Sidaoui(2)
5 2 Tooting Bec v Merrow
Tooting & Mitcham United FC (3G)
3:00 PM
 T. Kirk
H: J.Ogidi(3)  K.Patel  M.Stone  A: J.Blason(2)  J.Blason
6 0 Westside v Godalming & Farncombe Athletic
Croydon FC
3:00 PM
 G. Tomsett
H: E.Cardona(2)  M.Cheeseman  Y.Downes  J.Walters  T.Webster
Saturday, 28 January 2017
5 0 AFC Cubo v Reigate Priory
Southfields Academy (3G)
3:00 PM

Late Result obtained from Refs team sheets 9.30 pm
 D. Payne
H: M.Ansell  H.Peel  O.Perkins(2)  T.Simmons
5 2 AFC Spelthorne Sports v Godalming & Farncombe Athletic
Spelthorne Sports Club
2:00 PM
 S. Barclay
H: K.Robinson  R.Smith  M.Weston(3)  A: C.Andrews(2)  M.Weston
3 0 Laleham v N P L
Laleham Recreation Ground
2:00 PM
 A. Goodrich
H: J.Bunyan  J.Woods(2)
2 1 Ripley Village v Merrow
Ripley Village Green
2:00 PM
 R. Brum
H: J.Felgate  C.Manangili  A: C.Tancock  A.Nemeth
2 5 Westside v Battersea Ironsides
Croydon FC
3:00 PM
 D. Childs
H: T.Webster(2)  A: R.Richardson  R.Savage(2)  R.Tanner  R.Woolley
2 3 Yateley United v Horsley
Sean Devereux Park
2:00 PM
 M. Westlake
H: S.Munden  W.Neville  A: R.Gray  T.Henzi  T.Sidaoui